Po długich obserwacjach Zboczonego Pustelnika udało nam się wykorzystać odpowiedni moment, aby zdobyć tajniki dość potężnej techniki zwanej Rasengan. Nie było łatwo; wiele pięknych dziewic trzeba było poświęcić by tylko odwrócić uwagę Jiraiyi. Nie obeszło się i bez Sake. Dzięki temu zboczeniec bez żadnych problemów przekazał nam sposób na opanowanie tej techniki. Nim jednak przystąpimy do całego kursu powinieneś zaopatrzyć się w torbę balonów wypełnionych wodą, gumowe piłki i zwykłe baloniki. Kiedy zdobędziesz wszystkie, niezbędne przybory śmiało możesz zapoznać się ze szczegółowym opisem tego kursu. Staraliśmy się przedstawić wszystko tak jasno, jak tylko było to możliwe. Trening jest czasochłonny, ale rezultaty są wspaniałe. Nawet sam Czwarty Hokage poświęcił trzy lata na opanowanie tej techniki. Nie przejmujcie się. Miłej zabawy :)

Etap I - wodne baloniki

Podczas treningu z wodnym balonem spowodujesz wirowanie czakry. Innymi słowy - rotację. Na początek zbierz czakrę w jednym miejscu, tak jak podczas treningu wchodzenia na drzewo. Następnie zacznij uwalniać stałą jej ilość, tak jak wtedy, gdy chodziłeś po wodzie. Na koniec zawiruj czakrą i w ten sposób wymuś rotację wody w balonie, który trzymasz w ręce.


Jeżeli masz problemy z opanowaniem pierwszego kroku podajemy mają podpowiedź, która powinna pomóc przy dalszym treningu. Jeżeli należysz do tej grupy ludzi, którzy rozkręcają swoją w prawą. Gdy gromadzisz czakrę i łączysz w jedno energie swojego ciała i ducha w tym samym czasie, całkowicie nieświadomie, zaczynasz ją rozkręcać. Tak się składa, iż poszczególni ludzie mają skłonność do robienia tego w prawą bądź lewą stronę. To znaczy, że jeśli zaczniesz rozkręcać wodę w balonie w przeciwną stronę, niż dzieje się to z twoją czakrą, kierunki ich wirowania nie będą zgodne i obydwie te siły wejdą we wzajemny konflikt powodujący wzajemne ich znoszenie.

Jak sprawdzić w którą stronę kręci się nasza czakra? Wystarczy, że wiesz jak się układają twoje włosy! Jeśli kręcą się one w prawo, znaczy, iż rozkręcasz swoją czakrę w prawo. Jeżeli zaś w lewo, oznacza, że robisz to w lewo. Proste, co? Kiedy dowiesz się, w którą stronę obraca się twoja czakra możesz śmiało kontynuować pierwszy etap treningu. Jeżeli uznasz, że opanowałeś go do perfekcji, możesz zapoznać się z kolejnym poziomem nauki Rasengana.

Etap II - gumowe piłki

Jeżeli czytasz ten akapit oznacza to, że bez problemu możesz spowodować wybuch wodnego balonika przy pomocy swojej czakry. Brawo! Ale, kolejny etap jest o wiele trudniejszy od poprzedniego. Do tego zużywa za dużo czakry i przez to nadmiernie przeciąża jej system cyrkulacji. Weź gumową piłkę. Co trzeba z nią zrobić? Nic prostszego - rozerwij ją! Ale pamiętaj - przy pomocy czakry. Będzie ciężko. Stadium pierwsze uczy rotacji. Stadium drugie zwiększa moc. Brak wody powoduje, że o wiele trudniej jest wymusić takie wirowanie czakry wewnątrz piłki by to mogło ją rozerwać. Przy tym treningu mogą dawać o sobie znać ręce. Pamiętaj byś je oszczędzał. Chyba nie chcesz zakończyć kursu na tym poziomie, co?

Hmm, mam wrażenie, że część z was może mieć problemy z tym etapem. Dlatego też postaramy się podać kolejną wskazówkę/pomoc, dzięki której (mamy taką nadzieję) trening wyda się prostszy. Przyjrzyj się tej kartce (klik). Dobrze. Teraz spójrz na nią ponownie (klik). Powiedz, czy jak patrzysz na pustą kartkę papieru, to nie sądzisz, że spoglądasz na całą jej powierzchnię? Zapewne udzielicie jednoznaczną odpowiedź - tak. Kiedy ludzie patrzą na jakąś pustą powierzchnię nie wiedzą, gdzie skupić uwagę i ich wzrok błądzi bez celu. Ale, gdy na niej jest jakiś pojedynczy znak, każdy zwykle koncentruje się na nim. Inaczej nazywane jest to skupieniem punktowym. Kiedy ktoś się na czymś skupia, umysł takiej osoby ulega stabilizacji i jest zdolny do wytworzenia ogromnego potencjału. Gdy starasz się zrobić dziurę w gumowej piłce, musisz wyzwolić jak największą ilość swojej czakry, po czym skoncentrować ją całą w jednej ręce. Da się w ten sposób wyzwolić niesamowitą energię. Ale bez specjalnego znaku, na którym można się skupić jest to bardzo trudne. Kiedy będziesz chciał zmieszać i skoncentrować w ręce czakrę, postaraj się podczas tego z całej siły skupić na tym właśnie znaku.

I jak? Widać postępy? Jeżeli tak i z łatwością rozrywasz gumowe baloniki, to możemy przejść już do ostatniego etapu kursu.

Etap III - zmieszanie

Jak wiesz wewnątrz balonu wiruje tak dużą ilością czakry, ale w ogóle nie wykazuje ruchu. Posłuchaj - to jest trzeci etap, musisz do tego użyć 100 procent umiejętności z poprzednich dwóch etapów i zapanować nad nimi. Innymi słowy, musisz utrzymać wirowanie i siłę twojej czakry na maksymalnym poziomie wytworzyć cienką warstwę wewnątrz balonu, i wyobrazić sobie, że zagęszczasz czakrę wewnątrz tej warstwy. Tyle tłumaczenia jeżeli chodzi o ten etap. Jednak mimo tego jest to najtrudniejszy ze wszystkich.

Ale co się stanie jeżeli będziemy chcieli wykonać Rasengan bazując tylko na dwóch pierwszych etapach? Patrz - jeśli spróbujesz wykonać technikę po przejściu przez tylko dwa etapy (klik). A tak będzie, jeśli przejdziesz przez wszystkie trzy etapy (klik). Jeśli będziesz w stanie zapanować nad tym małym tornadem w twojej ręce, moc tej techniki nie rozproszy się. Wirowanie stanie się szybsze, a efekt tego ciosu skoncentruje się w jednym miejscu, a jego destrukcyjna moc stanie się niebywała.

I to już wszystko jeżeli chodzi o kurs nauki Ransengan'a. To jest super trudna technika ninja Rangi-A, z którą można mieć spore problemy. Mam nadzieję, że dzięki temu opisowi wasza lista technik poszerzy się o jeszcze jedną nazwę. Trening czyni mistrza. Wierzę w ciebie!

Komentarzy: 2 29 Styczeń 2012
 • Ned123456789
  Ned123456789

  A ja wole chidori może być taki jutsu nauka na senpu?

 • xGosiuniAx
  xGosiuniAx

  Fajne nauki i porady, czekam na więcej technik :D

  ~RiaS