Klan Hozuki jest klanem z Kiri-Gakure,  z którego pokazano nam trzech przedstawicieli. Najbardziej znanym jest Drugi Mizukage, który zabił Muu. Kolejnym przedstawicielem jest Hozuki Mangetsu, jeden z Siedmiu Mistrzów Miecza. Jako jedyny, w bardzo młodym wieku, opanował wszystkie bronie, używane w organizacji. Ostatnim żyjącym Hozukim, którego znamy, jest Suigetsu. Kiedyś mieszkał we Mgle, jednak niewiadomo kiedy dostał się do Orochimaru, gdzie przeprowadzano na nim różne eksperymenty. Uwolnił go Sasuke i włączył do Taki.

Jedyną cechą fizyczną podobną u wszystkich członków rodu są jasne włosy. Dwie znane nam postacie, których osobowość nam ukazano, są do siebie, z charakteru, bardzo podobne. Z pozoru złośliwi, trywialni, w potrzebie okazują się oddanymi przyjaciółmi. 

SuigetsuMangetsu

Wygląd Suigetsu i Mangetsu

Przedstawiciele klanu zaprezentowali zdolność zmieniania ciała w wodę. Po uderzeniu ich ciało rozpływa się: im mocniejsze uderzenie, tym dłużej ciało wraca do naturalnego stanu. Umiejętność ta jest przydatna nie tylko do obrony, ale także do przygotowywania zasadzek. Użytkownik może zmienić konsystencję wybranej części ciała, co przydaje się, gdy schowany w kałuży zaskoczy i zaatakuje zdekoncentrowanego przeciwnika. 

Mangetsu wracający do naturalnej postaci

Mangetsu wracający do naturalnej postaci

Komentarzy: 0 27 Sierpień 2012