Historia tego klanu praktycznie do dziś jest owiana tajemnicą. Tyczy się to również i ich przedstawicieli. Jedyne wzmianki o tym rodzie mówią, że dość liczna grupa przedstawicieli Yuki istniała jeszcze w czasach, kiedy Kraj Wody pogrążony był w chaosie. Ponoć bardzo przysłużyły się te osoby, które posiadały Kekkei Genkai – w tym klan Yuki. Niestety, brutalna rzeczywistość wojny odbiła ogromne piętno na tych, co przeżyli ten konflikt. Wrogiem publicznym numer jeden stali się wszyscy ci, którzy posiadali wyjątkowe umiejętności, bowiem ich zdolności przyczyniły się do tego, że w spokojnym kraju doszło do wybuchu zamieszek. Eksterminacja nie ominęła również klanu Yuki.

Haku z rodzicami   Chaos, który doprowadzić do wymarcia klanu Yuki

Prawdopodobnie jedynymi – znanymi nam – przedstawicielami tego rodu był Haku i jego matka. Prawdopodobnie, bo reszta mogła zostać wymordowana w czasie czystek lub (idąc śladami matki Haku) opuścili kraj w trosce o swoje zdrowie. Matka chłopca za wszelką cenę starała się nie zdradzać swoich ograniczonych więzów krwi. Niestety nie udało się jej utrzymać tego sekretu. Haku stracił rodzinę, a tym samym był jedynym, w którego żyłach płynęła krew Yuki. Zarówno historia, poszczególni członkowie, jak i symbol klanu nie są znane. Więcej natomiast można powiedzieć o ich umiejętnościach.

Umiejętności członków klanu Yuki   Mordowanie wszystkich posiadaczy Kekkei Genkai w Kraju Wody

Środowisko, w którym żyli pozwoliło im opanować do perfekcji panowanie nad elementem lodu. Można zatem podejrzewać, że potrafili również posługiwać się dwoma żywiołami – wodą i wiatrem, które po połączeniu tworzą właśnie lód. Co więcej – kolejną cechą, która wyróżniała klan było posługiwanie się zakazanymi technikami (vide Sensatsu Suishō, Makyō Hyōshō) jak również zawiązywaniem pieczęci jedną ręką, co w bezpośrednim starciu z oponentem było bardzo praktyczne.

Komentarzy: 0 28 Sierpień 2012