Neji, ninja pochodzący z klanu Hyuuga, wielki geniusz i doskonały wojownik. Dzięki swojemu unikatowemu taijutsu, wspaniałym oczom, oraz niepowtarzalnemu talentowi wybił się on wysoko ponad przeciętną geninów w wiosce. Jest on stanowczy, zdecydowany oraz rozważny podczas walki. Wywodzi się z rodu pobocznego, przez co w młodości przeżył wiele ciężkich chwil, jak upokorzenie i nierówne traktowanie z rówieśnikami. Pod tą presją postanowił trenować i rozwijać swój talent, aż jego zdolności przewyższą ród główny...

Głównym atutem Nejiego są jego oczy. Byakugan, jako unikalna technika wzrokowa klanu Hyuuga, daje użytkownikowi ogromne możliwości. Neji potrafi bez problemu przenikać wzrokiem różne przedmioty, widzieć na odległość nawet kilku kilometrów, a także wszystko co się naokoło niego dzieje, bez konieczności obracania głowy. Ponadto Byakugan daje mu możliwość widzenia przepływu Chakry przeciwnika, dzięki czemu może łatwo ocenić jego siłę i szybkość, oraz nawet przewidzieć poszczególne ruchy. Ponadto tej postaci udało się opanować sztukę „białych oczu” na niezwykle wysokim poziomie. Potrafi on widzieć nawet tenketsu swojego przeciwnika.

Za zasługą wszystkich tych umiejętności Nejiego praktycznie nie da się zaskoczyć jakimkolwiek atakiem. Każdego przeciwnika, gdzie by się nie ukrył, młody Hyuuga widzi jak na dłoni. Mimo wszystko, ta umiejętność to tylko jedna z wielu, które dają tej postaci ogromne możliwości na polu bitwy.

Walka w zwarciu z Nejim Hyuugą to czyste szaleństwo. Opanował on sztukę Juuken praktycznie do perfekcji, co daje mu znaczną przewagę w walce w bliskim kontakcie. Styl ten nazywany „miękką pięścią” służy głównie do atakowania organów wewnętrznych przeciwnika, które Neji widzi dzięki swojemu Byakuganowi. Przyjęcie takiego ataku na wątrobę, nerki, żołądek czy serce jest dla ninja niezwykle niebezpieczne, albowiem może je poważnie uszkodzić.

Sztuka Juuken pozwala Nejiemu także na blokowanie tenketsu, dzięki czemu może dowolnie manipulować Chakrą w ciele przeciwnika. Dzięki swoim oczom atakuje te małe punkciki z ogromną precyzją, zatykając je koniuszkami palców i zatrzymując przebieg Chakry w ciele przeciwnika.

Neji, oprócz podstawowych technik swojego taijutsu, posiada kilka spektakularnych ataków. Właśnie za ich sprawą został nazwany geniuszem rodu, ninją w którym płynie najgęstsza krew klanu Hyuuga. Pierwszą z jego atutowych technik, co prawda defensywnych, jest Hakkeshou Kaiten. Kontrola Chakry u Nejiego stoi na tak wysokim poziomie, że potrafi on ją emanować z praktycznie każdego punktu meridianowego na swoim ciele. Obracając się wokół własnej osi i wyrzucając z siebie ogromne pokłady tej niebieskiej energii, młody Hyuuga tworzy obronny wir, który chroni go przed każdym atakiem z zewnątrz. Jak to ktoś rzekł, jest to kolejna „obrona absolutna”. Została ona jednak opanowana przez niego głównie w celu wyeliminowania pewnego słabego punktu, którym była „ślepa” część Byakugana w małym punkcie z tyłu głowy. Dzięki Kaitenowi Neji nie musi się obawiać, że niczego nie widząc otrzyma atak wycelowany w tamten właśnie punkt.

Kolejną techniką tego shinobi jest „Hakke Rokujouyonshou”, czyli słynne 64 uderzenia. To chyba najbardziej niebezpieczny atak taijutsu, jaki kiedykolwiek istniał. Hyuuga atakując nim przeciwnika, blokuje jego 64 punkty meridianowe. Po takiej serii ciosów układ cyrkulacyjny Chakry blokuje się, przez co ninja nie może używać żadnych technik. Ponadto technika ta zadaje ogromne obrażenia, po których ninja nie jest w stanie nawet się podnieść, aby kontynuować pojedynek. 

Co ciekawe, Neji ulepszył swoją technikę „64 uderzeń”, do „128 uderzeń”. Dzięki niej, zasięg, prędkość i ilość ciosów wzrasta dwa razy. Praktycznie nie ma człowieka, który przeżyłby po przyjęciu na siebie takiego gradu ciosów. Dlatego technika ta uważana jest za śmiertelną.

Komentarzy: 0 08 Grudzień 2011