O czym marzą shinobi Liścia? Czyli powrót fillerów!

Na początek małe sprostowanie. W poprzednim newsie o anime napisałem, że nadchodzące fillery nie będą nawiązywały do wiecznego Tsukuyomi. Mea culpa. Byłem w błędzie i kłaniam się w pas.

Czy nie uważacie, że jesteśmy troszkę rozpieszczani przez studio Pierrot? Równo miesiąc temu cieszyliśmy się podwójnym odcinkiem i wiele wskazywało na to, że następny special prędko nie nadejdzie. Co prawda, sierpniowy, prawie godzinny, seans poświęcony był promocji nowej kinówki. Ale co tam. Mogliśmy przynajmniej zobaczyć Boruto w akcji ;). Szkoda, że dzisiejszy podwójny odcinek dotyczy fillerów, a nie właściwej fabuły.

Dobra, nie narzekajmy. Na osłodę gorzkiego powrotu do szkoły zobaczymy, o czym śni Tenten. Jak ona sobie wyobraża świat, w którym nie ma miejsca na przemoc i wojny? Podejrzewam, że każdy mieszkaniec Liścia choć przez chwilę wyobrażał się na stanowisku Hokage. Może i ona? ;)

naruto shippuuden 427

Naruto Shippuuden 427 – EN Online

Naruto Shippuuden 428 – EN Online

Naruto Shippuuden 427 – Napisy PL

Naruto Shippuuden 428 – Napisy PL

Komentarzy: 3 03 Wrzesień 2015
 • Eriessette
  Eriessette

  Ohayo! °˖✧◝(⁰▿⁰)◜✧˖°

  ANIME:
  Jako druga też zamknięta w genjutsu wspaniałym,
  znaleziona mistrzyni broni białej w zwoju małym.
  Choć tu wszyscy tacy sami z wyglądu się zdawali,
  przeciwieństwem tych prawdziwych byli niemal cali.
  Tą intrygę Tenten wyczuwała od samego początku,
  nawet sojusz z diabłem wzięła, by nie stracić wątku.
  Przez jej lekkomyślność ucierpiała wioska cała,
  mimo oszczerstw, knuć i złości przyjaźń ich przetrwała.
  Młody piękniś i zboczeniec wysłuchali jej modlitwy,
  a za sprawą blond-geniusza przyłączyła się do bitwy.
  Dzięki zwojowi co go miała od początku przy sobie,
  ocaliła wioskę, przyjaciół, a dawne obawy zakopała w grobie.


  Co do odcinka (a właściwie -ów) mogę powiedzieć tyle, że... Jestem pozytywnie zaskoczony. O_o" Po serii żmudnych i niekiedy ciężkich do strawienia przedłużaczy akcji jak choćby pół-fillery z odcinków między Zetsubito, a Guy vs. Juudara, czy choćby te nudne (ale od drugiej połowy!) odcinki z egzaminu w piaskownicy Gaary - Byłem pełen obaw. :) Jeszcze na pierwszy ogień poszła postać, z którą nie pamiętam osobiście ciekawego fillera, jaki i o czym by on nie był. Po prostu zawsze nawiązywali do wątków tak diabelnie nieciekawych, że niejednokrotnie czekałem z utęsknieniem na koniec odcinka. Co prawda zawsze można ,,nie oglądać'', ale jak sobie obiecałem, że dociągnę do końca to dociągnę. :)
  Wracając! Bo jeszcze ktoś pomyśli, że narzekam na odcinek, a potem stawiam dobrą ocenę na koniec. :P TE tutaj mi się bardzo podobały. Może ja bym ich fabułę zmieścił w jednym odcinku, ale to nic. ;) Jest tutaj zastosowanych wiele smaczków, które zostały pominięte, tudzież nie zauważyłem ich w tym speszjalu sprzed kilkuset odcinków. Mowa o dokładniejszym podkreśleniu wyglądów i zachowań naszych bohaterów. :D Bardzo przyjemnie się oglądało ich na scenie, chociaż głosów niektórych wnet nie mogłem rozpoznać. A najbardziej Hinaty i Kiby. :P Te znaczki na ich uniformach (u Naruto z tyłu zupełnie inny symbol niż ten dobrze nam znany ,,kręciołek''). Jedynie nie rozumiem kilku rzeczy:
  1. Jak to jest, że Shino nie lubi owadów? To jak zatem wykorzystuje swoje moce w walkach? O_o
  2. Dlaczego w świecie idealnym, który podobno miał być wolny od wojen... Toczy się woja? :o
  3. Czemuż to Tenten miała świadomość z wojny przerzuconą do świata iluzji, a Pan Yamato z poprzedniego odcinka nie?
  Na 2 i 3 można jeszcze odpowiedzieć w ten sposób, że Tenten miała swoją małą, wielką misję do spełnienia na froncie, a mianowicie chciała zapieczętować final bossa, ale nagle jej nie pykło, a następnie obudziła się w swoim wygodnym łóżeczku. Przez całe te 2 odcinki widzieliśmy jej wewnętrzną walkę z ,,niedokończonymi sprawami'', dlatego świat ten jej wymyślił przeciwników, z którymi mogłaby sobie dać radę na real, a na samym końcu poddała się woli umysłu Juudary. ^^
  To co ogółem podoba mi się w tych fillerach to fakt, że na razie skupiają się na postaciach, które w mandze dostały max jedną-dwie klatki dla siebie, a potem ich wątek się urwał i basta. Dobrze, że zaopiekowali się Panem Yamato, zwojem Tenten, czekam na Killera Bee i Suigetsu z jego ,,reaktywacją 7 mistrzów miecza''. ;) Do reszty snów będę podchodził z mniejszym zaciekawieniem, ale jeszcze przekonamy się w praniu. ^^
  PODSUMOWUJĄC: Ach! Już dawno się tak nie rozpisałem tutaj. :D Odcinek moim zdaniem był tego wart ponieważ jest wprowadzeniem do grubszego projektu (stety, bądź nie). Jeśli autorzy to dobrze rozegrają, mają szansę tymi ostatnimi fillerami serii nie tyle wymazać, co zakryć płachtą niesmak jaki pozostał po tych pół-fillerach i innych gówienkach rozciągających akcję jak włoskie pizze z podwójnym serem. ;)

  OCENA KOŃCOWA ODCINKÓW 427 i 428 : 9/10

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • yamatoisameerkat
  yamatoisameerkat

  A ja się w sumie cieszę. ;-) Fajnie, że osoby tworzące anime, zaczynają bardziej doceniać, to że manga została zakończona, a fani chcą zobaczyć w anime jeszcze coś ciekawego. Nie zapychają już czasu antenowego dziwnymi tworami, które bardziej skłaniają do wymiotów, niż do dalszego oglądania, ale starają się stworzyć ponownie coś ciekawego. Dla mnie, bardzo ciekawe jest to, że możemy zobaczyć, to co dzieje się podczas trwania iluzji; jak nasi bohaterowie reagują na tą sytuacje, jak im się powodzi w innym, "lepszym" świecie.
  Fillery z Tenten byly bardzo ciekawe; widać było, jak młoda kunoichi się czuje, jak próbuje walczyć, jak obcy świat iluzji na nią odziałuje i jak ją powoli pochłania. Choć szkoda mi, że ostatni odcinek był lekko "skrócony", bo z wielką chęcią dowiedziałbym się jak sprawy się potoczyły- a nie dostać od razu happy end. No, ale cóż, nie można mieć wszystkiego. ;-)
  Dla mnie fillery zapowiadają się mega ciekawie i mam nadzieję, że ich poziom się utrzyma, bo szkoda by było, gdyby tylko "sen" jednego bohatera był ciekawy. ;-)
  10/10
  PS:Może Tenten by sie jednak udało uciec...

  i know pressure points // http://yamatoisameerkat.tumblr.com/
 • Shin
  Shin

  Naruto w tych odcinkach wygląda jak Minato z twarzy teraz, dosłownie kropka w kropkę.

  Każdy kto szuka przyjaciela, rozgląda się uważnie i wybiera. W przyjaźni nie ważna jest uroda, bo przemija ona jak płynąca woda. Liczy się serce czułe i współczujące, przyjaźń i miłość u ludzi znające. Piękno jak czas przemija powoli...