Naruto Gaiden 05 – Przyszłość

W końcu poznajemy powody, dla których Sasuke opuścił osadę zaraz po wojnie. Wszystko wskazuje na to, że gdzieś po świecie znajduje się ktoś, kto może być dużo silniejszy od Kaguyi. Czy to możliwe? W shounenach wszystko jest możliwe ;). Są to, póki co, spekulacje, ale Uchiha udało się zebrać pewne informacje, które mogą potwierdzać jego podejrzenia. Jednym z symptomów nadchodzącego zagrożenia jest pojawienie się tajemniczego mężczyzny, który na pierwszy rzut oka przypomina Danzou. Na domiar złego w planach ma reaktywowanie Akatsuki. O co może chodzić? Najbliższe rozdziały na pewno utną wszystkie spekulacje. Ale do tego czasu komentarze są Wasze!

naruto gaiden 700 + 5

Naruto Shippuuden 414 – Na skraju śmierci

Pamiętacie jak skończyła się akcja przed pojawieniem się fillerów? Sasuke chciał pomóc Naruto w ataku na Madarę, ale to było za mało, by zaskoczyć oponenta. Takiego oponenta! Zamiast tego Uchiha sam stał się ofiarą tego ataku. Jak widać sytuacja bardzo się komplikuje. Szala zwycięstwa waha się raz w jedną stronę, raz w drugą. Teoretycznie zwycięstwo powinno leżeć po stronie sił aliantów, jednak jeden człowiek, który de facto pokonał technikę Edo Tensei, potrafi spędzić sen z powiem swoim przeciwnikom.

naruto shippuuden 414

Naruto Shippuuden 414 – EN Online

Naruto Shippuuden 414 – Napisy PL

Komentarzy: 16 28 Maj 2015
 • NNinja
  NNinja

  @Wolfy-san no fajno ale jak się nie pośpieszą to będą mieli do rozpisania w newsie dwa rozdziały na raz.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Wolfy
  Wolfy

  @Tom0o To dlatego, że teraz Administracja jest bardzo zajęta, tworzą nowe Senpuu v7, co już pewnie wiesz. Musimy im wyb wybaczyć i czekać na nowe Senpuu!

  Wiara, nadzieja i miłość nad wszystko. Reszta to proch pył i nicość. Wolisz egoizm życia bez granic? Wygra w tobie ten wilk, którego nakarmisz
 • Eriessette
  Eriessette

  A gdzie nowy temat do anime i mangi? :o

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • Tom0o
  Tom0o

  Z całym szacunkiem jaki mam dla moderatorów muszę z przykrością powiedzieć, że obecna forma newsów aż kuje w oczy :). Błędy stylistyczne w tekście i składnia leży w niektórych fragmentach :). Nie jestem jakimś #grammarnazi, ale ciężko się to czasami czyta :).

  Co do nowego rozdziału mangi- akcja nabiera tempa. Mi zakapturzony gość bardziej przypomina Shisui aniżeli Danzou. Znów czuje ten dreszcz emocji i ciekawość jak przy pierwszych chapterach :)

  Omae wa yowai.. Naze yowai ka?
 • NNinja
  NNinja

  @Serdd-san spójrz na datę. Ten filmik powstał 2 lata temu, na długo przed tym zanim nowy Gaiden wogóle był w planach, nie wiem czy wogóle wtedy jeszcze lasta ogłoszono, a już na pewno to było grubo przed tym jak Naruto i Hinata kanonicznie zostali parą.
  Co do samego filmiku na pierwszy rzut oka widać że to fanowska robota, kreatywnie przerobione odpowiednie scenki z anime tak żeby młody blondas wygądał na dziewczynę, ew Sakura upodobniona do blondasa. Szczerze mówiąc zbytniej wagi bym do tego nie przykładał, jedna z wielu fanowskich robót parujących Blondasa z Sakurą.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • DeidaraRaP
  DeidaraRaP

  A to ci nowiny, ciekawe na jakiej podstawie jest ten film

  "Proszę zrozumieć, artysta potrzebuje bodźców. W przeciwnym wypadku jego zmysły tracą swoją wrażliwość."
 • Serdd
  Serdd

  Czyżby zdrada małżeńska w Gaidenie?!!

  Właśnie znalazłem na Youtube pewne interesujące video o jednej z postaci z tzw. "Nowego Pokolenia" x Gaidena , a konkretnie o niejakiej Uzumaki Kasumi, która wg. owego video ma być... nieślubną (!!!) córką Naruto i ... Sakury !!!!! Czyżby więc pan Kishimoto miał zafundować nam w Gaidenie zdradę małżeńską, i, co za tym idzie, rozwód u państwa Uchicha i państwa Uzumaki ?!!

  CÓż, oceńcie sami: owo wspominane video

 • ansho
  ansho

  Ignor Sasuke w stosunku do córki totalnie mnie miażdży, przesadzili z tym troszeczkę :p

 • Eriessette
  Eriessette

  Ohayo wszystkim ponownie! (^~^;)

  ANIME:
  Ci herosi dziś polegli ku złowrogiej chwale,
  ich dziewczyny coś natchnęło by wygłaszać żale.
  Jedna wzięła wnet natychmiast w swoje ciepłe ręce,
  nie zwlekając cennej chwili, blondwłosego serce.
  Druga drżącym głosem coś bez składnie majaczyła,
  biegnąc tuż przed siebie ze statuą władcy się zderzyła.
  Jej łańcuchy dały szansę wojsku się przedostać,
  człowiek w masce ugryziony, lecz cóż to za postać?!
  Dym opada, ziemia drży, ciemne chmury dookoła,
  koniec blisko, zła siła już do siebie wszystkich woła.
  Plan Madary ziścił się w prawie każdym calu,
  jeszcze jedno oko potrzebne do sennego balu.

  Powiem wpierw co mi leży na duszy już od czwartkowego odcinka, bo po prostu no nie mogę. :/
  Tyle pięknych scen do pokazania, a tu taka fuszerka... Jestem zawiedziony i to podwójnie, bo nie dość, że sam z siebie, bo to w końcu nie to anime co kiedyś to jeszcze wyjątkowo po dzisiejszym odcinku. Wielka szkoda, że autorzy mają to wszystko gdzieś i ,,robią, bo płacą''.
  Kiedy Obito stał się Juubito w mandze jego obłędne spojrzenie biło po oczach, w anime wyglądał jakby był wstawiony...
  Teraz zamiast dokumentnie rozwalić scenę pojawieniem się Juudary - Całość prezentowała się jakby podrożało mleko w biedronce... Nawet AMV-ek się z tego fajnych nie zrobi, chyba że wykorzystując czyjeś prace z devianarta, które biją na łeb wypociny tego ,,studia''. ._.
  Nie zdziwiłbym sięgdyby celowo i świadomie robili taką fuszerę, by za kilka lat, kiedy kwestia anime będzie już odpowiednio wyciszona dać coś a 'la DB:Kai, czyli jeszcze raz to samo, ale z odświeżoną grafiką, nowymi OP/ED, bez fillerów i nową ścieżką dźwiękową.

  No ale przejdźmy do przyjemniejszych aspektów odcinka. ^^ Zgrabne połączenie dwóch chapterów mangi w całość. Fajny min-wątek z drużyną Guya, jak dostali po łbie artefaktami Mistrza Sześciu Ścieżek. :D Scena z Karin podobała mi się, choć odniosłem wrażenie, że zgrabniej zostało to przeprowadzone w mandze co jest generalnie rzadkością, bo można wiele zarzucić anime, ale sposób w jaki przedstawiają ten chaos na stronach mangi jest tutaj ukazywany dużo lepiej niż tam. Choć z drugiej strony legendarna noga przy krwawiącym Sasuke dużo więcej klimatu tajemniczości zawierała w sobie w mandze, niż w anime. Tutaj od razu wiadomo do kogo należy, a pamiętam jak przy tym etapie w mandze spekulowało się tutaj dziesiętkami komentarzy. :D
  PODSUMOWUJĄC: Fabularnie wiadomo jak to jest przy tym etapie historii, graficznie kuleje, aż przykro patrzeć, a jeśli ktoś doznał kolejny raz zniesmaczenia w złym doborze OST-ow to polecam ten utwór https://www.youtube.com/watch?v=pnC7auYH9pg włączyć podczas transformacji Madary i wyciszyć odcinek. ;)

  OCENA KOŃCOWA ODCINKA 414 : 7/10

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • Oroczimarke
  Oroczimarke

  Ten koleś z akatsuki ze względu na dużą ilość szaringanów na ciele będzie mógł używać Izanagi do woli :D Podobny przeciwnik do Danzo się szykuje. Sasuke ma już doświadczenie więc zobaczymy jak pomruga swoim rinneganem :D

  "Sasuke, twoje ciało jest moje..."
 • SASUKE666
  SASUKE666

  Mnie zastanawia kwestiabo jakim ninja mówił Sasuke jeśli chodziło o armię białych Zetsu.
  W końcu jak pokazano wcześniej to Madara podobno stworzył tą armię wespół z Obito?
  Ciekawe kim jest ten gość z sharinghanem?
  I czy faktycznie może być ktoś silniejszy od Kaguyi?
  Poza tym pamiętajmy, że wcale nie wiadomo czy Madara zmarł na pewno po zapieczętowaniu Matki Mędrca?

 • Miitsuki
  Miitsuki

  Zauważyliście, że oko tego mężczyzny, które jest podtrzymywane szwami jest ciemne tak jak podczas techniki Edo Tensei?

  "Gorzki lek najlepiej leczy"
 • Himawari
  Himawari

  Podobał mi się nowy odcinek, fajnie znów wrócić do wydarzeń z mangi ! :)

  "Głupiec jest głupcem, ale oni są kompletnymi debilami!".
 • Eriessette
  Eriessette

  Ohayo! ( ⚆ _ ⚆ )"

  MANGA:
  Tradycyjnie moje przydługawe wywody rozpocznę od mangi, bo choć zdawać by się mogło, że to już nie nastąpi, wciąż potrafi mocno zaskoczyć.

  W sumie sam nie wiem czy jest sens się czegoś tutaj głębszego doszukiwać, czy może o razu polecieć z grubej rury po tym co tutaj zaobserwowałem? Hm, znów szansa (nie wykluczone, że ostatnia) i znów marne jej wykorzystanie. /n\ Była możliwość oderwania się od tego wszystkiego co uraczyliśmy na wojnie i skupienia się przede wszystkim na dwóch ważnych wątkach: Rozwój innych wiosek, oraz przygody nowego pokolenia w świecie, który został jakby stworzony u podstaw ciężkiej pracy ich rodziców.
  Co mamy w zamian? - Zebranie kilka dobrych pomysłów z poprzednich sag, zmieszanie je z tymi mniej udanymi i masowe powielanie tego co już było w sosie absurdu a 'la ,,IV Wielka Wojna Shinobi''. O_o Co powstanie z tego tworu?
  Jeśli myśleliście państwo, że nominacje na najbardziej zmutowanych bossów ,,Naruto'' skończyło się przy kadencji Orosia, Kabutopsa i Madzi to jesteście w błędzie. ^^ To już twór zwany Painem do którego wciąż żywię pewną sympatię (zapewne ze względu na stare dobre, owiane rzeczułką słodkich tajemnic czasy ;>) i te pręty powbijane gdzie tylko się dało co całościowo wyglądało jak dobrze wykonany piercing był jak najbardziej w porządku w porównaniu do mordy (bo inaczej tego nazwać nie mogę) tego gościa, który chce odbudować klan Uchiha, Neo-Akatsuki i jeszcze bawić się w tatuśka szalonej armii cebulątek. O_o" Pomijam kwestię, że autor chyba kocha się w klanie Uchiha, że znowu to im poświęca swoje drogocenne kartki i tusze zamiast dać szanse innym wariatom, ale serio design tego kolesia przypomina mi połączenie Agenta 47 z ,,Hitmana'' z bohaterem jakiejś creepypasty kategorii C. ^ ^" Pal licho jak wygląda, ale to co chce zrobić, albo czego dowiadujemy dowiadujemy się potem, a właściwie idąc chronologią mangi ,,wcześniej'' to też niezły żart. Twór potężniejszy od Kaguyi? O_O Oh My Kami-sama - Naruto i Sasuke będą walczyć z Chuckiem Norrisem, wiedziałem. ;u; A tak na poważnie to obawiam się, że moja szalona i z tyłka wzięta teoria o armii Zetsu co ją tu kiedyś elegancko rozpisałem punkt po punkcie i mi ją równie elegancko zminusowaliście (słusznie :D) się może sprawdzić i tego się boję najbardziej w tym wszystkim...
  PODSUMOWUJĄC:
  - Oczekiwania: Nowe pokolenie, rzeczywistość: Zmutowane twory Uchiha/Neoakatsuki z Super Pro łysawym mutantem na czele (swoją drogą ciekawa sprawa. Ze wszystkich oficjalnie zadeklarowanych łysych jacy się przewinęli podczas tej serii znam tylko: Chiniku z Kraju ognia, Okisuke z kraju żelaza, Nidaime Kazekage z kraju wiatru i Jay z kraju błyskawic. Ciekawe czy to któremuś z nich odbiło, czy może to nowy łysolek do kolekcji? :D).
  Wciąż jednak wierzę, że gdzieś w tym szaleństwie jest metoda i być może jakoś nie pokomplikują wątku Kaguyi i armii Zetsu bardziej niż jest. Jeśli ktoś jest ciekaw mojej teorii odnośnie tej kwestii to mogę ją tutaj wypisać jeszcze raz, albo wysłać komuś na priv. ^^
  Tak czy siak szkoda, że zmierza to znów w kierunku absurdu niż starych klimatów jakie jako tako mogłem dostrzec w pierwszych czterech chapterach tego krótkiego spin offu. TnT

  OCENA KOŃCOWA CHAPTERA 05 (705) : 6+/10 (Jeśli nie przesadzą, a wątek Kaguyi ładnie zostanie dokończony, czego wojna nie zrobi, dam w pełni zasłużone 7 :))

  Anime potem, a teraz życzę wszystkim dobranoc! ^.^

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • kuszumai
  kuszumai

  Gaiden podoba mi się coraz bardziej i bardziej. :) Szkoda tylko, że większość kwestii Sasuke to "...", mógłby się bardziej wysilić.

  "Chciałabym zamieniać ludzi w bociany i żaby. Pierwsze pożarłyby drugie, a drugie stanęłyby w gardle pierwszym. Sprawiedliwości stałoby się zadość".
 • boski2
  boski2

  Ale fajnie znowu zobaczyć twarz Madary ;)

  "Jestem, więc myślę"...więc mnie nie ma...