Naruto Gaiden 09 – Obronię cię

Naruto i Sasuke ruszają na pomoc Sakurze. Dzięki Susanoo i trybowi Mędrca wróg zostaje szybko namierzony. Kiedy docierają na miejsce, Haruno i Shin już krzyżują ze sobą pięści. Mimo to sprawy przybierają zupełnie inny obrót. Dochodzi do buntu klonów przeciw Shinowi. Teraz on jest praktycznie bezużyteczny, a cała uwaga skupia się na setkach klonów, które ruszają przeciw shinobi z Liścia. Swoje trzy grosze dorzuca również Sarada, która tym samym udowadnia sobie jak bardzo jest podobna do Sakury.

naruto gaiden 09

Naruto Shippuuden 417 – Teraz to ty będziesz moim wsparciem!

Po tygodniowej przerwie anime wraca do TV. Pamiętacie co było ostatnio? No właśnie. Na chwilę możemy odetchnąć od akcji, ponieważ Studio Pierrot zafundowało nam kolejne flashbacki z przeszłości Kakashiego i Obito. Tak samo i w tym odcinku. Poznajemy kolejne detale z misji, w której Hatake stracił oko, a młody Uchiha przebudza drzemiącą w swoich oczach moc. Wszystko to jest wstępem do ich ostatniej, wspólnej akcji. Przeciwko Madarze.

naruto shippuuden 417

Naruto Shippuuden 417 – EN Online

Naruto Shippuuden 417 – Napisy PL

Komentarzy: 15 25 Czerwiec 2015
 • Eriessette
  Eriessette

  @Yuli-Senju
  Przy nudnych odcinkach fillerowych nie bardzo, ale wolałem nie przerywać passy, bo wiedziałem, że zanim fillery by się skończyły to mnie by się już odwidziało ich pisanie. A chcę to ciągnąć do ostatniego odcinka anime. :D Nawet jak są słabe. ^.^

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • Yuli-Senju
  Yuli-Senju

  @Eriessette Za kija ;-; Chce ci się tworzyc te rymy? :D

  Szukam świata, w którym człowiek człowiekowi człowiekiem
 • Eriessette
  Eriessette

  No to teraz pora na...
  Nie przygodę. ;)

  ANIME:
  Znalezienie zdrajcy złego to nie proste sprawy,
  a dwóch uczniów się pobiło mając różne zasady.
  Jeden chciał wykonać misję poświecając wiele,
  drugi preferował przyjaźń ponad wszelkie cele.
  Wynik misji choć niepewny, zdatny zaufania,
  siwy stracił oko, szatyn zdobył sharingana.
  Obaj się spotkali znów po tej samej stronie,
  dwaj mistrzowie teleportacji z koroną na głowie.
  Oszukany władca przystępuje do ataku,
  odparł go mistrz sztuk walki oraz życia smaku.
  Czarnobiały ów sojusznik uciekł do więzienia,
  mając w sobie kilka Bijuu i szczyptę uzdrowienia.


  Trzeba przyznać, że cała ta misja była jedną z sensowniejszych ostatnich lat, jeśli chodzi o fillerówki. Jakoś dziwnie odniosłem wrażenie, że jeśli w takim stylu poprowadzili ,,Gaidena'' to tylko by się ozłocili, no ale... :) Co do samej akcji. No niewiele można było wycisnąć jej, jak już się takie cyrki odstawia, że nie jeden, a PÓŁ chaptera chce się wlepić na 23 minuty i 25 sekund anime. :c O ile pierwszy etap fillerowych wspomnień był zrozumiały, bo jakoś musieli doprowadzić akcję z wcześniejszego odcinka do końca, by miało to ręce i nogi, skoro zgodzili się tworzyć cliffhanger na końcu 416, ale już 2 następne mini fillerowe wspomnienia były absolutnie zbędne i chyba nawet już lepsze by było, jakby dali fillerowe starcie Kakashiego i Zetsubito z Juudarą a' la Naruto vs. Pain z tego pamiętnego odcinka o cudnej grafice. Myślę, że wiecie o jaki odcinek mi chodzi. ^^
  PODSUMOWUJĄC: Akcja idzie w iście ślimaczym tempie do przodu, ale za to nic nie wskazuje na to, że jeszcze zdążą wcisnąć kolejną partię nieciekawych fillerów. A przynajmniej nic nie wskazuje na dłuższą serię, bo jakieś pojedyncze odcinki na pewno będą sfillerowane. Wszak wątek SPOILER! Kaguyi i SPOILER! bitwy Naruto z Sasuke można by było spokojnie zmieścić w 10 odcinków ŁĄCZNIE, a tan powinien skończyć się w SPOILER! 5-6 odcinków. :) Tak czy siak zapowiadają się ciekawe wakacje. Lepiej niech nie zrobią bubla z napieprzanki Guya z Juudarą, bo dla wielu z nas może to okazać się gwoździem do trumny i stracicie spoooro oglądających. ^^ (Wiem studio mnie słyszy i bardzo z tego powodu jest smutne...)

  OCENA KOŃCOWA ODCINKA 417 : 6+/10

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • NIENORMAlNY1337
  NIENORMAlNY1337

  Jak oglądać po polsku

 • Eriessette
  Eriessette

  Ohayo wszystkim. (*^・ェ・)ノ

  MANGA:
  Nie chce mi się zbyt długo rozwodzić nad niemalże finałem tej krótkiej serii, bo nie ukrywam rozczarowania jaki doznałem po przeczytaniu w którą stronę poszło rozwinięcie akcji. Zacznę więc może od pozytywnych aspektów. ^^
  Wątek Sarady, jak już tutaj dyskutowałem wcześniej, został poprowadzony dobrze. Nie oszukujmy się. Był to jeden z niewielu od ostatnich lat wątku, który byłby tak dobrze opracowany mimo tego pośpiechu i ograniczeń wynikających z wydania wyłącznie 10 chapterów. ;) Podobało mi się to jak dziewczyna podeszła do sprawy, jak zostały przedstawione jej relacje rodzinne i co z tego wynikło. Podobała mi się też dojrzałość niektórych postaci poprzedniego pokolenia, a zwłaszcza Naruto. Wręcz mam ochotę przy nim krzyknąć ,,O taką Polskie walczyłem!'' :D Po prostu odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Co mi się nie podobało zostało dobitnie pokazane w tym chapterze. Shin okazał się pustym randomem, którego trza było leczyć i wymieniać narządy niczym u ,,Pana ziemniaka'', czy jak mu tam było z ,,Toy Story''. Wielka, naprawdę wielka szkoda, że skupiono się na tym, by jak najszybciej go pokazać, nie pozwolić mu się nawet dobrze rozwinąć, a następnie od razu do piachu i ,,next!''. Liczyłem też, że może coś z tym małym Juubim będzie. Wiecie, takie nawiązanie do nadchodzącej kinówki. Że może jest jakimś tam przetrwałym odłamkiem dużego Juubiego, którego wypluł ten króliczek podczas, gdy chwilę potem wypluł ciało Madary po skończonej bitwie Kaguyi z Naruto i Sasuke. Ależ skąd! :D Sarada zniszczyła go jak nic niewartego robaka. Na deser mamy popisowy numer młodej Uchiha na małych i grubych Shinach. Niby nic wielkiego, bo w końcu ich nie zmasakrowała jednym ciosem, a co najwyżej lekko poobijała, przewróciła jak domek z kart, ale jednak to było dziwne zagranie. ^ ^" Jeszcze rozumiem, że zareagowała odpowiednio szybko i walnęła Mini Juubiego kiedy ten zaś chciał zwiać z tamtym Przeszczep-Menem, ale ostatnią scenę mogli sobie darować i zostawić ją ewentualnie Sakurze. :D
  PODSUMOWUJĄC: Kilka niezrozumiałych kwestii (jak choćby próba odwrotu Naruto i Sasuke przy postaciach, które posiadając MS nie są w tanie wykorzystać nawet 10% ich energii), ale też chociaż jeden wątek został poprowadzony jak należy. Szkoda tylko, że większość wątków (bo aż: Dokończenie bitwy z Shinami, powrót do domu, kilka słów wstępu o ,,gościu silniejszym od Kaguyi'', kilka słów o wątku SakuraxSasukeXSaradaXKrin + konkretny epilog) zostawili sobie na koniec i teraz albo to jakoś Pan Kishimoto powciska w 25 stron niczym w 700ch. (wątek - kadr - wątek kadr), albo zrobią mini timeskipa jak już w domyśle Shiny zostały powstrzymane, a Sakura i Sasuke wyjaśniają ostatecznie Saradzie, że są jej biologicznymi rodzicami i wszystko wraca do szczęśliwej, tęczowej normy. No przekonamy się za tydzień. :)

  A tymczasem:
  OCENA KOŃCOWA PODROZDZIAŁU 09 (709) : 6/10 (Za wątek z Shinem, ponieważ za wątek Sarady jestem skłonny dać 8 ^^)

  Anime niebawem. :)

  PS. Ja myślałem, że tu żywa dyskusja o najnowszym chapterku, a tutaj kłótnia o... W sumie sam chciałbym wiedzieć co. :D

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • Misselou
  Misselou

  418 dobrze się zapowiada. Może w końcu będzie trochę porządnej walki jak za początków Naruto.

 • MadaraU
  MadaraU

  [spoiler]Naruto odzyska 9-ogoniastego :D

  Madara U.:D
 • shaddy
  shaddy

  @gebels16 Tak, za tydzień ostatni rozdział. Tu masz ToC z zapowiedza na następny tydzeń
  http://weeklyjump.livejournal.com/
  Czemu senpuu nic nie pisze o Naruto UNS 4 ?

 • gebels16
  gebels16

  Pewnie stworzy nową mangę tak jak zapowiadał :P

  Tard i Hejter Naruto
 • gebels16
  gebels16

  No tak ale 2 sierpnia ma wyjść w Japonii owy tomik se spin offem. Na konkurencyjnej stronie o Naruto też słyszałem że 10 rozdziałów tu też tak było podawane, z tond moje dociekanie, a kinówka ma być domnknięciem historii.

  Tard i Hejter Naruto
 • Mencio
  Mencio

  @gebels16 Spokojnie. Nie każdy cały czas się kisi przed komputerem ;) Tak - miało być 10 i z tego miał być 1 tomik taki dodatkowy ale co Kishi zrobi dla kasy to niewiadomo

 • NNinja
  NNinja

  @gebels16-san kiedyś pewnie tak.
  A tak na serio to z tego co słyszałem rozdziałów ma być faktycznie 10 ale wiadomo jak z planami bywa, okaże się że autor zmienił zdanie albo po prostu nie zmieścił się w czasie i bedzie więcej.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • NNinja
  NNinja

  Mam dziwne wrażenie że autor bardzo nie lubi Sakury i robi co może żeby się przypadkiem do niczego nie przydała. Teraz nawet własna córka, która nie ma jeszcze nawet ukończonej akademii jest bardziej użyteczna od niej. Poza tym całkiem całkiem, chociaż akcja niestety w nowym stylu (Nak***iamy najmocniejszym co się da) a nie w starym(Myślimy, oceniamy, planujemy, działamy z głową).

  @Mencio-san to "ledwo" to wybitnie wysokopoziomowa (ponoć) technika którą jak do tąd w mandze potrafiło wykonać chyba 8 osób(blondas, Kakashi, Hiruzen, Jiraya, Orochimaru, Kiba, Tobirama i ten gostek z Iwy w Kakashi Gaidenie), więcnie przesadzajmy;) poza tym blondas był najgorszy w klasie, a Sasuke umiał już goukakyu które wg Kakashiego było na poziomie chuunina, a nie wiadomo nawet ile potrafiła reszta przed ukończeniem akademii. Sakura nic niestandardowego nie umiała, ale ona to nic nie umiała przez całą pierwszą serię;) Więc nie przesadzajmy;)

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • gebels16
  gebels16

  @Mencio za tydzień ostatni rozdział ?

  Tard i Hejter Naruto
 • Mencio
  Mencio

  Troche przekokszone te dzieci biorąc pod uwagę, że Naruto w ich wieku ledwo umiał kage bunshina