UWAGA! Tekst może zawierać spoilery!

Czym jest Kara?

W ostatnich chapterach mangi zostaliśmy zapoznani z głównymi antagonistami serii Boruto - organizacją o nazwie Kara (pol. łupina). Zadebiutowała w chapterze o numerze piętnastym i od tego momentu jej członkowie są stałymi gośćmi w trzeciej serii przygód siódmego Hokage. Dzieli się ona na część wewnętrzną oraz zewnętrzną. Członkowie części wewnętrznej są odpowiedzialni za działania na konkretnych terytoriach. Jak do tej pory ich umiejętności to w głównej mierze wykorzystywanie narzędzi ninja oraz genjutsu, jednak sądząc po tym, że byli w stanie przeciągnąć na swoją stronę shinobi pokroju Ao, muszą być bardzo silni.


Członkowie organizacji

Pierwsza rzecz która rzuca się w oczy, to tatuaże w postaci rzymskich cyfr. Ciężko ocenić, czy numer jest wyznacznikiem mocy, czy też obszarem za który odpowiedzialny jest dany członek. Na pewno wielu z nas będzie to przypominać sytuację Espady bądź Sternritter z Bleacha, szczególnie iż autor Boruto ominął zarówno cyfry arabskie, jak i litery alfabetu łacińskiego.

Jigen - lider


Jigen senpuu.netNumer - IV (tatuaż pod lewym okiem)

Tak jak większość członków, Jigen pozostaje na ten moment bardzo tajemniczą postacią. Jedyne co o nim wiemy to fakt, że musi być bardzo dobrym użytkownikiem genjutsu. Za jego pośrednictwem odbywają się wszelkie spotkania organizacji. Moim zdaniem jest on odpowiedzialny za incydent z egzaminu na chunina, gdzie Katasuke był pod działaniem czyjegoś genjutsu. Ciekawa jest również jego pieczęć na podbródku. Można w niej zauważyć podobieństwo do symbolu, który posiada na swojej dłoni Boruto. Kto wie, być może wszyscy członkowie są w jej posiadaniu?

 

 

 

 

 

Kashin Koji - podróbka Valkyrie?

Numer - nieznany

Jeden z najlepiej poznanych członków Kary. Pierwsze skojarzenie z Kashinem jest u mnie proste - Sternritter 'M', Gerard Valkyrie z Bleacha. Zadziwiająco podobna maska, równie (no dobrze, prawie) masywna budowa ciała oraz szczęka.  Jak do tej pory w mandze mogliśmy zauważyć, iż Koji potrafi korzystać z potęznej techniki ognia (Katon: Zanmai no Shinka), dodatkowo jego umiejętności infiltracji muszą być również bardzo wysokie, gdyż zdołał zakraść się niezauważonym do innego członka organizacji w celu jego zabójstwa.  

 

 

 

 

 

Nieznani członkowie

Nie licząc wspomnianego w jednej wypowiedzi Amado, reszta członków organizacji pozostaje nieznana z imienia. Jednym z nich jest niski, starszy człowiek (numer - V). Został on zabity przez wspomnianego wcześniej Kashina Kojiego. Miał on wiele wspólnego z Ao: zarówno nieznany człowiek jak i były ninja Ukrytej Mgły posiadali protezy oraz brakowało im prawego oka. Poza martwym dziadkiem oraz Amado widzieliśmy jeszcze trzech członków. Kobieta o numerze I, mężczyzna obdarzony III oraz inny członek, którego numer pozostaje nieznany.

Ao

Nie znamy motywu dołączenia byłego ninja Kirigakure do organizacji, nie wiemy również w jaki sposób przeżył on wojnę. Jak do tej pory mogliśmy go zauważyć w czasie walki z teamem siódmym w chapterze dwudziestym. Mimo braku Byakugana, dalej jest on piekielnie silny, gdyż przysporzył wielu kłopotów Konohamaru i trójce utalentowanych genninów. Dodatkowo wyposażony jest on w wiele narzędzi ninja, które znacząco podwyższają jego umiejętności. 

 

 

 

 


Dawniej Akatsuki, dziś Kara...

Jak do tej pory, najbardziej kłopotliwą organizacją w Naruto było niewątpliwie Akatsuki. Jak dobrze wiemy, ich celem było zebranie wszystkich ogoniastych bestii w celu wskrzeszenia dziesięcioogoniastego. Sądząc po tym czego mogliśmy się dowiedzieć w mandze, głównym celem Kary jest odnalezienie pewnego naczynia (ang. vessel). Nie wiemy dokładnie co to jest, jednak wiedząc jak bardzo organizacja jest zainteresowana Boruto możemy przypuszczać, że młody Konoszanin ma z nią wiele wspólnego. Z dużym prawdopodobieństwem jest to swego rodzaju skarb, który jest pośrednio powiązany z Ōtsutsuki i Kawakim.


Ciężko jest przewidzieć, czego możemy spodziewać się po tej organizacji. Macie na ten temat jakieś teorie? Zapraszam wszystkich do dyskusji na naszym Facebooku!

 

 

GreatDeath: Boruto

Autor

Nick: GreatDeath

Rola: Redaktor główny

 

 

Komentarzy: 0 12 Luty 2018