To że Wioska Ukrytej Mgły słynie z Siedmiu Wojowników Miecza to powinien wiedzieć każdy. Ale skupmy się na jednym z brutalniejszych shinobi z tego zespołu. Oczywiście mowa o Momochim Zabuzie. Zapewne każdemu obiło się o uszy, że podczas Egzaminu na Genina pozabijał wszystkich kolegów z ławki. To tylko świadczy o jego okrucieństwie. W pewnym sensie jest to aspekt, który wykorzystuje w walce. Potrafi nie okazać żadnych uczuć w stosunku do swojego przeciwnika. W połączeniu ze wspaniałym stylem walki jaki posiada Zabuza wychodzi geniusz cichej walki. Kunszt miecza i perfekcyjne wykorzystanie jutsu czynią go naprawdę godnym przeciwnikiem. W końcu nie bez powodu znajduje się na liście w książce Bingo. Co więcej Zabuza nie lekceważy swoich przeciwników. Zawsze całej walce przygląda się Haku, który w trudnych momentach przychodzi mu na ratunek. Później całą walkę jeszcze raz analizuje (jest zdolny zrozumieć techniki wroga) i jest bardziej przygotowany na następne "skrzyżowanie pięści" z przeciwnikiem.

Cichy zabójca

Cechą charakterystyczną dla Wioski Ukrytej Mgły jest wilgotny klimat, który powoduje dość częste opady, a nawet mgły. Zabuza doskonale wykorzystuje ten przywilej dany przez naturę. Jego techniki perfekcyjnie są dopasowane z żywiołem. Notabene dzięki temu jego styl walki jest jeszcze bardziej urozmaicony. Zabuza znany jest jako cichy zabójca. Tak, potrafi bezszelestnie zakraść się do przeciwnika i go z łatwością wykończyć. Do tego posługuję się bardzo przydatną techniką tj. Kirigakure

Wodne techniki

Do elitarnych technik stosowanych przez Zabuzę zalicza się Kirigakure no Jutsu i Suiton, Dabakufu no JutsuKombinacja tych jutsu jest bardzo prosta. Zawsze ich kolejność jest taka sama. Tuż po samym rozpoczęciu walki z oponentem stosuje Kirigakure no Jutsu w celu wprowadzeniu odpowiednich warunków dla siebie. Później wszystko wykonane jest z gracją. Czysta finezja. W przypadku walki na swoim terenie Zabuza jest bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem. Druga, atutowa technika wygląda bardzo efektownie. Wir wody skierowany w stronę swojego przeciwnika. Na dodatek pole rażenia jest ogromne. Ponadto technika ta jest w stanie zniszczyć wszystko co stoi na drodze. Począwszy na małych krzaczkach kończąc na kilku, a nawet kilkunastu drzewach. W ogóle można powiedzieć, ze wszystkie wodne techniki jakie posiada Zabuza są powierzchownością jego stylu walki. Od tego się zaczyna.

Kubikiri Houcho (miecz Zabuzy)

Zdarzyło się wam widzieć shinobiego przemieszczającego się z wielkim mieczem? Za normę się przyjęło kunai'e, shuriken'y czy nawet jakieś małe mieczyki. Właśnie Kubikiri Houcho jest podstawową bronią podczas swoich eskapad. Z pewnością nie jednych zafrasował swoim ekwipunkiem. Operowaniem nim nie sprawia Zabuzie większych problemów. Choć jedynym mankamentem jest jego niezadowalająca szybkość. Można powiedzieć, że dzięki tej broni "demon" wykańcza swoje ofiary. Najpierw toczy standardową procedurę walki. Podstawowy bagaż; shuriken, kunai, techniki, walka wręcz. Dopiero później gdy się upewni, że jego ofiara jest już niezdolna do ruchów sięga po swoją wizytówkę.

Komentarzy: 0 08 Grudzień 2011