Klan Akimichi to kolejna, wielopokoleniowa familia żyjąca w Wiosce Ukrytej w Liściach. Jej najpopularniejszym przedstawicielem jest Chouji, jednak jego najbliżsi wcale nie są mniej charakterystyczni – spośród pozostałych shinobi, członkowie tego klanu cechują się naprawdę pokaźnymi gabarytami. 

 

Znak na strojach członków klanuSymbol klanu

Znak na strojach członków klanu i symbol klanu

Niewiele wiadomo na temat historii klanu, jedynie dzięki rozmowie Choujiego z ojcem możemy się dowiedzieć, że istnieje on od pokoleń – Akimichi Chouza został mianowany piętnastą głową klanu. Poza pokaźną tuszą, członkowie klanu charakteryzują się nastroszonymi włosami i malunkami na twarzy. Chouji kontynuuje tradycję swojego ojca, współpracując z Shikamaru i Ino, dając życie kolejnemu pokoleniu formacji Ino-Shika-Cho.  Jedną z tradycji charakteryzującą zaprzyjaźnione klany było ofiarowanie młodszemu pokoleniu małych, okrągłych kolczyków. Świadczyło to o ich wejściu w dorosłość oraz awansie w klasowej hierarchii. Chouji, podobnie jak Ino i Shikamaru, otrzymał te kolczyki od swojego mistrza, Asumy. Wraz z klanami Yamanaka i Nara, Akimichi żyją w wielkiej przyjaźni, co niewątpliwie ma wpływ na ich współpracę.

Chociaż tusza członków klanu może być tematem dyskusyjnym, ma ona ogromny atut – umiejętnością Akimichi jest zamiana kalorii na czakrę, którą mogą wykorzystać w walce. Posiadają w sobie duże pokłady siły fizycznej, a dzięki manipulacji kaloriami, mogą zmieniać rozmiar swojego ciała, co jest nieosiągalne dla innych shinobi. Członkowie tego klanu w walce mogą się posiłkować specjalnie przystosowanymi dla nich pigułkami, przygotowanymi dzięki pomocy klanu Nara, mającymi na celu jeszcze szybszą manipulację kaloriami, jednak procedura ta niesie za sobą zdrowotne konsekwencje.

Pigułki żywnościoweChouji i skrzydła z czakryChudy Chouji

Pigułki żywnościowe, Chouji i skrzydła z czakry, która nie mieści się w ciele i chudy Chouji, gdy pigułki przestały działać

Z pośród najpopularniejszych jutsu klanu Akimichi należy wyróżnić Baika no Justu, czyli zwiększenie powierzchni swojego ciała, czy Nikudan Sensha, dzięki któremu użytkownik napełnia się czakrą, tworząc z ciała ogromną kulę, którą może kierować wedle uznania.

Komentarzy: 0 27 Sierpień 2012