Z pewnością nie każdy fan Naruto wie, że oprócz Naruto Bridge (tłum. Most Naruto) w Japonii znajduje się miasto o nazwie Naruto. Opowiem Wam teraz o owym mieście, które jest z pewnością godne zobaczenia przy okazji wizyty w Japonii.

Miasto Naruto położone jest koło Cieśniny Naruto. Znajduje się ono w prefekturze Tokushima, a dokładnie w północnej jej części. Naruto połączone jest z wyspami Awaji-shima i Honshu przez Most Naruto oraz Most Akashi. Miasto to jest bramą do Sikoku - najmniejszej, najsłabiej zaludnionej z głównych wysp Japonii.

Miasto Naruto     Miasto Naruto


Miasto jest znane w świecie dzięki wirom wodnym, które powstają w Cieśninie Naruto. Wiry te powstają, gdy przeciwne prądy z Morza Japońskiego i Kanału Kii spotykają się w Cieśninie i napotykają dużą różnicę poziomów wody sięgającą wysokości 1,5 metra, która powodowana jest przez przypływy i odpływy. W czasie wiosennych przypływów pojawiają się ogromne wiry wodne o głębokości 20 metrów i poruszające się z prędkością 20 kilometrów na godzinę.

Pełny widok na te przepiękne wodne zjawiska możecie uzyskać z przywiązanych do brzegów łódek widokowych lub z jednego z obserwatoriów Senjojiki mieszczących się w parku w Naruto. Miejscem, z którego możliwe jest obserwowanie wirów z góry jest promenada o nazwie Uzu-no-michi, czyli w wolnym tłumaczeniu miejsce wirów. Owy plac został otwarty w kwietniu 2000 roku. Jest to 450 metrowy nadmorski "chodnik" zbudowany na konstrukcji Mostu Naruto. Pozwala on na spektakularny widok na wiry wodne w Cieśninie Naruto przez oszkloną podłogę na wysokości 45 metrów ponad powierzchnią wody. Najlepiej oglądać owe wiry dwa razy w ciągu dnia - podczas przypływu i odpływu. Terminarz pływów dostępny jest w informacji turystycznej w mieście.

Do miasta jest wiele dróg dojazdowych. Do lotniska Tokushima można dostać się w 1 godzinę i 15 minut z lotniska Haneda w Tokio i w około 35 minut z lotniska Itami w Osace. Około pół godziny zajmuje dotarcie z lotniska Tokushima do okolicznego dworca autobusowego. Stąd prosta droga prowadzi do miasta Naruto, którą można pokonać w 40 minut.

Podsumowując, miasto Naruto jest godne zobaczenia, nie tylko z powodu wirów i innych atrakcji miejskich, ale także, dlatego, że nosi imię takie same jak nasz ulubiony bohater mangi pana Kishimoto.

Komentarzy: 0 06 Grudzień 2011