Masashi Kishimoto ma w planach mangę w klimatach sci-fi

Masashi Kishimoto ma w planach mangę w klimatach sci-fi

Historia Naruto została zakończona w listopadzie 2014 roku. Od autora tego dzieła, Masashiego Kishimoto, dostaliśmy również kontynuacje w postaci The Last: Naruto the Movie, 10 rozdziałów mangi Naruto: The Seventh Hokage and the Scarlet Spring oraz film Boruto: Naruto the Movie.

Teraz twórca tej mangi ma w planach kolejną serię, mangę sci-fi, niezwiązaną z Naruto.

„Już zdecydowałem, o czym napiszę w kolejnym dziele. Myślę o stworzeniu historii science-fiction. Ukończyłem już projektowanie postaci. Myślę, że protagonista jest postacią, jakiej w mandze jeszcze nie było i wydaje mi się, że postać ta jest zrobiona bardzo dobrze.

Chcę jeszcze pomyśleć nad różnicą w tym, co ja chcę napisać, a co chcą zobaczyć moi czytelnicy. Zacząłem o tym mysleć, rysując Naruto i różne one-shoty. Naruto stał się niespodziewanym hitem. Chciałbym, by moja kolejna manga też stała się popularna, ale teraz będę od początku do tego dążył.

Nie wiem, kiedy ogłoszę swoje nowe dzieło, ale proszę, czekajcie. Będzie dla mnie wyzwaniem stworzenie dzieła, które przebije Naruto.”

Kishimoto w wywiadzie dodał, że manga prawdopodobnie nie będzie wychodziła co tydzień, by nie musiał znosić stresu, jaki mu towarzyszył podczas tworzenia Naruto. Planuje rzaczej wypuszczać nowe rozdziały raz w miesiącu w wersji digital, na przykład w Shonen Jump Plus, co daje mu więcej opcji co do ilości stron czy daty wydania.

Na premierze filmu o Boruto miesiąc temu Yuko Sanpei, seiyuu Boruto, powiedziała: „chciałabym, by filmy były kontynuowane!”. Kishimoto, z krzywym uśmieszkiem, odpowiedział: „Nie mogę. Dajcie mi wreszcie odpocząć. Film o Boruto jest idealny. To tylko moja opinia, ale jestem ogromnie usatysfakcjonowany”. W związku z nową mangą możemy mieć tylko nadzieję, że Kishimoto wróci kiedyś do serii, która przyniosła mu sławę.

Przygotował: Aro93

Komentarzy: 4 31 Sierpień 2015
 • MarzycieLJaponii
  MarzycieLJaponii

  Niestety, ale wątpię żeby cokolwiek przebiło Naruto ;(

 • Shinra
  Shinra

  Gedo - Rinne Tensei no Jutsu !

  'omae wa "nande konna koto wo suru?" to ore ni touta ga... sono riyuu wo omae ni hanashita tokoro de nanimo kawari wa shinai darou... daga mou ichido yukkuri hanashi wo sureba... dou darou na... '
 • Eriessette
  Eriessette

  Umarł król, niech żyje król:
  Ooo! I to jest konkret. :D Tzn. no żadnych konkretnych konkretów nie ma jeszcze niestety T^T, ale będę wyczekiwał tych niusów z niecierpliwością. ;) Już po końcówce ,,Naruto'' i przedostatnim filmie widać, że Pana Kishimoto ciągnęło do kosmosu i to nie na żarty. :D Jestem pewien, że wyjdzie coś dobrego. ^^ Będzie on po swojej wymarzonej przerwie, nie będzie robił tego co tydzień, więc zrobi sobie tym samym więcej ,,przestrzeni'' dla życia prywatnego. Ponadto koniec z ,,Narutoversum''. Zastrzyk świeżości od razu doda mu kopa do tworzenia nowych historii. :)

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • agna
  agna

  Uuu~ ciekawa już jestem tej nowej mangi :3

  ~Okashiro yo seimei yo!~