Uwaga! Artykuł może zawierać spoilery.

One Piece chapter #924 - Ha[1]

Potężny cios maczugą Kaido miażdży Luffy'ego, który stracił przytomność. Widzimy Lawa, który próbuje uratować sojusznika, jednakże przeszkadza mu w tym inny pirat należący do Worst Generation - Basil Hawkins. Trafia go gwoździem, po czym wyjaśnia Trafalgarowi pochodzenie Kairōseki. Jak się okazuje, tylko rzemieślnicy z kraju Wano są w stanie go obrabiać. Hawkins atakuje kapitana Piratów Serca swoim słomkowym mieczem, a ten zauważa iż gwóźdź jest stworzony właśnie z morskiego kamienia. 

Ponownie widzimy Kaido stojącego nad Luffym. Jest zaskoczony tym, że Luffy ciągle sprawia wrażenie posiadania silnego ducha walki. Rozkazuje swoim podwładnym pojmać przyszłego króla piratów, a także zakazuje używać w gazecie słowa pirat. Nagle wszyscy wokół Słomkowego padają rażeni siłą działania jego Haoshoku Haki. Shutenmaru porównuje zdolność Luffy'ego do tej posiadanej przez Odena Kozuki (daje to nam co najmniej czterech piratów Rogera, którzy byli bądź są w stanie używać Królewskiego Haki: Gol D. Roger, Silvers Rayleigh, Shanks oraz były władca Wano). Następnie dowiadujemy się o kolejnym użytkowniku najrzadszego z Haki - Kaido mówi, że Eustass Kid również je posiada, po czym stwierdza że innym razem złapie Lawa i woli iść pić dalej, bo kompletnie wytrzeźwiał.

 

Akcja wraca do Okobore, gdzie Kinemon rozpoznaje w Shutenmaru jednego ze swoich sojuszników - Ashurę Doujiego. Okazało się, iż wszyscy zostali ocaleni przez Shino, która użyła na nich swojego dor-dorosłowocu. Okiku postanawia wyjaśnić wszystkim aktualną sytuację. Na kolejnej stronie Inuarashi odnajduje ranną Otamę...

*soundtrack plays*

... a wieści o pojmaniu Luffiego rozprzestrzeniają się po Wano. Kolejno Franky, Robin, Usopp i Zoro (który po raz kolejny się zgubił) dowiadują się o stanie kapitana. Przenosimy się w czasie do następnego dnia, do Udonu. Strażnicy więzienia szykują jednemu z więźniów zatrutą rybę, przypominając sobie by na pewno usunąć z niej wszystkie ości, jednak ignorują to zalecenie. Nagle panuje zgiełk, gdyż do celi przyprowadzony zostaje Monkey D. Luffy. Po chwili zza krat wylatują ości, które poważnie ranią strażnika. Luffy trafia do bliźniaczej celi, tuż obok swojego największego rywala z jego pokolenia - Eustass Captain Kida. 


W ten oto sposób kończy się pierwszy z (prawdopodobnie) pięciu aktów arcu Wano. GOda-sensei udaje się na zasłużoną, tygodniową przerwę a nam pozostaje zgadywać co stanie się dalej. Moim zdaniem przeniesiemy się teraz z powrotem do Reverie, które będzie służyć jako przerywnik po każdym z aktów z królestwa samurajów. 

Jakie są Wasze opinie na temat tego chapteru? Co przewidujecie?

Kolejny chapter już 23. listopada!


 

GreatDeath: Boruto

Autor

Nick: GreatDeath

Rola: Redaktor główny

 

Komentarzy: 0 09 Listopad 2018