Klan Kaguya już nie istnieje. Mieszkał w okolicy Kiri-Gakure. Jedynym znanym nam członkiem tej familii jest Kimmimaro.

Klan Kaguya

Większość rodziny zginęła podczas nieuzasadnionego ataku na Kiri-Gakure. Byli bardzo okrutni, brutalni i działali spontanicznie. Walczyli dla zabawy, do końca. Jedynym członkiem klanu, który przeżył, jest Kimmimaro. W anime widać, że w ogóle nie dbali o jakąkolwiek edukację dla chłopca. Podczas spotkania z Zabuzą i Haku, nie wiedział, czy są z wioski Mgły mimo, że Zabuza cały czas miał ochraniacz na czole.

WalkaPokonani
Walka w Kiri-Gakure i pokonani członkowie klanu Kaguya

Niektórzy członkowie rodu posiadali Kekkei Genkai, które było na tyle potężne i niebezpieczne, że nawet inne osoby  z rodziny obawiały się go – Shikotsumyaku. Sprawiało ono, że kości użytkownika stawały jest bardzo silnie oraz można było dowolnie nimi manipulować. Strach ten spowodował, że chłopczyk, który posiadł tę zdolność, większość czasu spędził w zamknięciu. Został wypuszczony dopiero podczas ataku na wioskę Mgły.

Kekkei Genkai
Kimmimaro i jego Kekkei Genkai

Z tego co mogliśmy zaobserwować, cechą charakterystyczną wyglądu członków tego rodu są dwie czerwone kropki na czole. Ponadto, dorośli członkowie klanu mieli takie same fryzury i szare stroje przypominające tradycyjne, męskie kimono.

Możliwe, że rodzina była w pewien sposób obciążona genetycznie lub miała problemy z odpornością, ponieważ Kimmimaro chorował i w końcu umarł w młodym wieku przez  tajemniczą chorobę. Ponadto, w związku z Kekkei Genkai, ciało Kimmimaro miało inną strukturę, co najprawdopodobniej dotyczyło wszystkich posiadaczy tej zdolności. 

Komentarzy: 0 27 Sierpień 2012