W czerwcu 2010 roku dotarła do nas wspaniała informacja. W ramach świętowania z okazji sprzedania 100-milionowego tomiku mangi „Naruto”, Shonen Jump wraz z firmą Present Tree postanowili posadzić 7,610 drzew w... „Lesie Naruto”! Na jednej z gór w prefekturze Yamanashi każdy fan „Naruto” przy odrobinie szczęścia mógł spodziewać się więc swojego drzewka. Aby wziąć udział w tym projekcie, należało wypełnić krótką ankietę:

Formularz na drzewko w Lesie Naruto

Pozostało jedynie nacisnąć "Entry" i czekać. Ku zadowoleniu (prawdopodobnie) wszystkich uczestników z Polski, listy z certyfikatami o posiadaniu swego drzewka nadeszły 3 sierpnia 2010 roku. Co prawda, osoby nieznające języka japońskiego niewiele zrozumiały z przesłania listu, lecz radość z otrzymanej przesyłki była przeogromna. List zawierał:
- oficjalny certyfikat z numerkiem swojego drzewka
- szczegóły projektu
- unikalny plakat sygnowany logiem Shueishy oraz Lasu Naruto, który przedstawia Naruto i Jirayię (#42 tomik mangi)
- informacje od firmy PresentTree
- opisy roślin japońskich
- opis i zdjęcia wzgórza, na którym sadzane są drzewka

Każdy szczęśliwy posiadacz certyfikatu może mieć pewność, że jeśli odwiedzi prefekturę Yamanashi, znajdzie tam drzewko podpisane swoim własnym imieniem (numer na certyfikacie zgadza się z numerem drzewa w „Lesie”). Co więcej, organizatorzy zobowiązali się do pielęgnowania drzewek przez 10 lat od rozpoczęcia akcji. Certyfikat prezentuje się następująco:

List z Japonii

W paczce przysłali jeszcze inne strony:

Certyfikat, druga strona. Informacja o drzewach. 

Certyfikat Lasu Naruto. Certyfikat Lasu Naruto.

Certyfikat Lasu Naruto. Certyfikat Lasu Naruto.Plakat.


Jak wiemy, w 2011 roku Japonię nawiedziło dewastujące trzęsienie ziemi. Na szczęście, pojawiła się informacja, że żadne z drzewek nie ucierpiało! Dodatkowo, w miejscu, gdzie zostały posadzone drzewa, powstaje wioska, która ma przypominać Konoha-Gakure!

Las Naruto. Las Naruto.

„Las Naruto” to pierwsza akcja o zasięgu międzynarodowym spod szyldu mangi o blondynie i jego przygodach. Czuliśmy dumę, gdy poinformowaliśmy Was o tym jako pierwsi – odczuwaliśmy to samo, gdy tak wiele z Was (w tym redakcja ;)) otrzymało potwierdzenie o posiadaniu czegoś specjalnego w Japonii. W Japonii, do której każdy z Otaku chciałby pojechać, czego wszystkim życzymy.

Komentarzy: 3 29 Styczeń 2012
 • Wolfy
  Wolfy

  @Mencio Nie pocieszyłeś mnie T.T
  I I

  Wiara, nadzieja i miłość nad wszystko. Reszta to proch pył i nicość. Wolisz egoizm życia bez granic? Wygra w tobie ten wilk, którego nakarmisz
 • Mencio
  Mencio

  @Wolfy Ty nie wiedziałeś a ja mam :P

 • Wolfy
  Wolfy

  Gdybym wiedział to bym wypełnił, ale nie wiedziałem T.T

  Wiara, nadzieja i miłość nad wszystko. Reszta to proch pył i nicość. Wolisz egoizm życia bez granic? Wygra w tobie ten wilk, którego nakarmisz