Powitanie

Zacznę standardowo (czyli tak jak ponad rok temu).  Witaj! To, że to czytasz oznacza, że najprawdopodobniej jesteś ciekaw, co jest w v6 nowego oraz co udało nam się wymyślić w przeciągu roku prac. Jest tego dość dużo, tak więc w tym artykule przedstawimy tylko to, co najważniejsze. Resztę rzeczy będziesz musiał odkryć sam.

A póki co... zaczynajmy!

Dziesięciolecie!

Idealnie z nową wersją strony zbiega się nam dziesięciolecie Senpuu. Jesteśmy już razem 10 lat. Senpuu miało swoje wzloty i upadki ale wciąż jest i będzie nadal. Chcielibyśmy Wam gorąco podziękować, ponieważ w dużej mierze to dzięki Wam wciąż jesteśmy. Cóż możemy innego powiedzieć - ARIGATO! :) I do zobaczenia za następne 10 lat!

Ponad rok temu, wydaliśmy piątą odsłonę naszego ukochanego portalu. Od tego czasu dużo się zmieniło. Nie przestaliśmy pracować, a wręcz przeciwnie! Uczyliśmy się i rozwijaliśmy. Analizowaliśmy to jak i czego używacie na naszym portalu. Czasem podpytywaliśmy Was co chcielibyście mieć, czego Wam brakuje, co można poprawić. I co się okazało? Okazało się, że lista jest na tyle długa, a zmian i nowych rzeczy jest na tyle dużo, że nie ma możliwości abyśmy z aktualnym systemem zrealizowali chociaż część z nich. Tak narodziła się myśl: zróbmy nowy layout, dostosowany do wszystkiego, co chcemy zrobić! Zróbmy nowe Senpuu! No i jest :-)

Ogólnie o zmianach

Na początku pragnę ogromnie podziękować Anshin za jej wielogodzinne sesje Skypowe, które doprowadziły ten layout do takiej formy w jakiej jest. Ona jest głównym twórcą (z moją niewielką pomocą). Oboje staraliśmy się upchnąć wszystkie nasze pomysły w ten nowy, inny design. Efekty musicie ocenić sami. Na pewno ten layout ułatwi Wam nawigacje po stronie oraz dotarcie do informacji, których szukacie. Szczegółowo część zmian opisanych jest poniżej, także zapraszam do lektury.

Newsy, Tematy Tygodnia, Ogłoszenia i Artykuły

Nasz portal od zawsze charakteryzował się tym, że newsy były dostępne na stronie głównej. Jednak ze względu na mnogość rzeczy, które są na stronie, taki układ wymuszał "zepchnięcie" i zmarginalizowanie innych rzeczy, które są dostępne. Z tego względu postanowiliśmy odejść od tej formy prezentacji treści. Zebraliśmy najnowsze newsy, Tematy Tygodnia, Ogłoszenia oraz Artykuły w jednym miejscu, tak aby mieć dostęp do wszystkich nowości. Oczywiście funkcjonalności z v5, takie jak zliczanie nieprzeczytanych komentarzy, itd. pozostały bez zmian. Dostęp do starszych newsów i innych materiałów możliwy jest z poziomu menu.

strona główna

Nawigacja i menu

Zmianie na Senpuu uległa także nawigacja. Menu nie jest po prawej stronie (tak jak to było od zawsze). Zamiast tego, postanowiliśmy zaproponować Wam bardziej nowoczesne rozwiązanie. Mianowicie, na głównej stronie istnieje pełne rozwinięte menu, w którym znajduje się dojście do wszystkich materiałów na portalu, oprócz tego dodaliśmy także dodatkowy pasek u góry strony. Jest on z nami zawsze, dzięki temu, można w każdej chwili przeskoczyć gdzie tylko chcemy. Z górnego menu mamy także dostęp do wszystkich opcji związanych z naszym profilem na Senpuu.

belka menu

Profil mieszkańca

Modyfikacji uległ profil mieszkańca. Od teraz możemy nie tylko widzieć nasz profil, ale także go rozbudowywać. Mamy dostęp do własnych komentarzy oraz materiałów jakie dodaliśmy na Senpuu.

profil mieszkańca

Strefa fana!

Największą (oprócz layoutu) zmianą jest dodanie Waszej strefy - strefy fanów. Od teraz, możecie nie tylko przeglądać, ale także dodawać materiały na Senpuu! Jeśli znaleźliście fajne obrazy związane z Naruto w sieci - warto się z nimi podzielić. To samo tyczy się fanartów. Rysujesz? Obrabiasz rzeczy w programie graficznym? Nie musisz już nam tego wysyłać. Sam możesz to dodać do strefy fanów! W strefie fana można także oceniać i komentować wszystkie materiały. Nie zapomnieliśmy rzecz jasna o AMV i innych materiałach wideo z Youtube - je także można dodawać podając link do filmiku! Na razie jest tam dość pusto, jednak z czasem postaramy się przenieść wszystkie materiały ze starej odsłony Senpuu, tak aby zebrać tam wszystkie rzeczy, które już były na portalu w różnych miejscach. Dzięki opcji głosowania, zawsze będziemy mieć dostęp do najlepszych materiałów.

strefa fana

Odświeżone materiały

Z powodu zmiany layoutu, odświeżeniu uległy wszystkie materiały na stronie (z tego względu część z nich wciąż może nie wyglądać tak jak powinna - pracujemy nad tym ^^). Nowy układ i wygląd powinien uprzyjemnić i ułatwić Wam przeglądanie materiałów (nawet tych, które już znacie!).

biografie

Senpuu na komórki i tablety

Tak! Dobrze widzicie. Od teraz Senpuu działa także na telefonach i tabletach. System sam rozpoznaje urządzenie i powinien dostosować się do niego. Nie powinniście mieć już problemów z przeglądaniem materiałów, komentowaniem i niczym innym - również na telefonach. Oczywiście wersja na komórki jest ciut uboższa niż ta na komputery, jednak działa o niebo lepiej niż duża wersja v5.

aktualności  multimedia

Co jeszcze i co dalej?

Zebrałem tutaj tylko te największe zmiany. Do wielu rzeczy musicie dojść na własną rękę. Kilka rzeczy jeszcze będzie dodanych w przeciągu najbliższych miesięcy, jednak już teraz warto przeglądnąć portal. Tak jak pisałem wyżej - pewne rzeczy musimy dopracować oraz dodać. Zrobimy to w przeciągu najbliższych dni. Jeszcze raz wielkie ARIGATO za to, że jesteście z nami już taki szmat czasu.

~Mencio

Komentarzy: 0 20 Wrzesień 2013