Hyōton jest zaawansowaną linią krwi klanu Yuki. Kekkei Genkai pozwala użytkownikowi tworzyć lód, poprzez łączenie wody i wiatru, oraz nim manipulować. Lód powstały obydwiema technikami  jest wytrzymalszy od naturalnego, co widać, gdy pod wpływem ognia tylko trochę się topi. Do wykonania technik lodu wykorzystuje się pieczęcie zawiązywane jedną ręką, co jak zauważył Kakashi, jest bardzo trudne (nawet dla wprawionych ninja) i rzadko spotykane. Poznaliśmy dwie postaci, które posiadały tę zdolność: Haku i jego matkę.

Element ten ma wiele zastosowań. Można używać go do obrony, gdy tworzy się kopułę z lodu (jest ona bardzo wytrzymała)  oraz za jej pomogą bronić nie tylko siebie, ale i towarzyszy. 

Obrona

Jak na razie widzieliśmy jedną technikę ofensywną (Makyō Hyōshō) opartą na tym elemencie. Polega ona na stworzeniu wielu lodowych luster, które otaczają przeciwnika. Użytkownik „wchodzi” do jednego lustra i podczas przemieszczania się między nimi, rani przeciwnika. Trudno go znaleźć, ponieważ tylko w jednym lustrze jest oryginał, a w innych jego odbicie. Ponadto użytkownik między lustrami porusza się z ponad naturalną prędkością, przez co nie można go dostrzec ludzkim okiem. Z czasem jego prędkość spada, ponieważ technika pochłania wiele czakry. 

Odbicie Haku w lustrachAtakujący Haku

Odbicie Haku w lustrach i atakujący Haku

Komentarzy: 2 03 Sierpień 2012
  • Mencio
    Mencio

    @Talho Poprawione - dzięki!

  • Talho
    Talho

    Poprawna nazwa tego Kekkei Genkai to Hyōton :D