Naruto 685 - Wszystko, co mam | Konwent Baltikon

Naruto 685

Obito, Sakura i Naruto przenoszą się do innego wymiaru, by odnaleźć Sasuke. W retrospekcjach możemy przyjrzeć się, jak wyglądała cała sytuacja z poprzedniego rozdziału. Naruto odwracając uwagę Kaguyi dał czas swoim towarzyszom, by ukryli się przed wrogiem. Gdy ten był zajęty walką z przeciwniczką Sakura i Obito skakali z jednego wymiaru do drugiego, licząc że w którymś znajdą Sasuke. Używanie Kamui kosztowało zbyt wiele czakry i wysiłku Uchihy i kiedy wydawało się, że zawiódł shinobi z Liścia, w oddali, w kolejnym wymiarze, pojawił się Sasuke. Jeszcze nie wszystko stracone. Być może szala zwycięstwa powoli przechyla się na stronę aliantów?

naruto manga 685

Zapraszamy do komentowania!

Komunikat Baltikon

Baltikon

Konwent Mangi i Fantastyki Baltikon to największa, cykliczna impreza o tematyce fantastycznej i popkulturalnej na Pomorzu. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Edukacji bez Granic oraz Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej w Sopocie, a partnerują nam między innymi: Gdański Klub Fantastyki, Maginarium.pl , Stowarzyszenie Tribrony, KN Integra, Pracownia Gedeona, Agares Dremel Project,  Gdańskie Stowarzyszenie Fantastyki `Alkor`, Wakou Rockband, Insania, a teraz również Senpuu.net

Konwent skierowany jest do młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym oraz dorosłych. Poprzednia edycja przyciągnęła ponad 800 uczestników z całej Polski, dla których przygotowaliśmy blisko 450 godzin atrakcji trwających łącznie podczas jednego, wyjątkowego weekendu.

Tegoroczna, czwarta już, edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 13-14 września 2014r. w budynku Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie. W programie oczekiwać można różnorodnych atrakcji takich jak prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania z gośćmi ze światów literatury, popkultury, czy Internetu. Nie zabraknie też nagród w licznych konkursach i turniejach. Program został skupiony w blokach programowych: Mangi i Anime, Naukowym, RPG, Planszówkowym, LARPowym, eSportowym oraz wielu innych.

Wydarzenie ma charakter zamknięty – warunkiem wstępu jest zakup wejściówki. Koszt przy akredytacji internetowej wynosić będzie 30 lub 40 zł. (bilety będą sprzedawane w 2 pulach: tańszej i droższej) a w dniu imprezy 45 zł.

Życzymy fantastycznej imprezy! Do zobaczenia!

Zapraszamy na stronę konwentu oraz wydarzenie na FB

Komentarzy: 14 15 Lipiec 2014
 • Clara
  Clara

  @Eriessette Nic dodać, nic ująć.

 • shaddy
  shaddy

  @gebels16
  Trochę w tym pomogła mi przyjaciółka, bo sam szczerze to zapomniałem że Naruto wychodzi już 15 lat, ale wszystko pasuje do siebie.

 • gebels16
  gebels16

  @shaddy możesz mieć rację, dobrze mówiłeś że Kishimoto może będzie chciał zakończyć mangę w 15 rocznicę powstania Naruto, a tu się okazuje że autor chce ogłosić coś bardzo ważnego, to się trzyma kupy...

  Tard i Hejter Naruto
 • Rikudo
  Rikudo

  Czy wiadomo co nowego niesie ze sobą MS dla Obito?

 • shaddy
  shaddy

  Super ważna wiadomość odnośnie Naruto w następnym numerze SJ. Czyżby miał być ogłoszony koniec Naruto ?

  http://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2014-07-15/shonen-jump-to-have-ultra-important-naruto-announcement-next-week/.76721

 • Eriessette
  Eriessette

  ~Ohayo~ =(^.^)=

  Konwent na którym mnie nie będzie:
  No cóż... ^ ^" Nie można mieć wszystkiego :D Ja dopiero co wróciłem z warszawskiego konwentu, więc wątpię bym miał jeszcze siły na powtórki chociaż wiadomo to już jest co innego i z całą pewnością warto... Kurczę nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim chętnym udanego pobytu ^___^

  MANGA:
  Ostatnie zdanie, a konkretnie słowo idealnie podkreśla cały dzisiejszy chapter. Oczywiście chodzi mi o ,,powoli''. Nawet ja nie za bardzo wiem o czym tutaj właściwie pisać? ^ ^" Połowa podrozdziału pokazuje nam wszystko w logicznej całości jak to się stało z tym naszym świecącym bohaterem, że przeżył. Jeśli mam być w 100% (jak nie więcej;)) szczery to z tego całego ,,wyjaśnienia'' wręcz biło oczywistą oczywistością. Myślę, że każdy z nas spodziewał się takiego obrotu spraw, więc moim skromnym zdaniem nie było to wyjaśnienie aż tak potrzebne:) Później mamy delikatne drgniecie linii fabularnej ku przodowi, bo po kilku próbach nasz nowo powstały duet odnalazł w końcu mrocznego jeźdźca apokalipsy i wspólnymi siłami udało im się jakoś go wyciągnąć (przy nieskromnej pomocy Saska;>). No i co my tu mamy?
  ERABE:
  1. Książkowy przykład słabego przeciągnięcia wątku, który mógł być ślicznie obramowany w jakiś nowy pod-wątek z Sasuke w innym wymiarze w roli głównej?
  2. Próbę udowodnienia fanom, że Obito wciąż może pokazać coś więcej niż tylko niezdrową miłość do trzynastoletniej dziewczynki i świadomość byciem wieszakiem na kunaie?
  3. Wszystko na raz.
  No sam nie wiem czemu miało służyć to rozdzielenie Sasuke i Naruto, a może ktoś inny ma jakiś pomysł?:) Ja osobiście uważam, że skoro Kaguyia może przenosić się DOSŁOWNIE do każdego wymiaru (patrz. wymiar wypełniony po brzegi żrącym kwasem) to mogłaby spokojnie zabić tych dwóch nawet bez większego wysiłku ._."
  Jedyne co ją usprawiedliwia (po za brakiem mózgu <co wyjaśnia też trudności z wysławianiem się>) to fakt, że mogła po prostu tego wymiaru nie znać, a Obito tylko przypadkowo go odkrył ^ ^"
  Co mamy dalej? O... A dalej mamy śliczny koniec chapterka. Wielki powrót Sastasia i pokaz Sakury w nawet seksownej pozie bez tego drętwego kubraczka, który postarzał ją o 20 lat! ^o^
  Jaki z tego wniosek? Nie ważne co zrobią siły zła. Nie ważne jak potężne będą. Dziedzice mocy synów protoplasty świata mający w genach dodatkowo zdolności przetrwania Chucka Norrisa i umiejętności tworzenia Mac Gyvera, będą potrafili poradzić sobie w każdej opresji ;)
  PODSUMOWUJĄC: Niedoszła gwiazda Sailor Moon (którą wykopano już w pierwszym odcinku za wąski zakres słownictwa i kiepską głębię psychologiczną) wciąż stara się znaleźć pięć różnic między Naruto z kilkoma gigantycznymi lewitującymi czarnymi kulami za swoimi plecami, a Naruto bez gigantycznych lewitujących czarnych kul za swoimi plecami. Tymczasem oddział ratunkowy wreszcie uratował zaginionego w piaskownicy Gaary Sasuke poświęcając przy tym kilka litrów krwi z oczu Obito i nową kamizelkę z rossmana Sakury.

  Plusy dzisiejszego chaptera:
  - Był wcześniej niż zwykle, całkiem ładnie prezentująca się Sakura bez zbędnego odzienia, czarny Zetsu udowadniający, że można nie myć zębów przez 1000 lat i wciąż mieć zniewalający uśmiech, za tydzień kolorowe stronki * o *"
  Minusy dzisiejszego chaptera:
  - Akcję właśnie prześcignął ślimak... W bullet time, oczywista oczywistość - c.d, bezmyślność nowego czarnego charakteru. <__<"

  OCENA KOŃCOWA PODROZDZIAŁU 685 : 6/10

  Nuu to by było na tyle. Ogółem ten art zapowiadał się ciekawie, ale taki moim zdaniem nie jest (jak na razie) Wciąż jednak mam cichą nadzieję, że wyskoczy sobie stary dobry zombie Madara (nie ważne skąd ^u^) i w co-opie z Haszim i Naruto Company skopią tyłek Kaguyi i jej glutka w starym dobrym dragonballowym Narutowym stylu. Bye!~ ^o^

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • FinnMacCoool
  FinnMacCoool

  Ostatnimi czasy jakoś trochę hejtowałem Naruto, ale ten czap mnie rozczulił na tyle, że nawet ocenię go na plusa tym razem! :P
  Nie żeby był lepszy od ostatnich, bo nie jest, ale scena gdy Obito zauważa uczucia Sakury, a później Saske tuli Wisienkę, powoduję, że nawet w mym sercu zbójowatego oblecha robi się trochę cieplej.
  Ale obiecuję, że od następnego tygodnia wracam do narzekania jak na prawdziwego Polaka przystało. :P

 • Kayurka
  Kayurka

  @Mencio Ja popełnię arta na ten temat lada moment, i będzie w mym stylu <3

  "Chociaż nie wiem kto jest większą świrniętą fanką Saska, ty czy Kishi." - Cieniobójca o Kayakach
 • Tadex
  Tadex

  A mnie śmieszy fakt, że dzięki nowym oczom oraz magicznym tatuażom Naruto i Sasuke mogą wyjść z każdej opresji, ponieważ zawsze można wymyślić dowolną technikę, która im w tym pomorze.

 • _SnT_
  _SnT_

  Ten ostatni panel z Sasuke to coś, na co czekałam, odkąd odszedł z wioski. Sasuke wrócił!

  "Czarny to nie kolor, czarny to siła" ♥ Black Tiger
 • Heksagon
  Heksagon

  Eh. Cały czas nieco mnie dziwi, że Byakugan, a zwłaszcza "pierwotny" Byakugan, nie potrafi odróżniać klonów od prawdziwego shinobi.

 • Willi
  Willi

  A śmieli się z Kakuzu, że na klona się naciął

 • Yave
  Yave

  Trochę brakuje mi czasów, kiedy proste cięcie kunaiem czy zwykły rasengan mogły zniszczyć przeciwnika. Kto w

  "You'll never know how hard I tried To find my space and satisfy you too."
 • Mencio
  Mencio

  @Kayurka - nie wiem czemu ale ten ostatni panel jak Sasque łapie Sakurde bardzo z kreski przypomina mi Twój styl :)