OVA to anime wydane docelowo na DVD, kiedyś VHS i LD, dlatego bardzo często, w przypadku Naruto, dołączane są do wydawanych filmów. Nie mają większego związku z fabułą – ani mangi, ani filmu, do którego zostały dołączone.

Do tej pory zostało wydane 9 OVA Naruto.

Naruto OVA #1: Poszukiwanie Czterolistnej koniczynki

Młody Konohamru, jeszcze jako uczeń Akademii zakochał się w koleżance – uroczej Kaede. Niestety, dziewczyna musi opuścić wioskę w związku z pracą ojca. Chłopiec postanawia zrobić COŚ, aby ukochaną zatrzymać. Decyduje się odnaleźć czerwoną, czterolistną koniczynę. Legenda głosi, że spełni życzenie, gdy się ją odnajdzie. W przedsięwzięciu pomagają mu przyjaciele, na czele z Uzumakim. Czy uda mu się zatrzymać ukochaną? 

Konohamaru

Konohamaru opowiadający swój plan Naruto

Jest to urocza opowiastka o pierwszej, młodzieńczej miłości. W  17 minutach poznajemy romans jakich mało w serii :)

Kaede

Urocza Kaede, źródło całego zachodu

Naruto OVA #2: Misja: Obrona Wioski Wodospadu!

Drużyna Siódma ma za zadanie ochraniać Shibukiego, młodego przywódcy Wioski Wodospadu. Ojciec Shibukiego był dobrym i pracowitym mężczyzną, czym zdobył uznanie jako władca, a Shibuki, no cóż… Jest tchórzem jakich mało. Podczas misji Kakashi dostaje wezwanie do Konohy i zostawia drużynę z poleceniem powrotu do wioski, gdy ukończą zadanie. I wtedy się zaczyna. 

Shibuki jako przywódca wioskiMały Shibuki z ojcem - przywódcą wioski

Shibuki, przywódca wioski oraz mały Shibuki z ojcem

Wioska zostaje zaatakowana. Shibuki, jako tchórz, nie jest w stanie nawet myśleć i decyzje podejmują członkowie drużyny z Konohy. W końcu postanawia skorzystać z dobrodziejstwa swojej wioski – Wody Bohaterów. Zwiększa ona ilość czakry osoby, która się jej napije, ale w zamian za to skraca jej żywotność. Niestety, pić potrafią nie tylko ci dobrzy…

Shibuki gotowy do walki

Shibuki gotowy do walki

Około 40 minutowy OVA jest całkiem niezłym pomysłem na spędzenie zimowego wieczoru.

Naruto OVA #3: Wielki Sportowy Festiwal Wioski Ukrytego Liścia

W Konoha odbywa się coroczny festiwal sportowy, którego główną nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest tydzień bez misji, czyli jest o co powalczyć. Ba, wakacje te zostaną opłacone! Udział biorą drużyny Kurenai, Asumy, Kakashiego bez opiekunów oraz Gaia ze swym mistrzem. Część konkurencji jest nam dobrze znanych, inne są dość wymyślne. Ze sztafetą chyba wszyscy mieliśmy do czynienia, ale bieg po spirali, to już „inna bajka” :)

Sztafeta

Dziewczęta gotowe do rozpoczęcia jednej z konkurencji – sztafety 

Niecałe 10 minut humoru, bardzo prostego. Głębi nie ma się co doszukiwać, jednak mimo to, warto oglądać dokładnie – można w tle zobaczyć wiele ciekawych postaci, w tym już dawno nieżyjących!

Naruto OVA #4: Nareszcie Starcie! Jounin VS Genin! Niekontrolowane Spotkanie Turnieju Walki Wręcz!

Piąta organizuje Wielki Turniej Ukrytego Liścia, w którym udział biorą, prócz shinobi z Konohy, czterej ninja Piasku. Genini, chunini i jounini walczą o kryształy w pojedynkach jeden na jednego. Genini mają niebieski kryształy, a pozostałe rangi czerwone. Zawody, czyli zbieranie kryształów, trwają do upłynięcia czasu. Nawet, gdy straci się kryształ można walczyć, by jakieś zdobyć. Zwycięzca turnieju będzie mógł ustanowić nowy przepis obowiązujący w Konoha. 

Uczestnicy

Uczestnicy na rozpoczęciu

Główna część OVA, czyli zmagania turniejowe, to po prostu walki. Strategie niektórych ninja są co najmniej interesujące, a niektóre techniki mogą robić wrażenie. 26 minut przyzwoitej zabawy. Jak w poprzednim OVA warto oglądać uważnie, ponieważ można dostrzec kilka ciekawych postaci.

UliceUlice

Ulice przed rozpoczęciem

Naruto OVA #5: Shippuu! Liceum Wioski Liścia

Prywatnie mój ulubiony OVA, chyba ze względu na formę. Różna od tego, co zaprezentowana nam we wcześniejszych OVA, ale do sedna.

Trudno nazwać to animacją, trafniejsza była by nazwa „pokaz slajdów”. Wszystko, co wiemy, mówią nam wszechwiedzący narratorzy lubiący plotki: Ino, Sakura i Hinata, czasem Sasuke i Naruto wtrącą swoje trzy grosze.

Akcja toczy się w liceum, do którego trafia nowy uczeń. Na samym początku robi marne wrażenie, ale potem…  Jest tylko gorzej. Mamy do czynienia z Naruto przeniesionym do realiów dzisiejszej Japonii, a właściwie japońskich szkół. Pokazane zostało wyobrażenie o tym życiu, które większość z Was zna głównie z różnego rodzaju anime. Warto poszukać tłumaczenia, które ma dobre oceny, ponieważ dzięki temu będzie o wiele lepszy odbiór OVA.  

Jedna ze scen

Naruto i Sasuke

Podczas seansu możecie natknąć się na kilka scen, które pewnie znacie nie tylko z fanartów, czy innego rodzaju grafik, ale nawet anime – motyw ten pojawia się w drugim endingu Naruto Shippuuden „Michi to you all” Aluto.

Bardzo ciekawy pomysł i wykonanie. Interesujące wyjaśnienia tego, co pokazano nam w mandze oraz relacji między postaciami. Warto obejrzeć.

Naruto OVA #6: Skrzyżowane drogi

Kolejne OVA w niestandardowym wydaniu, które nie wszystkim przypadnie do gustu. Zostało ono dodane do gry Naruto: Ultimate Ninja Storm.

Drużyna Kakashiego ma odnaleźć pewnego mężczyznę. W tym celu dzielą się – Kakashi udaje się w pojedynkę, a jego trzej uczniowie razem. Jounin w krótkim czasie wypełnia zadanie, ale wpada w pułapkę. Musi poczekać na swoich uczniów, którzy mają problem, a nawet trzy: Kajike, jego koleżankę i kolegę. Sakura zostaje porwana, a przyjaciele muszą ją uwolnić. Tylko co ma z tym wspólnego Orochimaru?

Próbka

Próbka animacji

Ciekawie zrobione. Oglądając można powspominać, jak pięknie potrafili współpracować Sasuke z Naruto.

Naruto OVA #7: Naruto, dżin i trzy życzenia

Drużyna Siódma miło, jak na nich, spędza dzień wolny na plaży. Znajdują tam lampę, w której mieszka Dżin. Daje im 3 życzenia, w co niedowierzają młodzi ninja. Gdy okazuje się to prawdą, zaczyna się wyścig, komu uda się spełnić marzenie. W bardzo głupi sposób tracą drugie i zostaje im jedno. Niestety, wieści szybko się rozchodzą i chętnych na życzenie jest więcej niż troje. Naruto zabiera lampę i ucieka, jednak w pościg za nim udają się przyjaciele, nie tylko z drużyny, którzy widzieli całe zajście. Do kogo będzie należało ostatnie życzenie?

Dżin

Dżin

Można obejrzeć, nie trzeba. Seans ten na pewno nie zmieni Waszego życia, ale może wypełnić 15 minut pustki w ciągu dnia. 

Naruto OVA #8: Naruto x UT

Najkrótsze OVA, jakie do tej pory mogliśmy zobaczyć.

Bardzo dramatyczny, 6cio minutowy OVA, w którym nie wszystko jest jasne. Pokazana została przeszłość Sasuke i Naruto,  walka między nimi oraz jej zakończenie. Co ciekawe, nie pada ani jedno słowo, a tłem do obrazu jest muzyka z szesnastego endingu Naruto Shippuuden – Aqua Timez „Midnight Orchestra”.

OVA powstało jako dodatek do promocji ubrań Uniqlo, których kilka wzorów stworzył autor Naruto, Masashi Kishimoto.

Koszulki

Koszulki Uniqlo z Naruto

Naruto OVA #9: Ognisty egzamin na chuunina! Naruto vs. Konohamaru!

W Wiosce Piasku odbywa się egzamin na chuunina, w którym udział bierze drużyna Konohamaru, ich rówieśnicy i Naruto. Główna akcja toczy się na arenie. Do pojedynków stanąć muszą uczestnicy, którzy przeszli wcześniejsze etapy. Rywale wybierani są znaną nam już metodą losowania. Pierwsza walka rozgrywa się między Konohamaru i Naruto. Mimo, że wynik wydaje się oczywisty, walka nie jest przewidywalna. Młody Sarutobi pokazuje, że jego marzenie o zostaniu Hokage, to nie tylko czcze gadanie, a prawdziwy plan na przyszłość. 

Stadion

Stadion w Suna

Bardzo ładnie zrobione OVA. Właściwie, skupia się na pojedynku, ale to nie jest typowa sieczka. Przypominają się dobre, stare czasy pierwszej serii, gdzie większość bohaterów na polu walki zostawiała krew, pot i łzy.

Madara vs Hashirama

OVA to nie ma przypisanego numerka, ponieważ nie ma go jeszcze w naszym spisie, według którego stworzona została ta lista. Filmik wydany został wraz z grą Naruto Shippuuden: Ultimate Ninja Storm Generations.

Tobi opowiada o początkach Wioski Liścia, kiedy na świecie trwały jeszcze ciągłe walki pomiędzy klanami. Widzimy zawiązanie sojuszu między Senju i Uchiha oraz powstanie wioski - wkrótce jednej z najpotężniejszych na świecie. Poznajemy historię klanu Uchiha, jego wewnętrzne spory. Najdłuższą częścią odcinka stanowi pojedynek pomiędzy głowami klanów, które utworzyły Konohę. Jest ona zacięta i widowiskowa. Po obejrzeniu tej walki chyba nikt nie będzie miał wątpliwości, dlaczego tak wielu ninja podczas wojny zlękło się, gdy usłyszało o Uchiha Madarze na polu walki. 

KyuubiHashirama

OVA bardzo dobrze zostało ustawione w czasie, dzięki czemu można uznać je za rozszerzenie tego, co mogliśmy przeczytać w mandze po początkach istnienia Liścia. Całość okraszona dobrymi pojedynkami, potężnymi technikami i świetnymi efektami dźwiękowymi.

[Aby włączyć napisy należy kliknąć pierwszą ikonkę po prawej stronie, tuż pod paskiem ładowania (obok ustawień)]

~minitsunade

Komentarzy: 0 06 Styczeń 2013