Park kwiatowy Ashikaga w Japonii

Wisteria jest jednym z ukochanych kwiatów Japończyków. Kwiat ten znany jest w Japonii pod nazwą fuji. Można go znaleźć w wielu antycznych dziełach, między innymi w poematach Man'yoshu (Dziesięć Tysięcy Liści)

Jednym z idealnych miejsc, by nacieszyć oczy widokiem tych roślin, jest park kwiatowy Ashikaga w mieście Ashikaga należącym do prefektury Tochigi.

Wisteria rozłożona na specjalnej kratownicy, może rozrosnąć się na ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni i osiągnąć wiek nawet 100 lat.

Oprócz parku kwiatowego, w mieście Ashikaga znajduje się także wiele innych atrakcji, między innymi restauracje, sklepy z roślinami oraz sklepiki sprzedające lokalne produkty. Co ciekawe, w mieście tym jest tak mało turystów z zagranicy, że nie ma nawet dla nich stosownych opisów w języku angielskim. Koszt wejściówki na teren parku, w okresie zakwitu, to około 1000 yenów (35zł). Okres ten przypada na początek maja (1-2 tygodnie później niż w Tokio). Warto pamiętać, że ze względu na swoją popularność w Japonii, park ten zazwyczaj jest pełen zwiedzających i niekoniecznie można tam w spokoju odpocząć.  

Więcej zdjęć jak zawsze w naszej galerii.

Ashikaga - kwiaty

Komentarzy: 0 12 Sierpień 2013