Konkurs - Paper Child [zakończony]

NIE jest to konkurs plastyczny. JEST to konkurs FOTOGRAFICZNY. Dlatego zachęcam wszystkich do czytania newsa :)

 

Konkurs - Paper Child

 

Drodzy mieszkańcy naszej wioski!

Po dość długiej przerwie powracamy do Was z nowym konkursem! Tym razem będziecie musieli nauczyć się sztuki robienia dobrych zdjęć. Oczywiście wcale nie będzie to takie łatwe jak może się z początku wydawać.

Konkurs nosi tytuł: Paper Child! Część z Was już pewnie spotkała się z tym określeniem, ale dla tych, którzy słyszą je po raz pierwszy krótkie wyjaśnienie:

Paper Children (można to przetłumaczyć jako: dzieci z papieru, bądź papierowe dzieci) są to wycięte modele bohaterów anime, które fotografowane są w taki sposób, że wydają się wdawać w interakcje z rzeczywistymi obiektami. (Jeżeli ktoś jeszcze nie do końca wie jak to wygląda wystarczy wpisać nazwę "paper child" w wyszukiwarkę i w grafikach znajdziecie bardzo dużo tego typu zdjęć).

Zatem jak się domyślacie musicie zrobić zdjęcie właśnie takiej papierowej postaci w naszym realnym świecie. Oczywiście interesuje nas jedynie anime Naruto i żadne inne. Jako, że zdaję sobie sprawę, że nie każdy lubi rysować i nie każdy jest do tego stworzony zrobiliśmy dla Was paczkę postaci (link poniżej), którą możecie, ale NIE musicie wykorzystywać. Znajdują się tam bohaterowie naszego anime zarówno w wersjach normalnych jak i chibi. Zatem możecie wydrukować i wyciąć. Wybór jest całkiem duży, ALE również tutaj macie od nas ułatwienie możecie SAMI znaleźć grafiki w internecie warunek jest taki, abyście podali źródło w mailu skąd dana grafika została przez Was pobrana. Możecie też (co sama szczerze polecam ponieważ można się przy tym świetnie bawić) stworzyć własne postacie w takiej formie jakiej byście tylko chcieli. Mała prośba ode mnie, chociaż dajemy Wam paczkę z gotowymi grafikami, nie idźcie na łatwiznę, włóżcie w to troszkę wysiłku, a zobaczycie, że efekty będą o wiele lepsze ;). Jednak też pamiętajcie, oceniamy wyłącznie zdjęcia i pomysł, który nam przedstawiacie. Zatem jeżeli zamiast własnych rysunków odpowiednio dostosujecie postacie drukowane do Waszego zdjęcia również macie szansę na zdobycie dużej ilości punktów.

 

PACZKA POSTACI cz.1- Chibi (kliknij tutaj)

PACZKA POSTACI cz.2 - Postacie normalne (kliknij tutaj)

 

Kilka słów o samym zdjęciu. Dozwolone jest wyłącznie tylko JEDNO zdjęcie, więc praca nie może mieć formy komiksu, ani nie może to być kolaż kilku zdjęć z różnych ujęć. Dlatego wybierajcie to JEDNO zdjęcie mądrze, jeżeli zobaczę więcej niż jedną pracę w mailu to idzie do kosza.

Jak już wielokrotnie Wam podkreślałam nasza Redakcja uwielbia pomysłowych i kreatywnych ludzi, dlatego jest to pierwszy aspekt, na który zwracamy uwagę, na dodatek jest też zawsze najwyżej punktowany. Dlatego tym jednym zdjęciem przedstawcie coś ciekawego, jakąś interesującą scenę z sensem lub coś co nas po prostu zrzuci z krzeseł. Liczba postaci jaką wykorzystacie jest dowolna, ale pamiętajcie czasem lepiej dać mniej i pokazać coś co ma, że tak powiem ręce i nogi niż całą masę postaci poustawianych w przypadkowych miejscach. Nasz świat jest tak duży i ma w sobie tyle elementów, że na pewno na coś ciekawego wpadniecie. Zdjęcia mogą być wykonane zarówno w domu jak i w plenerze więc macie ogrom możliwości jedynym ograniczeniem jest Wasza własna wyobraźnia więc popuśćcie wodze fantazji :).

Stawiamy przed Wami po raz kolejny całkiem duże wyzwanie, dlatego ja również nie chciałam być gorsza i sama postanowiłam przygotować Wam pewien przykład jak taka praca może wyglądać (i przyznam bawiłam się świetnie! Mogłam poczuć się znowu jak w szkole, a uwierzcie na moje lata to już coś, więc niezależnie od wieku zachęcam do udziału w zabawie ;)) Pierwszy  przykład zapowiadający konkurs macie już na samym początku newsa, choć aż tak się nim nie sugerujcie, a oto kolejny "Gaara i bijuu":


Gaara i Bijuu

 

Na zdjęciu widać, że sam Gaara nie jest arcydziełem, zatem udowadniam tym co malować (podobnie jak ja) nie umieją, wystarczy prosty rysunek i misja wykonana ;).

Jak możecie również zauważyć po lewej stronie znajduje się mój nick i tak oto tym akcentem przechodzimy do kilku BARDZO ważnych zasad.

 

PROSZĘ CZYTAĆ UWAŻNIE!

 

Wiem, że często się spieszycie i przestajecie czytać newsa zabierając się do pracy, co później powoduje całą masę pytań i błędów, ale tak łatwo tym razem nie pójdzie oto warunki jakie musicie przestrzegać, możecie nawet to sobie śpiewać przed snem byle zapamiętać!

- Wysłane przez Was zdjęcie musi zawierać w tle Wasz nick używany na Senpuu. Obojętnie gdzie go ustawicie, ma BYĆ na fotografii i musi być czytelny. Nie trzeba ustawiać go na froncie tak, aby nie kolidował z wymyśloną przez Was sceną może być w tle, czy gdziekolwiek indziej. Praca, w której nick będzie nieczytelny bądź nieobecny zostaje zdyskwalifikowana!

- Zakaz używania programów graficznych! (jedynie do przycięcia jeżeli będzie taka potrzeba) Jeśli zobaczę, że ktoś po prostu podpisał zdjęcie w programie graficznym praca zostaje zdyskwalifikowana. Umieszczenie przez Was nazwy użytkownika już na etapie robienia fotografii ma na celu uniknięcie plagiatów bądź wykorzystywania przez Was starych zdjęć.

Oto przykład jak dobrze można ustawić nick na zdjęciu i jak tego nie robić:

 

nick_poprawnienick_poprawnie2

nick_źlenick_źle2

 

W pierwszym i drugim możecie zobaczyć, że napis jest widoczny i czytelny. Możecie go ustawić tam gdzie tylko byście chcieli. Na trzeciej fotografii czcionka jest zdecydowanie za mała zatem niczego nie można odczytać, czyli praca byłaby w takim przypadku nie zaliczona. No i ostatnie, kartka jest zbyt duża i koliduje ze zdjęciem zasłaniając jego ważną część. Unikajcie złych przykładów i starajcie się zastosować do tych dobrych.

- Jeżeli zobaczę, że ktoś wysłał mi czyjąś pracę i jest to plagiat następuje natychmiastowa dyskwalifikacja oraz zakaz uczestniczenia w kolejnych 5 konkursach.

- Tak jak było już wspomniane dozwolona jest wyłącznie JEDNA fotografia.

- W przypadku wykorzystania grafik znalezionych w internecie (nie występujących w paczce pobranej z naszej strony) należy podać ich źródło, wklejając link w treści maila.

- Pomimo, że nick będzie widoczny na zdjęciu proszę w treści maila również wpisać nazwę użytkownika na Senpuu.

- Do konkursu mogą przystąpić jedynie zarejestrowani użytkownicy na naszej stronie.

- Na wysłanie Waszych prac macie 2 tygodnie (tj. do 3 listopada 2013) więc wykorzystajcie je mądrze.

Tradycyjnie prace wysyłacie na naszego maila: kontakt@senpuu.net w tytule wpisując Konkurs – Paper Child

Bardzo bym prosiła o zastosowanie się do powyższych zasad. W celu łatwiejszego zapamiętania napisałam je dla Was w krótszej i bardziej przystępnej formie ;):

W tle nick już mam,
Teraz postacie dam,

Światło ustawione,
Zdjęcie zrobione,
Wraz z podpisem wysyłam wnet,
na mail: kontakt@senpuu.net.

 

Jak już dotrwaliście do tego etapu wynagrodzę Wasz wysiłek i powiem o co będziecie walczyć, a stawka jest wysoka, ponieważ mamy dla Was aż 3 tomy mangi! Naruto tom 60 oraz 61 i dodatkowo Dr. Slump tom 26. Taką potrójną nagrodę dostaną 4 najwyżej punktowane prace. Zatem 4 osoby zdobędą, aż 3 tomy, ale to nie wszystko. Wśród osób, które nie zwyciężyły wylosujemy tom 26 Dr. Slump'a. Podsumowując nawet jeżeli się nie wygra, wciąż jest szansa zdobycia małej nagrody pocieszenia ;). Oto okładki nagród:

 

Naruto tom 60Naruto tom 61Dr. Slump tom 26

Dr. Slump jest mangą komediową zatem nawet jeżeli nie macie go w swojej kolekcji taki tom będzie ciekawym uzupełnieniem i na pewno Was rozbawi :).

 

NA WASZE PRACE CZEKAMY DO 3 listopada do godziny 20:00

 

Mini poradnik Anshin:

Patrząc ostatnio po Waszych fanartach oraz pracach konkursowych jakie czasem do nas wysyłacie uznałam, że przyda Wam się kilka porad jakie zdjęcia możecie wysyłać, a jakich zdecydowanie nie. Sami możecie zauważyć po fotografiach w newsie, że nie są profesjonalne i wykonane zostały małym aparatem fotograficznym. Aby wykonać poprawne zdjęcie wcale nie jest potrzebna Wam do tego lustrzanka, dlatego proszę przeczytajcie tych kilka uwag.

Przede wszystkim jak juz ustawicie całą scenerię nie róbcie jednego zdjęcia i nie chowajcie wszystkiego do szafy, zróbcie ich kilka. Czasy kliszy mamy daleko za nami, zatem nie musicie oszczędzać na ujęciach. Próbujcie różnego oświetlenia i nawet jak już będziecie mieli ten stos fotografii (oczywiście jeśli będzie w domu, a nie w plenerze) to spróbujcie najpierw wrzucić je na komputer i obejrzyjcie czy są wyraźne, ostre, niezamazane, czy wszystko widać i wybierzcie to zdjęcie, które będzie najlepsze. Wiem, że nie każdy dysponuje dobrym aparatem, ale uwierzcie i komórką można zrobić dobre zdjęcia, tylko trzeba na to trochę czasu i sprytu. Nie oczekujemy od Was dzieła sztuki, ale trochę wysiłku, żeby chociaż fotografia, którą robicie była wyraźna. Naprawdę źle się patrzy na pracę w której widać mgłę albo piksele. Nie spieszcie się tak z publikowaniem Waszych prac póki nie osiągniecie dobrego efektu. Jakość takiego zdjęcia rzutuje później na ocenie, nawet jeżeli sama praca jest dobra to już traci w oczach innych. Poza wcześniej podkreślaną pomysłowością oceniamy również estetykę. Dlatego tutaj przygotowałam Wam zestaw zdjęć dobrych jak i tych złych:

 

Jakość_poprawnaJakość_zła

Jakość_zła2Jakość_zła3

 

WAŻNA RADA DLA RYSOWNIKÓW

Tutaj niestety nie będę miała litości JEŻELI ktoś narysuje postacie paper child na papierze w kratkę, czy w linie natychmiastowo pracę usuwam czyli następuje DYSKWALIFIKACJA! Ja wiem, że Ci którzy rysują w szkole zazwyczaj wykorzystują zeszyty szkolne, ale jeżeli zdarza Wam się rysować częściej niż jeden rysunek zakupcie czysty zeszyt. Jeżeli rysujecie w domu to tym bardziej kupcie blok rysunkowy, albo chociaż wykorzystujcie papier od drukarki, cokolwiek co jest czyste. Może sama nie jestem artystką, ale nie mogę sobie wyobrazić rysowania na zeszycie w kratkę. Wiem, że czasem jest to element rysunku, ale w fanartach widzę raczej po prostu niedbalstwo - malujecie na byle czym. Praca to nie tylko świetny rysunek. Ocenia się całokształt łącznie z tym na czym to jest namalowane.  Więc apeluję zarówno w tym konkursie i jak w przyszłych Waszych artach dbajcie o poziom Waszej twórczości. Czy widzieliście w galeriach kartki z zeszytu w ramach? Nie mówię, że macie zostać Rembrandtem czy Da Vincim, ale proszę podejdźcie do tego bardziej poważnie i tak samo inni do Was będą mieli takie podejście.

Porada odnośnie czasu: chociaż macie na to dwa tygodnie rozważnie dysponujcie tym czasem. Sama mogłam to przetestować i naprawdę trochę to Wam zajmie. Najpierw przemyślcie pomysł, później przygotujcie i na końcu zróbcie zdjęcia, wybierając to jedno jedyne. Nie czekajcie na ostatnią minutę.

Ostatnia porada i chyba najważniejsza z tych wszystkich: macie bawić się dobrze! Konkursy są po to, żeby się rozwijać, odkrywać nowe rzeczy, ćwiczyć pomysłowość i kreatywność i tak jest tym razem. Mimo swojego wieku sama tak zrobiłam i naprawdę można się przy tym oderwać od wszystkiego i odprężyć. Dlatego proszę wszystkich o to żeby wzięli udział oraz tak jak przy Ścieżce Sharingana nie poddawajcie się, potraktujcie to jak wyzwanie, ale i miło spędzony czas .

 

Jakby ktoś potrzebował porady lub miał pytania ponownie zapraszam na gg: 47292257, nawet jak będę nieobecna odpiszę w miarę mych możliwości ;).

 

POWODZENIA!

 

PS. Choć troszkę nie na temat, ale nie miałam okazji Wam podziękować za Wasze miłe słowa przy okazji ogłoszenia wyników do Ścieżki Sharinagana. Byłam nieobecna przez dość długi czas więc nie mogłam odpisać. Przeczytałam jednak i bardzo Wam dziękuję, zarówno za świetny wierszyk jak i każde wypowiedziane słowo :). Choć miałam już nie robić konkursów, ale przyznam trochę to uzależnia ;).

Komentarzy: 17 24 Październik 2013
 • Alextasha
  Alextasha

  @hatake_zuza - wyniki już są Klik! a co do Kroniki to raczej nieprędko niestety ;)

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • hatake_zuza
  hatake_zuza

  @Alextasha nie podpuszczaj....powiedz tylko ile jest prac i kiedy będzie nowy komiks o Kronice Redakcyjnej >,<''

  "Co się stało? Dlaczego się na mnie gapisz? Wkurza cię, że tylko ja mam ciacho?” – Death Note L
 • Alextasha
  Alextasha

  @Tissalia - będą jak będą ale mogę zdradzić tyle, że są bliżej niż myślisz ;)

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • Tissalia
  Tissalia

  Pewnie tak ;)

 • hatake_zuza
  hatake_zuza

  @Tissalia ja też czekam ,ale pewnie jest ,,dużo'' prac :)

  "Co się stało? Dlaczego się na mnie gapisz? Wkurza cię, że tylko ja mam ciacho?” – Death Note L
 • Tissalia
  Tissalia

  Kiedy będą wyniki? :)

 • sanchi
  sanchi

  Boże jednego dnia mi zabrakło tak to bym wysłał:(

  Neji, Neji i jeszcze siedem razy Neji. Neji. Neji, Neji, Neji...
 • hatake_zuza
  hatake_zuza

  @Teronal ja wysłałam na godzinę przed XD

  "Co się stało? Dlaczego się na mnie gapisz? Wkurza cię, że tylko ja mam ciacho?” – Death Note L
 • teronal
  teronal

  Wczoraj w ostatniej chwili wysłałam zdjęcie, mam nadzieje że doszło. Pomysł na konkurs świetny- osoby z talentem artystycznym mają możliwość wykazać się, a osoby bez mogą próbować rysować lub dopomagać sobie komputerem ;)

  Yo! Say! Ho! ^^
 • hatake_zuza
  hatake_zuza

  @Monia99 już? ja jeszcze z mamą kombinuje XD

  "Co się stało? Dlaczego się na mnie gapisz? Wkurza cię, że tylko ja mam ciacho?” – Death Note L
 • Monia99
  Monia99

  Ahhhh, wreszcie zrobione i wysłane :).

  Akiramete wa ikenaito kaze ni tango o surō shimasen.Itsumo!
 • hatake_zuza
  hatake_zuza

  @Anshin Jeszcze dzisiaj wyślę,postaram się przed 20 : 50

  "Co się stało? Dlaczego się na mnie gapisz? Wkurza cię, że tylko ja mam ciacho?” – Death Note L
 • Anshin
  Anshin

  @hatake_zuza tak, dobór postaci jest dowolny.

 • hatake_zuza
  hatake_zuza

  można jedną postać chibi i jedną normalną?

  "Co się stało? Dlaczego się na mnie gapisz? Wkurza cię, że tylko ja mam ciacho?” – Death Note L
 • Alextasha
  Alextasha

  @Sanchi - nie trzeba ;)

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • sanchi
  sanchi

  czy trzeba nadać tytuł obrazkowi?

  Neji, Neji i jeszcze siedem razy Neji. Neji. Neji, Neji, Neji...
 • Monia99
  Monia99

  Z chęcią wezmę udział w tym konkursie :D Bardzo ciekawy i intrygujący pomysł na taką, że tak powiem rywalizację. W głowie już mam cały plan, ale to dzięki temu, że możliwości tu nie są ograniczone i można robić co się żywnie podoba ( oczywiście przy tym nie łamiąc regulaminu). Jestem podekscytowana, ponieważ to będzie mój pierwszy konkurs, w którym wezmę udział. Pozdrawiam.;)

  Akiramete wa ikenaito kaze ni tango o surō shimasen.Itsumo!