Kiedy Uchiha Sasuke pokonał schorowanego Orochimaru, postanowił zebrać swoją drużynę, dzięki której mógł zrealizować cel. Od samego początku, jak tylko dostał się w pod opiekę wężowego Sannina, zależało mu na zdobyciu wystarczającej siły tylko po to, by później móc zmierzyć ze swoim bratem, Uchihą Itachim – egzekutorem klanu.

Sasuke zbiera drużynęAby zrealizować swój cel, młody Uchiha pierwsze co zrobił, to zaczął zbierać drużynę, dzięki której łatwiejsze było osiągnięcie swojego celu. Zależało mu głównie na najsilniejszych shinobi o wyjątkowych umiejętnościach. Pierwszym kompanem, którego widział w swoich szeregach był Suigetsu – shinobi, który prawdopodobnie posiada Kekkei Genkai połączone z eksperymentami Orochimaru, którego najpierw uwolnił z dużego pojemnika wodnego. Wraz z nim udał się do południowej bazy, gdzie znajdowała się kunochi Karin. Jej umiejętności pozwalają na wyczuwaniu czakry przeciwników, jak również szybką regenerację sił. Ostatnią osobą – będąca ulokowana w północnej bazie – był Juugo. Według Karin jego obecność w drużynie Sasuke była zbyt ryzykowna, gdyż uważała go za niezrównoważonego psychicznie mordercę, który nie umiał panować nad sobą. W ten oto sposób powstała nowa grupa licząca czterech członków, na czele której stał Uchiha Sasuke. Każdy z nich, jako osoba wolna, miał własne cele i motywy, ale nim doszłoby do ich realizacji, zdecydowani byli użyczyć swojej mocy liderowi, aby ten zrealizował swój plan.

Nazwa drużyny była ściśle związana z Orochimaru i jego gustami, Sasuke postanowił bowiem nazwać siebie i kompanów słowem „Hebi”, co oznacza „wąż”. Wiązało się to z umiejętnościami nabytymi poprzez „wchłonięcie” Sannina.

Przyszedł w końcu moment, w którym Sasuke mógł zrealizować swój cel – spotkał się ze swoim bratem i zgodnie z planem stoczył z nim pojedynek. Owa walka, jak później spotkanie Sasuke z Tobim, skłoniły ocalałego Uchihe do kolejnych poczynań. Nowe cele, jakie obrał Sasuke były wymierzone w Konohę – dokładniej ujmując to w najwyższe władze, które są zamieszane w wymordowanie klanu. Wraz z następnym etapem podróży drużyny, lider przemianował Hebi na Taka (pl. – jastrząb).

Hebi zmienia nazwę na Taka  Połączone siły Taki i Akatsuki

Spotkanie Sasuke z Tobim połączyły ze sobą siły Taka i Akatsuki. Wspólnymi siłami ruszyli w kierunku Wioski Liścia. Jednak nim do tego doszło lider Brzasku przewidział złapanie dwóch demonów, by mieć w garści wszystkie Bijuu. Drużynie Sasuke przypadło złapanie ośmioogoniastego – Hachibiego. Od samego początku nie był to łatwy orzech do zgryzienia, w końcu miało się do czynienia Jinchuurikim Taka walczy z Killerem Beejednego z najsilniejszych bestii. Sasuke po doświadczeniach z Naruto, wiedział, że takie osoby są uparte i nie tak łatwo będą chciały dać się złapać. Koniec końców Tace udało się pokonać nosiciela ośmioogoniastego, ale jak się później okazało, to oni zostali wyprowadzeni w pole. Po wykonanej misji (według nich) mogli ruszyć w stronę rodzinnej osady Sasuke. W drodze do Konohy naprzeciw wyszedł im Tobi, który wyznaczył im nowy cel. Jedna z osób, na której chciał zemścić się Uchiha był Danzou, który w tym czasie został obrany nowym Hokage. Drużyna po raz kolejny zmieniła kierunek podróży i udała się do kraju Żelaza, by tam zastać wszystkich pięciu Kage i wymierzyć sprawiedliwość względem nowego przywódcy wioski Ukrytego Liścia.

Podróż do Kraju Żelaza była tak naprawdę jednym z ostatnich etapów w krótkim epizodzie działania Taki. Zamieszanie jakie wywołało pojawienie się Sasuke, który oficjalnie stał się przestępcą numer jeden, sprawiło, że tak naprawdę każdy z nich był zdany na siebie. Doszło do rozdzielenia drużyny. Sasuke zabrał ze sobą Karin i (po potyczce najpierw z Raikage i Mizukage) udał się w pościg za Danzou. Natomiast Suigetsu i Juugo zostali w zimowej twierdzy. W tym momencie można mówić o końcu istnienia grupy Uchihy. Kiedy Sasuke zabił Szóstego Hokage musiał na chwilę się wycofać ze swoich planów, bowiem pojedynek z założycielem Korzenia kosztowała go ogromne pokłady czakry.

Sasuke i jego drużyna na radzie Kage   Sasuke walczy z Raikage

Sasuke walczy z Mizukage   Sasuke walczy z Danzou

Historia Taki nie trwała długo. Tak naprawdę wszystkich jej członków połączyła jedna osoba – Uchiha Sasuke. Na każdym z nich robił jakieś wrażenie. Jak się później okazało działania lidera grupy były samolubne, o czym świadczył sam fakt próby zabicia Karin, tylko po to, by móc zrealizować swoje plany.

Komentarzy: 0 11 Grudzień 2011