Napisał: Ormer
Potwierdził się czarny scenariusz - festiwal Obon odbywający się aktualnie w Japonii jest powodem braku najbardziej popularnych mang, z Naruto na czele. Przechodzimy więc do anime, gdzie oglądamy ciąg dalszy opowiadania członka Akatsuki. Po znalezieniu Sanninów, Jirayia postanawia uczyć Ninjutsu trójkę dziecki z Ame-Gakure. Gdy już dorośli, a Jirayia zostawił ich z wiedzą o technikach, stworzyli organizację mającą na celu szerzenie pokoju. Pojawiła się jednak grupa, która nie chciała na to pozwolić... Osoby czytające mangę wiedzą, co się wydarzy dalej, niemniej zapraszamy do oglądania odcinka.Odcinek Online HD PL już w senpuuTV ;)
 Szczególne podziękowania dla Fryndzela, za pomoc w tłumaczeniu. ;)NARUTO SHIPPUUDEN #173 - NAPISY
NARUTO SHIPPUUDEN #173 - ONLINE HD
NARUTO SHIPPUUDEN #173 - DOWNLOAD
Komentarzy: 87 12 Sierpień 2010
 • NNinja
  NNinja

  Matiu-san po pierwsze nie przypominam sobie żebym kiedyś narzekał na make-friend no jutsu a to JA poruszyłem temat negocjacji. po drugie biorąc pod uwagę że alternatywą była exterminacja najpotężniejszego konohańskiego klanu chyba warto zaryzykować zwłaszcza że w razie gdyby negocjacje sie nie powiodły nic by nie stracili a plan exterminacji i tak można było by wtedy wykonać, no a po trzecie Sarutobiszykował się już do negocjacji i itachi gdyby pomyślał to mogł by chociaż poczekać aż skończy i dopiero wtedy przejść do działania a wytłukł ich zanim wogule zaczęli negocjować

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Worman
  Worman

  Rikudo a co lepiej żeby zabił Nagato i nikt z wioski nie zostal wskrzeszony? Co sie z tymi ludzmi dzieje....

  Kogo to obchodzi?
 • Rikudo
  Rikudo

  Narzekamy, bo Naruto za dużo używa tego swojego Make-friend no jutsu...

 • Uchiha-Matiu
  Uchiha-Matiu

  Jak Naruto znowu coś wygra, za pomocą swojej gadki, to wtedy wszyscy stękacie z tym friend jutsu, a teraz mówicie o negocjacjach? NEGOCJACJACH? Z uchiha, którzy zostali zepchnięci na margines społeczny i oddzieleni od wioski? Którzy już przygotowali plan ataku? Nie za bardzo mi się widzą takie negocjacje...

  Moja moc to moc Uchihy Itachi'ego
 • Fryndzel
  Fryndzel

  NNinja obawiam się, że jedną z cech tej techniki miało być to iż łatwo się jej nauczyć.

  Gdy otworzysz oczy wydaje ci się że już widzisz ~Johann Wolfgang von Goethe.
 • NNinja
  NNinja

  Fryndzel-san pomyśl, skoro do skomponowania owego jutsu nagato musiał skompletować demony to znaczy że trzeba mieć wszystkie żeby to jutsu wykonać więc siłą rzeczy taką bronią mogła by dysponować tylko jedna osoba albo organizacja, czyli nagato nie mógł by tego rozdać WSZYSTKIM krajom a tylko gdyby wszystkie kraje tym dysponowały taka broń mogła by zapewnić pokój. T@deidara-san Jiraya i nagato teoretycznie mieli ten sam cel ale zauwarz że metoda jakiej chciał użyć nagato przyniosła by wg jirayi skutek odwrotny do zamierzonego i dla tego Ero-sennin chciał go powstrzymać a nagato z oczywistych przyczyna chciał nie dać się powstrzymać dla tego zabił jirayę który stal mu na drodze.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • duchV4
  duchV4

  Napisał: t@deidara
  Nie rozumiem jednego: skoro Nagato tak wiele zawdzięczał nauczycielowi Jiraya, to dlaczego go zabił? Przecież Jiraya tak samo jak Nagato szukali pokoju, wiec dlaczego Nagato uśmiercił człowieka który miał ten sam cel?
  Jestem duchem senpuuV4 i przynoszę dla Was historyczne newsy i komentarze z naszego portalu.
 • Neji13g
  Neji13g

  Tak, ale jakim kosztem? Tyle śmierci za iluzjoniczny pokój. Dla świata,w którym i tak by panowały negatywne emocje. Tyle że zamiast władzy i mściwości byłby to strach i chłód.

  Przepraszam za spóźnienie, zabłądziłem na drodze życia...
 • Fryndzel
  Fryndzel

  Ale wy moi drodzy nie rozumiecie tego co Nagto chciał stworzyć za pomocą bijuu, mianowicie jutsu, którego nie używał by sam, ale podarował je wszystkim krajom, które by go użyły niszcząc wszystko, zapanował by pokój z powodu strachu, który by to jutsu zasiało. Ale gdy któreś państwo znów rozpocznie wojnę, to znów broń zostanie użyta i tak w kółko. Więc pokój nie był by jednorazowy, już bardziej nietykalny, bo gdy będą próbować go zniszczyć to on zapanuje znów.

  Gdy otworzysz oczy wydaje ci się że już widzisz ~Johann Wolfgang von Goethe.
 • Neji13g
  Neji13g

  Być może aż tak głosno było o nich tylko w wiosce deszczu, a Jiraya był zajęty wojną. Danzou za to zawsze sie we wszystkim orientował

  Przepraszam za spóźnienie, zabłądziłem na drodze życia...
 • Rikudo
  Rikudo

  A skąd Kaori-senpai wiesz, że o nich nie słyszał?

 • Kaori-Hatake
  Kaori-Hatake

  Też ryczałam jak czytałam i teraz jak oglądam... zastanawiam się tylko nad tym, czy Jiraya słyszał o nich, gdy stawali się coraz głośniejsi, jeżeli zainteresował się nimi i Danzou i Hanzou to dlaczeg Jiraya o nich nic nie słyszał?

  ナルト... しか 「ありがとう」 と 言わない. Zapraszam na seize-the-future.blogspot.com !!!
 • Worman
  Worman

  Nie dziwie sie Nagato przej****e miał chłopak Anime nie ogladalem ale przeczytalem te chaptery opowiesci Nagato i znów sie popłakałem ;p A wy ciagle jak nie na manga i anime to na kishiego ;p A idźcie wy gdzies xD

  Kogo to obchodzi?
 • Neji13g
  Neji13g

  Już chyba mniej wiecej zakumalem o co biega i muszę się zgodzić z Rikudo i Nninja, jeśli chodzi o Nagato. To był zły pomysł, bo taki świat nie byłby realny. Pokój utrzymawany przez strach jest idioctwem. Nie da się połączyć dobrego i złego w jeden cel. Co do Itachiego, napewno dało się tego uniknąć, choćby jak mówił Nninja nagocjacjami. Narazie o tyle ode mnie, Nninja juz sie rozpisal ;)

  Przepraszam za spóźnienie, zabłądziłem na drodze życia...
 • NNinja
  NNinja

  dzieki za poparcie Rikudo-san;) Fryndzel-san co do itachiego nawet jeśli eksterminacja klanu była nieunikniona to można by chociaż poczekać aż hiruzen zakończy negocjacje bo jesli by się powiodły ocalałby i klan i wioska a jak by nie przyniosły skutku to i tak można by ich odstrzelić jeśli faktycznie okazało by się to nieuniknione, a że uchiha byli wkurzeni dyskryminacją i bezpodstawnymi oskarżeniami myślę że dało by się to załatwić pokojowo. zaś co do nagato nie wiem kto to powiedział ale zacytuję:"zabijanie dla pokoju jest jak pi*******ie się dla cnoty". Broń którą chciał zrobić nagato faktycznie mogła by w jednej chwili zakończyć każdą wojnę ale liczba ofiar wielokrotne przekroczyła by liczbę zabitych we wszystkich trzech wielkich wojnach shinobi razem wziętych, poza tym jej niosący pokój efekt by krótkotrwały. Faktycznie w pierwszej chwili ludzie byliby przerażeni tym czego to dziadostwo może dokonać, ale potem znaleźli by się odpowiednio wpływowi drani którzy by wywołali wojnę by ZDOBYĆ tą broń a że nagato jest delikatnie mówiąc przechodzony, to prędzej czy później ktoś by tę broń zdobył i rozpoczął by się okres tyranii bo osoba z taką potęgą w garści mogła by bez problemu zgarnąć władzę nad światem grożąc że jej użyje. Następnie Wybuchła by rebelia(czyli kolejna wojna) bo ludzie by się sprzeciwili tyranii i albo by była brutalnie stłumiona albo ktoś inny by przejął Broń i historia by się powtórzyła albo Broń by została zniszczona i ludzie wrócili by do tego co sie działo przed jej stworzeniem. Podsumowując nasze że tak powiem "działo demonowe"stworzyło by jeden krótki okres pokoju kosztem ogromnych ofiar i zniszczeń po czym wojny wybuchły by z nową siłą i prawdopodobnie na większą skalę.

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Rikudo
  Rikudo

  Co do Nagato był to zły pomysł, a zarazem głupi - gdyby tak nie było, nie powierzyłby swojego głównego celu Naruciakowi. Tyle w temacie.

 • Kaori-Hatake
  Kaori-Hatake

  Wróciłam z NiuCon'a2 xD Było zaje****** xD Było ktoś z was może?

  ナルト... しか 「ありがとう」 と 言わない. Zapraszam na seize-the-future.blogspot.com !!!
 • Fryndzel
  Fryndzel

  Itachi nie był głupcem - zrobił to co uważał za słuszne, gdyby nie wybił, klan by się o tym dowiedział i powstanie by wybuchło, a to także oznaczało by wybicie klanu, tyle tylko, że dużo bardziej była by wioska poszkodowana. Nagato nie był głupcem, że wierzył w swoją drogę do pokoju, ponieważ ona by spełniła swój cel. Mianowicie ludzie utrzymywali by pokój bo bali by się wojny. Mi osobiście przychodzi tylko taki sposób na pewne zaprowadzenie pokoju.

  Gdy otworzysz oczy wydaje ci się że już widzisz ~Johann Wolfgang von Goethe.
 • NNinja
  NNinja

  Fryndzel-san jak się ze mą nie zgadzasz to powiedź jak ty uważasz;)

  Murasaki wa itsuwari no iro
 • Rikudo
  Rikudo

  Tak swoją drogą, to te góry Hokage muszą mieć jakąś obronną barierę, no bo jeśli to są tylko jakieś tam skały, to żadna ochrona dla mieszkańców :D