Klan Sarutobi jest dość starym, znanym i poważanym klanem z Konoha-Gakure. Wielu jego członków zapisało się w historii wioski jako potężni ninja i dobrzy ludzie. Do klanu należeli: Sasuke, na którego cześć głowa klanu Uchiha, Fugaku, nazwał swojego drugiego syna, Biwako, która była żoną najbardziej znanego członka tego klanu – Hiruzena. Ich syn, Asuma, sławą dorównywał ojcu. Najmłodsi członkowie klanu to dobrze zapowiadający się shinobi: Konohamaru i malutkie dziecko Asumy i jego żony, Kurenai. Co ciekawe, bardzo długo kazano nam czekać, nim przedstawiono nam relację rodzinną między Asumą i Hiruzenem.

Członkowie tego klanu są znani nie bez powodu. Hiruzen był Kage Wioski Liścia i swego czasu najpotężniejszym Kage na świecie. Jego syn należał do grupy Dwunastu Gwardzistów Shinobi i na czarnym rynku jego głowa została wyceniona na, bagatela, 35 milionów ryō. Jego wnuk, niesforny Konohamaru, w pojedynkę zaatakował Paina, który pustoszył wioskę. Nie lada wyczyn, zwłaszcza dla genina.

Można podejrzewać, że klan istnieje już bardzo długo, ponieważ tradycją jest, że członkowie tego rodu dają kolczyki swoim uczniom-shinobim z klanów Yamanaka, Nara i Akimichi, a w tym trzecim „działa” już 16 pokolenie.

Przedstawiciele klanu są biegli w ninjutsu. Młody Konohamaru opanował technikę Rasengan – jutsu rangi A, które Namikaze Mianto dopracowywał przez trzy lata! Prawdopodobnie, główną naturą czakry w klanie Sarutobi jest ogień. Technikami z nim związanymi posługiwali się Hiruzen i Asuma, oraz Konohamaru w anime. 

Hiruzen używający techniki ogniaAsuma używający techniki ognia

Hiruzen i Asuma używający technik ognia

Ponadto, członkowie klanu są idealnymi przykładami tego, jak działa Wola Ognia. Nie dość, że w życiu codziennym i zawodowym swoją postawą reprezentują to, w co wierzą, to jeszcze przekazują swoją Wolę kolejnym pokoleniom. Tak jak Pierwszy przekazał Hiruzenowi najważniejsze postanowienia swej wiary, tak Hiruzen przekazywał ją swoim uczniom, jak i wszystkim innym mieszkańcom.

Kolejnym, co wyróżnia członków klanu Sarutobi jest inteligencja. Widać to zwłaszcza w przypadku Asumy, który potrafi stawić czoła w shogi Shikamaru (ponad 200 IQ). Nieprzeciętny iloraz inteligencji Sarutobi prezentują podczas walki, gdy w swojej taktyce przewidują ruchy przeciwnika oraz siłę i wykorzystują je na swoją korzyść.

Warto dodać, że zarówno Hiruzen jak i Asuma mieli swoje drużyny. Wychowankowie obu z nich pod okiem swych mistrzów wyrośli na potężnych ninja. Drużna Hiruzena, w której skład wchodzili Tsunade, Jiraiya i Orochimaru okrzyknięta została podczas jednej z wojen Sanninami. Drużyna Asumy, powoli, ale skutecznie, pracuje na dobrą sławę. 

Drużyna AsumyDrużyna Hiruzena

Komentarzy: 0 27 Sierpień 2012