Klan Uzumaki jest klanem, który zamieszkiwał Uzushio-Gakure. Jego członkami są: jeden z najpotężniejszych ninja w serii -Nagato i jego rodzice, żona Senju Hashiramy i pierwsza Jinchuuriki Kyuubiego - Uzumaki Mito, druga Jinchuuriki Kyuubiego i żona Namikaze Minato, -Kushina, jej syn, obecny Jinchuuriki Kuramy, znany i potężny ninja - Naruto, dziewczyna, którą do swojej drużyny osobiście wybrał Uchiha Sasuke - Karin oraz lider klanu zaprezentowany poniżej.

Głowa klanu Uzumaki

Klan ten był w dobrych stosunkach z Senju z Konoha-Gakure, co umocnił ślub Hashiramy, głowy rodu, z Uzumaki Mito. Gdy wioska Uzushio-Gakure została zniszczona w skutek wojny, część ludzi przeniosła się do Konohy. Inni, po zniszczeniu osady, udali się w różne strony świata, stąd przedstawiciele klanu w Ame-Gakure czy innych wioskach.

 Symbolem klanu jest pętelka. Do dzisiaj można ją zobaczyć na kamizelkach ninja z Wioski Liścia, gdzie symbolizuje przyjaźń między wioskami. 

Symbol klanuKamizelka ninja Konohy

Po lewej symbol klanu, po prawej symbol na kamizelce i bluzie shinobi z Wioski Liścia

Członkowie rodu Uzumaki znani byli ze swej długowieczności. Widać to na przykładzie Mito, która podczas Pierwszej Wielkiej Wojny Shinobi była dorosłą kobietą i dożyła do czasów, gdu Sarutobi Hiruzen zajął stanowisko Hokage. Dzięki niespotykanej czakrze, nie tylko żyli dłużej niż przeciętni ninja, ale opanowali zaawansowane techniki pieczętujące, z czego byli znani. To właśnie biegłość w fuinjutsu przyniosła im zgubę i zagładę, gdyż wrogie rody uważały ich za ogromne niebezpieczeństwo. Jednymi z najbardziej znanych pieczęci, których używali są, Shiki Fūjin  i Hakke no Fūin Shiki. Ich czakra jest na tyle potężna, że inne wioski porywały członków klanu oraz sprawiła, że Kushina dokonała, wydawało by się, rzeczy niemożliwej – przeżyła usunięcie demona.

Cechą charakterystyczną członków rodu Uzamaki są czerwone włosy. Wyjątek stanowi Naruto, który odziedziczył je po ojcu. Uzumaki są zdeterminowani i nieugięci w dążeniu do celu, który sobie wyznaczyli. W większości przejawiają dość przebojową osobowość, mają zadatki na przywódców. 

Komentarzy: 0 27 Sierpień 2012