Naruto Gaiden 03 – Szansa spotkania

Zaniepokojony Naruto rusza na spotkanie z Sasuke. Zdaje sobie sprawę z tego, że śledzą go córka Sakury i Choujiego, dlatego postanawia w końcu wyjść im naprzeciw i zawrócić do osady. W tym samym czasie zakapturzony Sharingan przystępuje do działania i wysyła swojego podwładnego, którego notabene poznaliśmy już przy starciu z Sasuke, by przyprowadził do niego córkę Uchihy. Na szczęście dla dziewczynek Naruto przybywa w samą porę i staje twarzą w twarz z tajemniczym chłopcem.

naruto gaiden 703

Naruto Shippuuden 412 – Wyrok Nejiego

Gaara i Fuu są zdani praktycznie na siebie. Ich ciała zostały połączone łańcuchem z oponentem, który zamierza wyssać z nich Ogoniaste Bestie. Piaskowy Kage jest przekonany, że nikt im nie przybędzie z pomocą. Bynajmniej nie spodziewał się, że ze wsparciem przybędą shinobi z Liścia, zwłaszcza Neji, Tenten i Lee. To właśnie dzięki Hyuudze udaje się przerwać łańcuch, który więził Jinchuuriki. Ale co dalej?

naruto shippuuden 412

Naruto Shippuuden 412 – EN Online

NarutO Shippuuden 412 – Napisy PL

Długo wyczekiwany koniec fillerów!

Wszyscy wiedzieliśmy, że ten dzień w końcu nadejdzie. Ale byli i tacy, którym obecne fillery nie przeszkadzały. Szczerze mówiąc, sam już dokładnie nie pamiętam, w którym momencie mangowa fabuła została przerwana, dlatego jeszcze większa ogarnia mnie radość, że anime wróci na właściwe tory. A wy? ;) Równo za dwa tygodnie, czyli z odcinkiem 414, żegnamy fillery! Poniżej przedstawiamy listę odcinków na najbliższe tygodnie:

Naruto Shippuuden 413 – Powierzając Przyszłość (21.5)

Naruto Shippuuden 414 – Na Skraju Śmierci (28.5)

Naruto Shippuuden 415 – Dwa Mangekyou (4.6)

Komentarzy: 30 14 Maj 2015
 • Eriessette
  Eriessette

  @DarkStella
  Nie zdziwię się, ale osobiście sądzę, że nie zrobią takiego świństwa tylko skończą anime w okolicach października. :)

  @Miitsuki
  Ło to nawet ja wszystkich jeszcze nie przeczytałem, ale większość. :p

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • Miitsuki
  Miitsuki

  @Eriessette
  Stronka bardzo fajna przeczytałam prawie wszystkie artykuły :)

  Masa fillerów na pewno będzie przed ostatnią walką naszych bohaterów i bez długich retrospekcji też się nieobędzie.

  "Gorzki lek najlepiej leczy"
 • DarkStella
  DarkStella

  @Eriesette
  Może i zostało 50 chapterów do zanimowania, jednak nie zdziw się, jeśli twórcy dowalą jeszcze kilka serii fillerów.

 • Eriessette
  Eriessette

  Ohayo! (屮゜Д゜)屮

  ANIME:
  Melodia zagłady rozbrzmiewa dookoła,
  dwóch Jinchuuriki do siebie woła.
  Zamknięci pod kopułą bezpieczeństwa,
  zdani na siebie na skraju szaleństwa.
  Młody wojownik w białym szlafroku,
  złączył trzy nacje z namysłem, bez amoku.
  Razem współpracując dostali się do wroga,
  ten jednak pokazał, że żadna to trwoga.
  Z pewnością i zapałem kontynuował swe granie,
  choć dookoła jego osoby czekało go lanie.
  Młodzieniec ocalił dwójkę w potrzebie...
  ...i uchronił łysego przed graniem na swym pogrzebie.


  No no no geniuszem zbrodni to tego łysolka trudno nazwać, ale trzeba przyznać, że Akatsuki mogło trochę dłużej robić castingi do Brzasku, bo chłop miał potencjał. :D Niestety ,,poniósł go melanż'' i skończył marnie. Znów siła przyjaźni zatriumfowała. ^ ^" To na co chciałbym tym razem zwrócić uwagę to fakt, że bardzo podobała mi się akcja z Nejim w środku tego kokonu, ogółem jego pomysł na uwolnienie naszych demonicznych ziomali. Co prawda szkoda, że znów dynamika leżała i ogółem było jakoś tak niemrawo przez większość czasu antenowego, a finałowe rozwiązanie z łysym grajkiem było równie z tyłka co jego cały udział w tym wątku, niemniej cieszę się że sprawę w swoje ręce wziął Neji, brakuje mi chłopaka. ;) I w sumie po całości jaką zaprezentowali wszyscy ci kandydaci na jounina to on najbardziej zasługuje na to miano. Wielu stało i się gapiło, nie miało pomyślunku, nie miało nic, a on jednak i na tych testach miał swój plan, a także tutaj już chyba trzeci raz bawi się w supermena w piżamie. Co prawda było też kilku innych shinobi które też wykazało się jakąś tam inicjatywą, ale on był najbardziej aktywny z nich wszystkich. ^o^
  PODSUMOWANIE: No cóż... Nie tego się spodziewałem po całości akcji. Za dużo i na siłę wciskania zasług blondasowi. Za mało Fuu, myślałem, że coś po za chęcią zdobycia przyjaciół i tej głupawce a' la Naruto, coś jeszcze nam pokaże, niestety. Fajna i przemyślana postać, ale za duży znów dano naciska na Konohę, cudnych ninja pochodzących z tego regionu i oczywiście mesjanizm Naruto. Za tydzień podsumowanie całego tego arcu, a za dwa wracamy do Juudary i naszej apokaliptycznej ostatniej 50-tki rozdziałów do zanimowania. ^^

  OCENA KOŃCOWA ODCINKA 412 : 6+/10

  @Miitsuki
  Witaj Miitsuki. Tak, wreszcie Naruto spełnił swoje marzenia i wydoroślał. Teraz pytanie ,,co dalej?''. Kto będzie taki odważny by mu podskoczyć? :p Liczę, że nie będzie się męczył z Shinem...
  Teraz jest na Sepnuu mały ,,remoncik'' stąd mało się dzieje i ogółem jest dość cicho, ale to się niebawem zmieni. ;) Mam nadzieję, że będzie Ci u nas dobrze! ^^

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • boski2
  boski2

  @bujakasza nawet nie chcę sobie tego wyobrażać!

  "Jestem, więc myślę"...więc mnie nie ma...
 • bujakasza
  bujakasza

  @boski2 a co im szkodzi zrobić serie Boruto po swojemu? Taki "Naruto GT" ;)

 • boski2
  boski2

  @Serdd wydaje mnie się, że będą próbowali gdzieś to wcisnąć w głównej serii gdyż wątpię aby tworzyli "nowa serię" która by miała 5 odcinków (1 odcinek= 2 rozdziały)

  "Jestem, więc myślę"...więc mnie nie ma...
 • Serdd
  Serdd

  Do Dziwożony: Jeśli chodzi o Mitsukiego to z racji swego czarno-białego stroju kojarzy się on trochę z ... Zetsu.

  ATSD, to jak myślicie, czy anime zakończy się na tym na czym kończy się główna manga, czy też jednak będzie w anime także i Gaiden?

 • ShinjiUchiha
  ShinjiUchiha

  Ostatni filler :')

  "Każdy człowiek żyje, wierząc w to, co wie, oraz w to, czego doznaje. Sumę tych doświadczeń zwie rzeczywistością. Lecz wiedza i poznanie to pojęcia niejednoznaczne, są niczym więcej jak tylko ułudą, iluzją wykreowanego przez siebie świata." ~ Itachi
 • Miitsuki
  Miitsuki

  Witajcie :)
  Jestem tu nowa lecz interesuje się Naruto od dłuższego czasu i mam nadzieje, że ta stronka okaże się pod kątem rozmowy i snucia teorii przyjemna.

  Co do chaptera najciekawszy jak do tej pory, Sarada i Chouchou świetnie się dopełniają, a wejście Naruto podczas walki z Shinem świetne. Przyjemnie się czyta jak do Naruciaka mówią "siódmy". Shin i postań są dość kontrowersyjne, zobaczymy co Kishimoto nam pokaże w następnym rozdziale. Przykro, że Hinata, Sakura, Boruto i Hmawari zostali odstawieni na dalszy plan, ale tak najwidoczniej musiało być. Gaiden kończy się niestety za parę chapterów, a staję się naprawdę ciekawy. Do tego powrót walk na etapie egzaminnu na chuunina, to jest to! :)

  "Gorzki lek najlepiej leczy"
 • Dziwożona
  Dziwożona

  Ja obstawiam, że postać w kapturze to Orochimaru, a Shin jest jego eksperymentem. Interesuje mnie również postać o imieniu Mitsuki, wygląda jak Gaara, ale kto może być mamą!?

  "Gdy swoją krew i waszą sprawdzę, wierzcie mi, jedna będzie jucha" ~J. Tuwim
 • michu1408
  michu1408

  @FinnMacCoool
  Naruto powiedział tak, ponieważ Sasuke wcześniej mu zwięźle opisał sytuację z tym dzieciakiem.

 • Eriessette
  Eriessette

  Konbanwa. 【・ヘ・?】

  MANGA:
  Dzisiejszy chapter tylko potwierdził moją teorię spiskową, którą wcześniej wolałem nie wygłaszać z powodu zbyt małej ilości danych. Tym razem Pan Kishimoto dowalił. :D Bardzo podobała mi się walka między dziewczynami, a tym całym Shinem. Shurikeny, nie shurikeny, ale generalnie powrót do przeszłości co bardzo na plus. ^^ Wątki humorystyczne z Chouchou na czele to strzał w dziesiątkę. Jak mi brakowało w tej mandze tego specyficznego humoru. :D Nic dziwnego, że wojna byłą taka ponura jak takie postacie jak Jiraya dawno zaczęły gryźć glebę. ;_;
  A co do mojej teorii to tak:
  Uważam iż nasi nowi antagoniści nie są z Uchiha. Mało tego. Nie dość, że sharingany zajumali z szafki na leki Tobiego to jeszcze są pewnego rodzaju organizacją naśladującą poczynania Akatsuki. Coś a' la Neoakatsuki. :p Prawdopodobnie mają na celu dokończenie dzieła Madary uznając, że to ,,obowiązek'' tego klanu, by doprowadzić do przywołania Kaguyi czy jeszcze innego świństwa. Mam nadzieję, że fabuła pójdzie w ten oderwany wątek z wojny, by to miało ostatecznie jakieś ręce i nogi. Myślę też, że to nie ten dzieciak, ani jego ojciec mają coś do Sasuke. Oni to tylko marionetki (dosłownie :p), a za tym czymś stoi ktoś jeszcze.... Może druga połówka czarnego Zetsu o której kiedyś wspominałem? ;> Albo podobny substytut.
  PODSUMOWANIE: Niemniej zapowiada się coś może niekoniecznie ,,Narutowego'', ale mającego duże szanse być tym brakującym ogniwem do wątku Kaguyi, jej armii i tego całego niezbadanego kosmosu z głowy Pana Kishimoto. :D

  OCENA KOŃCOWA CHAPTERA 03 (703) : 10-/10

  Fillerów dość:
  No cóż, WRESZCIE mógłbym rzec. :p Mnie one tak nie przeszkadzały, jak słusznie autor zwrócił uwagę, ale ich długość i bezsensowność w niektórych momentach była zbędna moim skromnym zdaniem. ^.^ Oby do powrotu mangi! :D Ostatnie 50 chapterów ,,TE'' 50 chapterów. ^ ^"

  Anime niebawem. :)

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • FinnMacCoool
  FinnMacCoool

  Zauważmy jak Naruto zwraca się w ostatnim kadrze w stosunku do chłopaka z Sharinganem.
  Nie wydaje się być zaskoczony widokiem oczu oponenta i na dodatek mówi: "Oh, so it's you..." więc możliwe że Nanadaime Hokage zna tego typiarza.

 • bujakasza
  bujakasza

  Mogę ja? :)

  - Jestem przekonany że ten pan w kapturze to nie Shisui. Był on przyjacielem Itachiego i wiedział ile dla niego znaczy Sasuke, a ten jegomość chce zemsty na Sasuke, za śmierć Itachiego. Komu zależało na Itachim? Może to jego syn?
  - Stawiałbym że Shin jest eksperymentem. Jak wiemy wszyscy Uchiha mają czarne włosy - ten białe.
  - Ktoś wspominał, że główny antagonista ma szwy na powiekach. Jak się dobrze przyjrzeć, to widać że to "coś" powstrzymuje powieki przed zamknięciem się.
  Jak nazywała się technika, która sprawiała że oko zamykało się na zawsze?
  Poza tym, nie wiem czy to cień czy Edo Tensei, ale białko oczne jest szarawe.
  - Mam teorie że Shin i kolega Boruto (imienia nie pamiętam), są z jednej wioski i działają razem. Shin wygląda jak Mizukage, tamten typ jest z Kiri(?) w dodatku ma czarno białe ubranie, co nasuwa się samo - ZETSU!

  A tak szczerze, to myślę że to ktoś całkiem nowy, bo to się kupy nie trzyma.

 • PainNagato
  PainNagato

  Wysnówanie teorii trochę jak przy Tobi - Obito, Obito to nie Tobi i tak dalej, nowy zakapturzony w płaszczu Akatsuki ma wszyte oko , choć Obito tylko je wkładał mysle ze to jakiś przeszczep a nie prawowity Uchicha, a co do jego synka to troche modyfikowany genetycznie .

 • Wolfy
  Wolfy

  @Mifune

  Chyba ,że Oro tęskni za Sasuke i wskrzesza sobie Shisuich (manipulowanych przez technikę Oro) i produkuje Shinów i mini-juubich w ramach rekompensaty.


  A wiesz, że to też prawdopodobne, w końcu białko w sharinganie "Shisuiego" jest szare. a na obrazku obok białe, więc widać tu oznaki techniki nieczystego wskrzeszenia.
  Wiara, nadzieja i miłość nad wszystko. Reszta to proch pył i nicość. Wolisz egoizm życia bez granic? Wygra w tobie ten wilk, którego nakarmisz
 • michu1408
  michu1408

  A właśnie zapomniałem o mini-Juubich, skąd jakiś się ocalił po wojnie i co ważniejsze, nawet jeśli ten koleś ma sharingana, to jakim cudem widzi to co ten stworek?????
  Przecież sharingan nie ma takiej mocy.

 • Mifune
  Mifune

  Z ubolewaniem muszę stwierdzić ,że teorie wielu osób wypowiadających się tutaj na temat tożsamość nowego czarnego charakteru są bardzo prawdopodobne

  polecam zwrócić uwagę na usta i nos są rysowane niemal identycznie uwzględniając lekką ewolucje stylu autora. Ponadto Shisuiemu brakuje dwóch sharinganów które jak widzimy sobie uzupełnił, podejrzewam ,że powieki są rozciągnięte tak by mieć stały kontakt z siecia mini-Juubich , w ten sposób to taka technika wszystko widzącego oka którą znamy z rinnegana ;) . Na końcu jeszcze powiem dlaczego "z ubolewaniem", ponieważ to kolejny strasznie tandetny pomysł ze strony Kishimoto bo :
  1. to już było mieliśmy przecież Obito, w którego przypadku było to już trochę tandetne a Shisui to już poważna porażka.
  2. Shisui był chyba najrozsądniejszym Uchiha w historii Uchihów, on przecież uczył rozsądku Itachiego. Mszczenie się na pewno nie jest rzeczą którą człowiek jego pokroju by się zajmował. Chyba ,że Oro tęskni za Sasuke i wskrzesza sobie Shisuich (manipulowanych przez technikę Oro) i produkuje Shinów i mini-juubich w ramach rekompensaty.

  187 original

 • sakurcia-chan
  sakurcia-chan

  @michu1408
  Racja Shisui nie pojawił się na wojnie ale ogólnie Kabuto żadnego z tak potężnego klanu nie "odkopał". Dziwne, bo skoro Obito miał kolekcje sharinganów to poprzez ożywienie Uchiha mieliby niesamowitą przewagę na wojnie. Chociaż może Obito nie chciał widzieć żadnego ze swojej rodziny.

  Skoro Oro ma się pokazać to może będzie miał coś wspólnego z Shinem i tym zakapturzonym.