Park Nara jest miejscem publicznym, znajduje się w mieście Nara (prefektura Nara). W parku żyje około 1200 jeleni wschodnich, który od 1895 roku zamieszkuje również Polskę. Zwierzę to łatwo daje się oswoić, dlatego hodowany jest w parkach, a zaliczany do zwierząt gospodarskich. Sam park ma powierzchnię 502 ha.

W parku można nie tylko zwiedzać, czy obcować z naturą i historią, ale także rozerwać się – i to całkiem nieźle. Okazja do tego była chociażby 16 sierpnia br., kiedy to na terenie parku odbywał się festiwal muzyczny. Można spędzać tam czas na wiele sposobów. Miejsce to ma wiele do zaoferowania, prócz pięknych widoków i przestrzeni: pokazy fajerwerków (najczęściej w noc przed drugim poniedziałkiem stycznia, ale wszystko zależy od pogody), rytuał odprawiany przez duchownych ze świątyni, festiwal światła (10 000 świec oświecających teren wokół parku i większych świątyń), ceremonia obcinania poraża jeleniom (żeby nie zrobiły poważnej krzywdy odwiedzającym), a także liczne ścieżki turystyczne.

Co o parku sądzą zwiedzający? Ogólna ocena to 4,5, czyli jakby nie patrzeć – bardzo przyzwoicie. Co się niektórym gościom nie podobało? Zagraniczni zwiedzający mogą być trochę przytłoczeni ilością jeleni oraz zachodzić w głowę, kto po nich wszystkich sprząta. Co jeszcze się nie podobało? Nikczemne jelenie! Są to istoty tak podłe, że potrafią ugryźć, jeżeli posądzą Cię o posiadanie jedzenia. Ale mimo tych minusów, nadal jest to idealne miejsce na długie spacery, oglądanie kwiatów wiśni (tak popularne w Japonii), zwiedzanie świątyń i - oczywiście - karmienie jeleni :D

Park Nara w Japonii

Zapraszamy do galerii!

Komentarzy: 0 20 Wrzesień 2013