Orochimaru - geniusz będący po złej stronie

W  tym artykule chciałem poruszyć sprawę wspaniałego a zarazem złego ninja Orochimaru. Napisałem moje rozważania na temat: "Geniusz będący po złej stronie".  Zacznę od tego kim jest Orochimaru. Jest to ninja z wioski Ukrytego Liścia. Jako genin należał do drużyny, której mistrzem był trzeci Hokage. Już jako mały chłopiec posiadał wielkie zdolności. Zawsze miał skłonności to "testowania" technik. Z  biegiem lat stawał się coraz silniejszy i coraz mądrzejszy. Sandaime myślał, że Orochimaru za kilka lat zajmie jego miejsce ale będąc jouninem został wygnany z Konohy, ponieważ próbował mieszać techniki, dużo eksperymentował z zakazanymi jutsu co było niebezpieczne dla wioski.

Pewnego dnia Hokage wraz z oddziałem Anbu namierzyli jego siedzibę. Pułapki, które zastawił Orochimaru, aby chronić wejścia do swojej siedziby były nie do przejścia dla zwykłych jouninów. Tylko Hokage potrafił je ominąć. To co zastali w miejscu jego eksperymentów było przerażające. Żołnierze Anbu mówili Hokage aby go zabił bo jest zbyt groźny dla Konohy, jednak Hokage bardzo go kochał i postanowił go nie zabijać a jedynie wygnać z wioski.

Orochimaru średnio się tym przejął i wygnany z Konohy zawędrował do wioski Ukrytego Dźwięku nieprzestając prowadzić swoich eksperymentów. Cały czas myślał tylko o zemście na Ukrytym Liściu. Nie podlega wątpliwości, że Orochimaru był wielkim geniuszem, miał zadatki  na Hokage, jednak nie potrafił tego wykorzystać w dobrym celu. Trzeci bardzo nad tym ubolewał, ponieważ był on jego ukochanym uczniem. Cały czas myślał, że zostanie on jego następcą. Po wygnaniu z Konohy, miał bardzo dużo czasu na zaplanowanie doskonałej zemsty. Wymyślił błyskotliwy plan, jak zaatakować wioskę podczas egzaminu na chuunina, do jego zemsty przyłączyła się także wioska Ukrytego Piasku, która pragnęła odzyskać honor w kraju Wiatru.

Podsumowując Orochimaru był wielkim Ninja, ale nie potrafił tego dobrze wykorzystać. Jego geniusz objawiał się od młodzieńczych lat, miał zostać przywódcą wioski, jednak tak się nie stało. Potrafił nie tylko świetnie walczyć, ale był także bardzo mądry. Myślę, że byłby on bardzo przydatny dla Konohy jeżeli stanąłby po jej stronie. Niestety tak się nie stało. Stanął on po złej stronie i myślę, że spotka go za to słuszna kara.

Orochimaru

Komentarzy: 0 02 Styczeń 2012