Piękna japońska karateczka w reklamie... grzybów | Paraliż metra w Tokio przez nierozgarniętego ucznia

Piękna japońska karateczka w reklamie... grzybów

O gustach ponoć się nie dyskutuje. Także o tych kulinarnych. Jednak tym razem zrobimy wyjątek aby pokazać wam pewną zachętę do jedzenia grzybów.

Tą zachętą będzie reklama w której główną rolę odgrywa mistrzyni świata w karate: Rika Usami. Usami w 2012 roku zgarnęła złoto na międzynarodowych mistrzostwach karate (WKF) za prędkość, precyzję oraz siłę z jakimi wykonywała kata (pokaz technik). Mimo, że w 2013 roku odeszła na emeryturę (jeśli chodzi o karierę sportową), to ta 29 letnia tokijka nie przestała działać. Aktualnie jest trenerem karate oraz aktywnie udziela się jeśli chodzi o edukację dzieci i młodzieży. Poniżej zamieszczamy niewielką galerię jej zdjęć, film reklamowy (który jest czymś ala "making-of" a również reklamą) oraz efekty jej wieloletniego treningu (i porównanie z tym jak zaczynała).

Paraliż metra w Tokio przez nierozgarniętego ucznia

A teraz taka mała ciekawostka: jeśli zgubicie torbę w Tokio, może się to skończyć nagłym zatrzymaniem metra i odcięciem 350 000 ludzi od jakiejkolwiek możliwości wyjścia i wejścia.

Około godziny 19, 4 sierpnia, dwie linie kursujące między Tokio i Jokohamą zostały zatrzymane ze względu na "przerwy w dostanie pradu spowodowane awarią sieci trakcyjnych". Coś spadło na kable powodując spięcie i odcięcie elektryczności.

Pech chciał, że to wydarzenie miało miejsce dokładnie wtedy kiedy gigantyczny festiwal fajerweków w Jokohamie. Taki zbieg okoliczności przestraszył ludzi całkiem mocno. Niektórzy obawiali się, że jest to zamach lub atak bombowy.

Na szczęście okazało się, że był to wypadek - jeden nieroztropny uczeń rzucił swoją torbą na linie wysokiego napięcia, powodując ich awarię. Ciekawe tylko, kto zostanie obciążony kosztami napraw oraz kwestią odszkodowań za opóźnienia...

 

 

Komentarzy: 3 05 Sierpień 2015
 • Eriessette
  Eriessette

  Nowinki ze świata dżapanii:
  To mi się podoba, że nie ograniczacie się tylko do ,,Naruto''. :D Co do nowinek to babka miała dobry pomysł i to się ceni, że mimo iż jest ustawiona i nic nie musi, ciągle spełnia się i to w tej samej kategorii co wcześniej. Jest w końcu w kwiecie wieku, więc jeszcze wszystko może. ^^

  A ten chłopak, który to uczynił... Szkoda słów, że przez taką błahostkę można zrobić taką akcję. O_o" Nie chciałbym być po tym wszystkim w jego skórze.

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • Mencio
  Mencio

  @boski2 Teraz będzie więcej materiałów o Japonii. Generalnie nowy układ portalu umożliwia dużo więcej :)

 • boski2
  boski2

  Fajnie, że nie ograniczacie się tylko do Naruto ;)

  "Jestem, więc myślę"...więc mnie nie ma...