Klan Inuzuka nie jest najliczniejszym, konoszańskim rodem, lecz na pewno jednym  z osobliwych. Tak jak klan Aburame, oni też mają pewne „dziwactwa”. Członkowie rodu mają pewne cechy, które odróżniają ich od reszty społeczeństwa. Znamy imiona ledwie trzech osób, które reprezentują tę rodzinę i dzięki wielu cechom, które ich łączą, możemy scharakteryzować familię.

Cechą charakterystyczną w ich wyglądzie są znaki na policzkach (podobne do tych, które miała Księżniczka Mononoke), które posiadają wszyscy klanowicze od najmłodszych lat. Poza tym, wszyscy mają zmierzwione włosy, wydłużone kły oraz wąskie źrenice. Wyjątek, który potwierdza regułę stanowi Hana, która prezentuje się nienagannie. Psi wojownicy zawsze widziani są w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół, którzy są traktowani jak rodzina. 

Mononoke

San z Księżniczki Mononoke

Kiba, Akamaru i ciastko

Mały Kiba z Akamaru

Imiona Kiba, Hana, Tsume, Akamaru, Kuromatu i Haimaru kojarzą się z wyglądem, kolejno: kieł, nos, pazur, czerwony (maru), czarny (maru) i szary (maru).

Tsume i HanaKuromaru i trzej bracia Haimaru

Tsume, Hana oraz Kuromaru i trzej bracia Haimaru

Techniki klanowe bazują na współpracy z psami. Jujin Bunshin zmienia psiego towarzysza w klona, po czym oboje atakują. Gatenga, Gatsuuga, Garoga oparte są na wirowaniu i uderzaniu w cel z impetem. Technika ta byłaby nieskuteczna, gdyby nie wyjątkowo wrażliwy węch Inuzuka, wyczulony bardziej niż psi.  Oczywiście, w walce z psem u boku, pomocne jest rozumienie czworonogów, co również zostało przez nich opanowane.

Gatsuga

Gatsuga

Nie znamy historii klanu ani przyczyn, dla których są tak zżyci z psami. Wiemy natomiast, że już podczas Trzeciej Wielkiej Wojny Shinobi wspierali oni Liść. Jeden z nich miał okazję współpracować wtedy z Czwartym Hokage.

Inuzuka na III WWS

Inuzuka na III WWS

Klan Inuzuka był najpotężniejszym w refekturze Chiba podczas trwania ery Edo. Byli oni nazywani psimi wojownikami, ponieważ czcili psiego bożka. „Inuzuka” pojawia się także w Nansō Satomi Hakkenden, XIX wiecznej noweli zawierającej osiem zasad buddyzmu. 

 

Komentarzy: 0 30 Sierpień 2012