Klan Fūma nie należy do tych, które znamy najlepiej. Mieliśmy okazję poznać zaledwie jednego przedstawiciela tego rodu.  Już wtedy Jiraiya, który napotkał na swojej drodze przyszłe Chikushodo, wiedział o klanie kilka rzeczy. 

Ścieżka zwierząt za życia

Przyszła Ścieżka Zwierząt

Ród mimo tego, że nie tak wielki jak Uchiha czy Hyuuga, był swego czasu sławny w Ame-Gakure oraz całym Kraju Ognia. Jego członkowie uchodzili za impulsywnych oraz skorych do bójek. Posługiwali się charakterystyczną bronią, Fūma Shurikenem, którym to swego czasu posługiwał się także Sasuke.

Jiraiya jako młodzieniec natknął się na zielonowłosego przedstawiciela rzeczonego rodu. Nie udało mu się pokonać przeciwnika – jedynie drasnął jego czoło. Po cięciu pozostała głęboka blizna, która pomogła Żabiemu Mędrcowi poznać w jednym z Painów swojego dawnego oponenta.

Szukając informacji o „narutowym” klanie Fūma możemy się także natknąć na wzmiankę o historycznym klanie Fūma, który był grupą świetnie wyszkolonych oraz skutecznych shinobi. Najsławniejszym przywódcą był Fūma Kotaro, jeden z najsłynniejszych ninja w historii Japonii.

W momencie, gdy do władzy doszedł Ieyasu Tokugawa za cel postawiono sobie zniszczenie klanu ninja Kotaro Fūma. W 1596 roku Kotaro Fūma był śledzony przez Hanzo Hattori, który prześladował ninja wraz ze swoją grupą samurajów na rozkaz Tokugawy. Ciekawostką jest to, że Hanzo Hattori był również ninja służącym lojalnie Tokugawie. Miał wcześniej już styczność z Kotaro, który ostro dał mu się we znaki. Ninja był jednak dla niego zawsze nieuchwytny, nieosiągalny. Kotaro podstępem zwabił Hanzo do małego kanału, gdzie cumowały statki z ropą. Ciężko ranił Hanzo, by nie mógł uciec przed eksplozją uprzednio podpalonych statków.

Komentarzy: 6 31 Sierpień 2012
 • Mencio
  Mencio

  @_SnT_
  @Talho No i mamy wyjaśnienie - dzięki!

 • _SnT_
  _SnT_

  @Talho, "uu" zamiast "ū" nie jest błędem. wystarczyło zainteresować się tematem. transkrypcja hepburna, polecam.

  "Czarny to nie kolor, czarny to siła" ♥ Black Tiger
 • Mencio
  Mencio

  @Talho spoko - @_SnT_ poprawi jak tylko wróci z urlopu ;)

 • Talho
  Talho

  Ja przyczepie się trochę do poprawnych nazw :D bo troszkę ich tu jest :) więc Fūma nie Fuuma, Jūgo nie Juugo i Hōzuki nie Hozuki :) z góry sorry, ale jestem troszkę wyczulona na tym punkcie :)

 • Mencio
  Mencio

  @RiinUchiha Nie. Inna pisownia. Poza tym Fuume jest tylko w fillerach tak jak wspomniałaś.

 • RiinUchiha
  RiinUchiha

  W anime występuje także klan Fuume, jednak jest on w fillerach. W związku z tym mam pytanie: "Czy te klany są powiązane?".

  Są rzeczy jakie mnie drażnią, i są rzeczy jakie mnie drażnią na tyle, że aż podniecają i stają się nałogiem. Wiesz o czym mówię?