Powitanie

Zacznę standardowo (czyli tak jak ponad rok temu).  Witaj! To, że to czytasz oznacza, że najprawdopodobniej jesteś ciekaw, co jest w v6 nowego oraz co udało nam się wymyślić w przeciągu roku prac. Jest tego dość dużo, tak więc w tym artykule przedstawimy tylko to, co najważniejsze. Resztę rzeczy będziesz musiał odkryć sam.

A póki co... zaczynajmy!

Dziesięciolecie!

Idealnie z nową wersją strony zbiega się nam dziesięciolecie Senpuu. Jesteśmy już razem 10 lat. Senpuu miało swoje wzloty i upadki ale wciąż jest i będzie nadal. Chcielibyśmy Wam gorąco podziękować, ponieważ w dużej mierze to dzięki Wam wciąż jesteśmy. Cóż możemy innego powiedzieć - ARIGATO! :) I do zobaczenia za następne 10 lat!

Ponad rok temu, wydaliśmy piątą odsłonę naszego ukochanego portalu. Od tego czasu dużo się zmieniło. Nie przestaliśmy pracować, a wręcz przeciwnie! Uczyliśmy się i rozwijaliśmy. Analizowaliśmy to jak i czego używacie na naszym portalu. Czasem podpytywaliśmy Was co chcielibyście mieć, czego Wam brakuje, co można poprawić. I co się okazało? Okazało się, że lista jest na tyle długa, a zmian i nowych rzeczy jest na tyle dużo, że nie ma możliwości abyśmy z aktualnym systemem zrealizowali chociaż część z nich. Tak narodziła się myśl: zróbmy nowy layout, dostosowany do wszystkiego, co chcemy zrobić! Zróbmy nowe Senpuu! No i jest :-)

Ogólnie o zmianach

Na początku pragnę ogromnie podziękować Anshin za jej wielogodzinne sesje Skypowe, które doprowadziły ten layout do takiej formy w jakiej jest. Ona jest głównym twórcą (z moją niewielką pomocą). Oboje staraliśmy się upchnąć wszystkie nasze pomysły w ten nowy, inny design. Efekty musicie ocenić sami. Na pewno ten layout ułatwi Wam nawigacje po stronie oraz dotarcie do informacji, których szukacie. Szczegółowo część zmian opisanych jest poniżej, także zapraszam do lektury.

Newsy, Tematy Tygodnia, Ogłoszenia i Artykuły

Nasz portal od zawsze charakteryzował się tym, że newsy były dostępne na stronie głównej. Jednak ze względu na mnogość rzeczy, które są na stronie, taki układ wymuszał "zepchnięcie" i zmarginalizowanie innych rzeczy, które są dostępne. Z tego względu postanowiliśmy odejść od tej formy prezentacji treści. Zebraliśmy najnowsze newsy, Tematy Tygodnia, Ogłoszenia oraz Artykuły w jednym miejscu, tak aby mieć dostęp do wszystkich nowości. Oczywiście funkcjonalności z v5, takie jak zliczanie nieprzeczytanych komentarzy, itd. pozostały bez zmian. Dostęp do starszych newsów i innych materiałów możliwy jest z poziomu menu.

strona główna

Nawigacja i menu

Zmianie na Senpuu uległa także nawigacja. Menu nie jest po prawej stronie (tak jak to było od zawsze). Zamiast tego, postanowiliśmy zaproponować Wam bardziej nowoczesne rozwiązanie. Mianowicie, na głównej stronie istnieje pełne rozwinięte menu, w którym znajduje się dojście do wszystkich materiałów na portalu, oprócz tego dodaliśmy także dodatkowy pasek u góry strony. Jest on z nami zawsze, dzięki temu, można w każdej chwili przeskoczyć gdzie tylko chcemy. Z górnego menu mamy także dostęp do wszystkich opcji związanych z naszym profilem na Senpuu.

belka menu

Profil mieszkańca

Modyfikacji uległ profil mieszkańca. Od teraz możemy nie tylko widzieć nasz profil, ale także go rozbudowywać. Mamy dostęp do własnych komentarzy oraz materiałów jakie dodaliśmy na Senpuu.

profil mieszkańca

Strefa fana!

Największą (oprócz layoutu) zmianą jest dodanie Waszej strefy - strefy fanów. Od teraz, możecie nie tylko przeglądać, ale także dodawać materiały na Senpuu! Jeśli znaleźliście fajne obrazy związane z Naruto w sieci - warto się z nimi podzielić. To samo tyczy się fanartów. Rysujesz? Obrabiasz rzeczy w programie graficznym? Nie musisz już nam tego wysyłać. Sam możesz to dodać do strefy fanów! W strefie fana można także oceniać i komentować wszystkie materiały. Nie zapomnieliśmy rzecz jasna o AMV i innych materiałach wideo z Youtube - je także można dodawać podając link do filmiku! Na razie jest tam dość pusto, jednak z czasem postaramy się przenieść wszystkie materiały ze starej odsłony Senpuu, tak aby zebrać tam wszystkie rzeczy, które już były na portalu w różnych miejscach. Dzięki opcji głosowania, zawsze będziemy mieć dostęp do najlepszych materiałów.

strefa fana

Odświeżone materiały

Z powodu zmiany layoutu, odświeżeniu uległy wszystkie materiały na stronie (z tego względu część z nich wciąż może nie wyglądać tak jak powinna - pracujemy nad tym ^^). Nowy układ i wygląd powinien uprzyjemnić i ułatwić Wam przeglądanie materiałów (nawet tych, które już znacie!).

biografie

Senpuu na komórki i tablety

Tak! Dobrze widzicie. Od teraz Senpuu działa także na telefonach i tabletach. System sam rozpoznaje urządzenie i powinien dostosować się do niego. Nie powinniście mieć już problemów z przeglądaniem materiałów, komentowaniem i niczym innym - również na telefonach. Oczywiście wersja na komórki jest ciut uboższa niż ta na komputery, jednak działa o niebo lepiej niż duża wersja v5.

aktualności  multimedia

Co jeszcze i co dalej?

Zebrałem tutaj tylko te największe zmiany. Do wielu rzeczy musicie dojść na własną rękę. Kilka rzeczy jeszcze będzie dodanych w przeciągu najbliższych miesięcy, jednak już teraz warto przeglądnąć portal. Tak jak pisałem wyżej - pewne rzeczy musimy dopracować oraz dodać. Zrobimy to w przeciągu najbliższych dni. Jeszcze raz wielkie ARIGATO za to, że jesteście z nami już taki szmat czasu.

~Mencio

Komentarzy: 18 03 Marzec 2013
 • Mencio
  Mencio

  @chudy91x: w tej też się odnajdziesz ;)

 • chudy91x
  chudy91x

  szczerze powiedziawszy wolałbym starą szatę graficzną ponieważ dla mnie była bardziej czytelniejsza i mogłem się w niej łatwiej odnaleźć

 • Mencio
  Mencio

  @Shin: sklepik zniknął bo okazał się nierentowny - tak więc nie będziemy go utrzymywać bo więcej z nim roboty niż pożytku

 • Shin
  Shin

  Gratuluję wersji V6. Jest świetna, no i oczywiście duże 100 LAT z okazji dziesięciolecia. ;)
  Ale znów zniknął Sklepik Senpuu.. :(

  Każdy kto szuka przyjaciela, rozgląda się uważnie i wybiera. W przyjaźni nie ważna jest uroda, bo przemija ona jak płynąca woda. Liczy się serce czułe i współczujące, przyjaźń i miłość u ludzi znające. Piękno jak czas przemija powoli...
 • Yamato-san
  Yamato-san

  Jestem bardzo zadowolony, ze Redakcja się postarała. Moim skromnym zdaniem powiem tylko tyle, że dobra robota Redakcjo. Strona przejrzysta mozna amv wstawiac itp. Wszystko jest na plus :)

  What`s wrong? Afraid I`m stronger than you? Huh! Sasuke-chan?
 • Mencio
  Mencio

  @Mer:

  P.S. Do redakcji: Czy jest jakaś osoba, która tu jest od samego początku istnienia?

  Ja jestem. Konto mam od 4 lat ale z Senpuu jestem praktycznie od początku. Taką osobą która jest była i będzie jest @Sanzoku - założyciel :)
 • Mer
  Mer

  Gratuluję tych 10 lat spędzonych na prowadzeniu tej strony "od fanów dla fanów".:*
  Redakcja dużo dobrego zrobiła dla nas mieszkańców, wszyscy doceniają to poświęcenie:)

  P.S. Do redakcji: Czy jest jakaś osoba, która tu jest od samego początku istnienia?

  "Ci którzy zeszli z drogi sprawiedliwości, nie mają odwagi, jednak pod skrzydłami silnego lidera, tchórzostwo nie ma prawa przetrwać." Senju Hashirama
 • Mencio
  Mencio

  @kamil10555: dodaliśmy dużo rzeczy, ponieważ dużo rzeczy brakowało a ludzie chcieli ^^

 • kamil10555
  kamil10555

  dodaliscie bardzo duzo rzeczy ciezko mi sie polapac ale mysle ze z czasem sie przyzwyczaje ;p

 • DanteBanKai
  DanteBanKai

  Łoł, na głównej teraz jest multum rzeczy ;D Napiszę Wam może i nieprzemyślane, ale świeże wrażenia z zobaczenia nowego laya xD
  Jak dla mnie to pole z rozwiniętymi kolumnami gryzie się z tym co jest pod nimi, na pierwszy rzut oka odebrałem to tak jakby to było koniec głównej, a tam jeszcze coś jest. Nie potrafię tu podać jakiegoś ładnego argumentu, ale może to przez to tło na którym to jest(jest troszkę ciemniejsze), może dać pod newsami panel z fa, a potem to... Sam nie wiem, ale tak jak teraz coś mi to nie gra :P
  Przez zlikwidowanie paska po prawej, a pojawienie się tego na górze(bardzo podoba mi się to, że u góry zawsze będzie szybki dostęp do wszystkiego) strona stała się taaaaaka szeroka, nie wiem czy ja tak mało stron przeglądam, ale to dla mnie coś nowego. Chyba jesteście pod tym względem pionierami. ;] Póki co to wszystko ode mnie, może w przyszłości jeszcze napiszę jakąś pochwałę tego laya lub na coś zwrócę uwagę :P

  P.S. Zmieńcie grafikę przy liście userów, bo troszkę pikselami razi :P

 • KazekageeGarra
  KazekageeGarra

  Jeszcze się nie połapałem co i jak działa i gdzie i kiedy trzeba zajrzeć myślę że z czasem samo przyjdzie Senpuu.net całkowicie odmienione. Zmainy jak najbardziej na plus w tak szybkim tempie. W sumie jestem tu od godziny a już mi się tu podoba :D

  Masz takie same oczy jak ja... Oczy przepełnione nienawiścią i śmiercią... Tak jak moje... Twoje oczy mówią mi, jak bardzo chcesz zabić kogoś kto umieścił cię w tym piekle zwanym samotnością...
 • Sanbi-san
  Sanbi-san

  Nowy layout jest MEGA, v6 wspaniała niespodzianka. Ja już myślałem,że w v5 było już wszystko a teraz jestem miło zaskoczony. Trochę już zobaczyłem i musiałem napisać komentarz a teraz lecę zwiedzać dalej ;p

  Nie no muszę coś jeszcze napisać. Senpuu jesteście jedyną taką stroną robioną, tak ja mówicie "Od fanów dla fanów", która ciągle się rozwija. Nic tylko być dumnym z bycia użytkownikiem tej strony ;)

 • TobiIsAGoodBoy
  TobiIsAGoodBoy

  Wygląd senpuu jest teraz dużo przejrzystszy i łatwiejszy w obsłudze, a najbardziej mnie cieszy rozbudowana strefa fanów, możliwość dodawania komentarzy itd.
  Trochę nie mogę się połapać w nowym wyglądzie, ale przyjdzie na to czas. Na razie jestem pod wrażeniem i idę zwiedzać ;)

  Why so serious? Get your crayon!
 • Yellow_FlashJK
  Yellow_FlashJK

  Nie będę oryginalny jeśli powiem ,że jestem pod ogromnym wrażeniem.
  Bardzo ciekawe graficznie przedstawienie strony.Wczorajszy filmik na facebooku tylko rozbudził moją ciekawość.
  Swoją drogą przebicie wersji v5 nie było łatwym zadaniem, tym większy jest mój podziw.Gratuluje i dziękuję ^^

  -Przyszedłem o świcie... jak co dzień. Tylko, że jak już tu jestem... zaczynam wspominać sobie jakim to głupcem byłem kiedyś...
 • kenki
  kenki

  HAHAHA <- śmiech zachwytu. Bomba normalnie. Dawno nic ie sprawiło mi takiej radości jak odkrywanie tych zmian. Po prostu fenomenalna robota. Gratuluję Wam wszystkim, którzyście się do tego przyczynili. I przy okazji dziękuję.

 • Mencio
  Mencio

  @PainNagato: ogarniesz się. Czasu będzie dość. Ja zachęcam do poprzeglądania różnych działów i materiałów, ponieważ doszło trochę słodkości ^^

 • PainNagato
  PainNagato

  Jeszcze się nie połapałem co i jak działa i gdzie i kiedy trzeba zajrzeć myślę że z czasem samo przyjdzie Senpuu.net całkowicie odmienione. Zmainy jak najbardziej na plus w tak szybkim tempie.

 • Lady-Piret
  Lady-Piret

  Super, super super!
  Świetna robota, jest świeżo, nowocześnie i z klasą!
  Mam wrażenie, że wszystko jest teraz bardziej czytelne i poukładane na stronie. Cieszy mnie również fakt, że w końcu Senpuu ładnie śmiga na telefonach :D

  Gratulacje za tak udany projekt :)

  ...i kolejnych 10 lat Wam życzę :)

  "The village does have its dark side and its inconsistencies, but I'm still Konoha's Itachi Uchiha."