Symbol Klanu

Historia tego klanu sięga bardzo zamierzchłych czasów. Jak podaje legenda Rikudou Sennin miał dwóch synów. Każdy z nich wyróżniał się jakimiś umiejętnościami, ale tylko jeden mógł przejąć w pełni schedę po swoim ojcu. Był nim ten, dla którego na pierwszym miejscu stało dobro i przekonanie, że miłość jest najważniejszym czynnikiem do utrzymania pokoju na świecie. Potomkowie młodszego syna Rikudou utworzyli ród, który dziś znany jest nam jako Senju.

Protoplasta klanu

Protoplasta klanu Senju

W czasach kiedy nie było jeszcze uformowanych jednostek organizacyjnych, a wiele rodów walczyło ze sobą – wśród nich znajdował się jeden, który wyróżniał się na tle pozostałych. Jego siła przyczyniła się do zaprowadzenia nowego porządku w świecie shinobi. W owym czasie na czele tego klanu stał Senju Hashirama, który uważany był za najsilniejszego wojownika, jaki tylko stąpał po ziemi. On, wraz ze swoim rywalem z klanu Uchiha – Madarą, założyli osadę, która dała początek nowej erze. Sam Hashirama stanął na czele Wioski Liścia przyjmując tytuł Hokage.

Walka Madary z Hashiramą

Walka Hashiramy z Madarą

Sojusz

Sojusz między Uchiha a Senju

Jako Hokage

Hashirama jako Pierwszy Hokage

Właśnie dzięki Hashiramie sława klanu Senju szybko obiegła cały świat. Dzięki jego umiejętnościom (użytkownik Mokutona) ród zyskał przydomek klanu lasu. Jego pozostali towarzysze nie odbiegali od niego tak bardzo. Sam jego brat, Tobirama, zapisał się na stałe na kartach historii tworząc – zakazaną dziś – jutsu potrafiącą przywołać do życia zmarłe osoby. Poza tym na zaawansowanym poziomie posługiwał się elementem wody. Ogromna paleta technik wiązała się również z tym, że klanowicze nie rodzili się tylko i wyłącznie z tym samym elementem czakry. Właśnie ta różnorodność pozwalała im na tworzenie wielu nowych technik (gorszych i lepszych). Wnuczka pierwszych przywódców Liścia znana jest na całym świecie jako najlepszy medyk. A zatem można tu mówić nie tylko o technikach żywiołu drzewa, wody czy ziemi. Różnorodność technik, jakimi się posługiwali klanowicze przyczyniła się do nadania im takiej właśnie nazwy – Senju (pl. Tysiąc umiejętności).

Senju

Członkowie Senju

Spośród wszystkich shinobi Senju, to właśnie Hashirama zapisał się na kartach historii jako najpotężniejszy ze swoich pobratymców. Już nie tylko ze względu na wspomniane wcześniej Kekkei Genkai. Było tak za sprawą jego umiejętności panowania nad Ogoniastymi Bestiami. To on (realizując swoją wizję pokoju) rozdzielił między poszczególne osady demony, chcąc aby w ten sposób zapanowała na świecie równowaga sił.

Klan Senju – jako najważniejszy ród osady – musiał sprawować pieczę nad najpotężniejszą bestią ze wszystkich, lisem o dziewięciu ogonach. Było to możliwe dzięki umiejętnościom jakie posiadał klan Uzumaki z Uzushio-Gakure. To właśnie jej mieszkańcy, którzy osiedlili się w Liściu, byli Jinchuuriki dla demona. Uzumaki Mito była żoną Hashiramy Senju, która jako pierwsza zapieczętowała w sobie Lisiego Demona.

Mito i Kurama

Dziś trudno powiedzieć cokolwiek o potomkach znakomitych shinobi z Senju. Nie wiadomo czy są jeszcze jacyś jej przedstawiciele w wiosce Liścia (można przynajmniej tak zakładać). Jedyną znaną nam postacią jest Tsunade (i jej zmarły brat Nawaki), która kontynuuje dzieło swoich przodków i stoi na czele swojej osady dzierżąc z dumą tytuł Piątej Hokage.

Tsunade i Nawaki

Komentarzy: 1 29 Sierpień 2012
  • Simba
    Simba

    Dobrze wszystko opisane. Super.

    "Jeśli masz siłę, w końcu staniesz się samotny, a w ostateczności arogancki. Nawet jeśli byłeś wszystkim czego ludzie życzyli Ci od początku."