Kappy zamieszkują jeziora i inne zbiorniki słodkowodne. Najlepiej czują się w ospale płynących rzekach i zamulonych stawach. Mają około metra wysokości, na plechach żółwie skorupy, ręce i nogi przypominające żabie z tą różnicą, że zakończone są pazurami. Twarz wygląda jak małpia, ale ma coś kociego. Na głowie mają koronę włosów otaczającą „miskę”, w której znajduje się ich życiodajny płyn. Daje on kappom siłę, gdy opuszczają wodę. Kolor skóry mogą zmieniać jak kameleony, choć w ikonografii najczęściej jest zielono-brązowy. 

KappaKappa

Kappy są bardzo złośliwe i niebezpieczne. Lubią porywać dzieci, ale zdarza się, że i dorośli padają ich ofiarą. Mimo to są bardzo kulturalne, co sprawia, że ludzie mogą sobie z nimi poradzić. Gdy ktoś się ukłoni kappie na powitanie, ten, bardzo grzeczny, też się ukłoni, przez co z „miski” wypływa mu płyn, a stwór słabnie i człowiek może go pokonać, co normalnie jest niemożliwe. Mniej brutalną metodą jest po prostu zaspokajanie jego potrzeb. Ponoć oprócz dzieci, lubi też jeść ogórki. Przezorni Japończycy wrzucali do akwenów wodnych warzywo, by stwór nie musiał się fatygować, choć chyba każdy przyzna, że najuczciwszą z metod jest po prostu zjednanie sobie wodnika. Może to nie być łatwe, ale w zamian za trudy zyskać można wspaniałego kompana i jakby nie patrzeć, opatrzność wyższego bytu.

Prócz tego kappę można „spotkać” na niektórych kąpieliskach: na znakach ostrzegawczych rysuje się potwora, który wciąga kogoś do wody, co skutecznie odstrasza małe dzieci chcące samodzielnie udać się na kąpielisko. 

Ostrzeżenie

Stworzenie to znane jest fanom japońskiego folkloru, dzięki anime Demoniczny Książę piekieł Enma , ale nie tylko, bo nawet fanom Harry’ego Pottera, gdzie pojawia się wodnik Kappa. Fani ciekawostek mogą wiedzieć, że w browarze Matsuura znajduje się mumia kappy z roku ok. 1950. 

Mumia

Skąd Kappa?

Wielu zastanawia, skąd idea stwora wodnego pożerającego dzieci. Możliwe, że stąd, iż kiedyś poronienia i martwe urodzenia zdarzały się o wiele częściej niż teraz, w XXI wieku. Najprostszym sposobem na pozbycie się płodu było wyrzucenie go. Najlepiej do rzeki, nurt go zabierze.

Japończycy bardzo lubią przysłowia, toteż nie można się dziwić, że i z humanoidalnym żółwiem coś wymyślili. Istnieje porzekadło, pewnie tak stare jak sam Kappa, a brzmi ono: Kappa no kawa nagare. Tłumaczone jest na „Tonący Kappa” lub „Kappa tonący w rzece” i interpretuje się je jako „każdy popełnia błędy”.

~_tsu_ & SnT

Komentarzy: 25 20 Wrzesień 2013
 • mariakry2
  mariakry2

  A więc to stąd się on wziął...

 • MityaKazurro
  MityaKazurro

  No i poleciało :D
  Hej, a mogę go wsadzić do galerii?_?

  Dziwak!! Pytać!!!
 • Alextasha
  Alextasha

  Ludzie jak Wy do tego mega poważnie podchodzicie :D nam zależy na zobaczeniu wymyślonego PRZEZ SIEBIE (czyli odpadają gotowe figurki w Warhammera :P )demona :D, można go nazwać, można go pogłaskać, można go oswoić, można nasłać na kogoś (ale zabawa z demonami to nie przelewki!). Tak, może siedzieć na imieniu, byle by było jego samego bardzo dobrze widać bo on ma być gwiazdą obrazka a nie kaligrafia ;)

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • Mayo
  Mayo

  To skoro można podać własną nazwę stwora to czy można na rysunku go podpisać? Na przykład ten stworek sobie siedzi na wykaligrafowanej nazwie?

  `Podróżuj bez bagażu, ponieważ cokolwiek ze sobą przyniesiesz, stanie się częścią krajobrazu ~ Anne Bishop, "Sebastian"
 • Gomeroth
  Gomeroth

  Czy pod "inną formę plastyczną" kwalifikuje się wykonanie zdjęcia samodzielnie wykonanemu modelowi demona? Przez samodzielne wykonanie rozumiem wykorzystanie figurek np. z systemu Warhammer Fantasy Battle.

  Możesz się ze mną zgadzać lub nie. Ale nie próbuj mówić mi, co mam myśleć.
 • Yuukimaru
  Yuukimaru

  a czy my mamy jakoś nazwać tego demona czy co? no bo sam rysunek to jakoś goło tak trochę.. xd

  @Yuukimaru - można podać ;) ~Alex

  ,, Tylko dzięki spojrzeniom innych ludzi, nasze życie na prawdę nabiera sensu. Jeśli nikt nie zwraca na ciebie uwagi, jest tak jakbyś w ogóle nie istniał... '' ~Haku
 • Alextasha
  Alextasha

  @NarutoUzumaki1998 - "Technika dowolna (tradycyjny rysunek, Digital lub inna forma plastyczna)" - czyli tak, paint też może być.

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • NarutoUzumaki1998
  NarutoUzumaki1998

  A to praca malarska czy internetowa(paint)

 • MityaKazurro
  MityaKazurro

  @Mencio - Yhm, ok, dzięki.

  Dziwak!! Pytać!!!
 • Mencio
  Mencio

  @MityaKazurro: nie wiem ale pewnie ze 2 tygodnie. My piszemy do zwyciezcy na @ podanego na senpuu. Jelsi nie bedzie się odzywał no to cóz... nic nie możemy na to poradzić.

 • MityaKazurro
  MityaKazurro

  @Mencio Yhm. A ten dłuższy czas to...

  Dziwak!! Pytać!!!
 • Mencio
  Mencio

  @MityaKazurro: jeśli nie uda się nam skontaktować przez dłuższy czas z daną osobą, to wybierzemy następną.

 • MityaKazurro
  MityaKazurro

  Ej, a jak by ktoś fartem wygrał, a go nie będzie to co w tedy??

  Dziwak!! Pytać!!!
 • Pain666
  Pain666

  Zobaczyłem, że coś z demonami i od razu kliknąłem. Zobaczyłem, że konkurs to się ucieszyłem. Zobaczyłem co trzeba zrobić i milion obrazów ale talentu brak :( Ale i tak coś zrobiłem :)

  Cierpienie to nadzieja, nadzieja to krew, krew to życie.. Słowa we krwi, myśli we krwi, marzenia we krwi.. A cel wciąż uświęca środki szaleńcom od lat..
 • MityaKazurro
  MityaKazurro

  @Mencio - No sporrka, ale wolałam się dopytać niż później być zdyskwalifikowana.

  Dziwak!! Pytać!!!
 • Alextasha
  Alextasha

  @Mayo - oczywiście że może :)

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • Mayo
  Mayo

  Takie pytanko: Czy stworek może być z jakiejś mitologii? Oczywiście nie żywcem ściągnięty ale połączenie kilku stworów??

  `Podróżuj bez bagażu, ponieważ cokolwiek ze sobą przyniesiesz, stanie się częścią krajobrazu ~ Anne Bishop, "Sebastian"
 • Mencio
  Mencio

  @_tsu_: daj spokój - umiejętność czytania ze zrozumieniem ginie w narodzie :/

 • _tsu_
  _tsu_

  skąd się wzięło, że ma nazywać się kappa? " wymyślonego przez siebie demona" i nic więcej o demonie, którego macie stworzyć, nie ma ;)

 • MityaKazurro
  MityaKazurro

  A można nazwać inaczej, niż Kappa?? Znaczy, żeby nazwę napisać na rysunku. Pytam ponieważ tego potworka użyję w jednym z opo xD

  Dziwak!! Pytać!!!