Każdy fan Naruto wie, że pierwszą misją drużyny Kakashiego była eskorta pana Tazuny - budowniczego mostów, do jego rodzinnej wioski Fali. Jego życie było w niebezpieczeństwie, ponieważ most, który inżynier chciał zbudować krzyżował plany biznesmena o imieniu Gatō. Owy most miał uchronić wioskę przed nędzą i poprzez połączenie jej z innymi krajami umożliwić rozwój gospodarki. Na miejscu bohaterowie stoczyli walkę z Zabuzą - ninja wynajętym, aby zabić Tazunę.

Ostateczna potyczka Kakashiego, Naruto, Sakury i Sasuke z Zabuzą i Haku miała miejsce na budowanym moście. Drużyna z Konohy wygrała walkę i umożliwiła jednocześnie dokończenie budowy mostu. Most ten nazwany został imieniem Naruto.

Nie każdy wie, że taki most istnieje w rzeczywistości i naprawdę nazywa się The Great Naruto Bridge.  

Most Naruto

Most jest częścią 90 kilometrowej trasy łączącej miasto Kobe na wyspie Honshu z miastem Naruto na wyspie Shikoku.

Most Naruto

Most posiada trzy przęsła, o całkowitej długości 3910 metrów. Most został wydłużony o 1 metr w wyniku trzęsienia ziemi „Great Hanshin” o sile 7,2 stopnia w skali Richtera w 1995 roku. Centralne przęsło ma 1990 metrów długości, dwa pozostałe mają długość po 960 metrów każde. Most posiada dwie wieże o wysokości 282,5 metry i łącznej wadze 120 tysięcy ton, wybudowane na warstwach Kobe i Awaji czyli podwodnych fragmentów wysp należących do dna cieśniny. Każda wieża przekazuje na fundamenty 100 tysięcy ton ciężaru lin, łączna długość użytego na nie drutu wynosi około 300 tysięcy kilometrów, co starczyłoby na 7,5-krotne opasanie kuli ziemskiej po jej równiku. Średnica liny wynosi 1,112 metra, a składa się ze 127 pojedynczych żył kabla. Pomost mostu ma szerokość 35,5 metra i wysokość 14 metrów. Znajduje się na nim 6 pasów ruchu samochodowego i 2 pasy ruchu pieszego.

Aby sprawdzić czy konstrukcja wytrzyma napór wiatru wiejącego z prędkością 80m/s, dokładnym testom w tunelu aerodynamicznym poddano prawie 40-metrowy model (wykonany w skali 1:100) mostu Akashi-Kaikyo. Założenia konstrukcyjne określają, że most ma być odporny na trzęsienie ziemi o wartości 8,5 stopnia w skali Richtera. Dodatkowo konstrukcja mostu musiała uwzględnić przepływ około 1400 statków dziennie.

Końcowy widok z lotu ptaka na most Naruto jest imponujący. Po raz kolejny, tym razem w rzeczywistości nasz ulubiony bohater odnosi zwycięstwo.  

Most Naruto
Komentarzy: 0 06 Grudzień 2011