Klan Aburame jest klanem z Konoha-Gakure. Przedstawicielami są Shino, członek drużyny Kurenai, który w serii pojawia się najczęściej z Aburame, Shibi, jego ojciec, Torune, zaufany człowiek Danzou, Muta, który w Czwartej Wielkiej Wojnie Shinobi zależy do Drużyny Infiltracji i Rekonesansu i  Shikuro, który jako jeden z niewielu członków klanu posiada trujące nano-robaki i odtrutkę.

Wszyscy członkowie tego rodu mają ciemne, dość krótkie włosy, zakryte oczy, najczęściej przez ciemne okulary. W większości noszą jasne płaszcze z wysokim kołnierzem, który zakrywa im usta. Są raczej małomówni i niezbyt „wylewni”. Zdawkowo ukazują uczucia – pozytywne i negatywne.

Klan Aburame

Kolejną rzeczą wyróżniającą ten klan są umiejętności jego członków – potrafią walczyć za pomocą robaków. Gdy urodzi się mały Aburame, jego ciało „oddawane” jest insektom jako siedlisko do życia, w zamian za co służą mu one w walce i nie tylko. Owady żywią się czakrą nosicieli, dzięki czemu mogą oni posługiwać się nimi do wykonywania technik bez stosowania pieczęci czy kumulowania czakry. Zazwyczaj do „rytuału” używane są robaki Kikachu. Za pomocą insektów można zrobić klona (Mushi Bunshin no Jutsu), zakłócić namierzanie przez przeciwników (Mushi Jamingu no Jutsu) czy unieruchomić ich (Hijutsu: Mushidama). Pokazano, że członkowie klanu Aburame mogą komunikować się z insektami - swoimi i nie tylko.

Robaki zamieszkujące Shino

Kikachu „zamieszkujące” Shino

Kilku członków klanu Aburame zamiast Kikachu ma trujące nano-robaki. Mogą być ich nosicielami, ponieważ organizmy gospodarzy wykształciły odpowiednie przeciwciała. U przeciwników insekty te niszczą komórki, powodując niesamowity ból. Na ciała przeciwnika przedostają się przez bezpośredni kontakt. Wystarczy, że użytkownik dotknie ubrania przeciwnika, a robaki na nie przejdą. Jedyną osobą, o której wiadomo, że miała odtrutkę, jest Shikuro. 

Trujące nano-robaki atakujące komórki w ręce Fuu

Trujące nano-robaki atakujące komórki w ręce Fuu

Komentarzy: 0 27 Sierpień 2012