Jest to wyjątkowe Kekkei Genkai, do niedawno używane tylko przez członka klanu Kaguya, Kimmimaro. Obecnie tą umiejętnością, która użytkownikowi pozwala w dowolny sposób manipulować własnymi kośćmi, posługuje się również Yakushi Kabuto.

Dzięki Shikotsumyaku użytkownik może wyjmować kości, a także całe ich zespoły, jak kręgosłup, bez jakiejkolwiek szkody dla zdrowia, ponieważ braki od razu się uzupełniają. Dodatkowo, kości i chrząstki użytkownika są zdecydowanie mocniejsze niż naturalne, dzięki czemu nadają się do ataków, obrony, a także do wykorzystania jako broń. Co ważne, wyciąganie kości nie kaleczy skóry, jak w przypadku złamań otwartych: w miejscu, z którego będzie wyciągana kość robi się otwór, a następnie powoli wysuwa się kość, którą może, ale nie musi, wyciągnąć użytkownik, w zależności od tego, jak ma być zastosowana. Następnie otwór się zamyka i nie pozostawia żadnego śladu na skórze. Użytkownik może nadawać kościom różny kształt, w zależności od tego, jak chce je zastosować. 

Wychodząca kośćkolejny etap wyjmowania kościWyjęta kość

Jako, że kości można wysuwać z dowolnej części ciała, idealnie nadają się do tego, by w walce wręcz zaskoczyć przeciwnika. Mogą być ostrzejsze, wedle woli użytkownika. Kości można nie tylko wysuwać, ale i wystrzeliwać. Kimimaro używał do tego paliczków dalszych palców u rąk. 

Strzelanie z paliczkówLecące paliczkiPaliczki zbliżające się do celu

Jedną  z podstawowych funkcji kości jest ochrona narządów wewnętrznych, czemu zawdzięczają taką, a nie inną budowę. Shikotsumyaku również może posłużyć do ochrony, jednakże nie samych narządów, a użytkownika.

Kimmimaro blokujący cios

Niedługo dane nam było obserwować użytkowników tej umiejętności, dlatego wciąż nie wiemy o niej zbyt wiele. Jedno jest pewne: jest to jedno z najpotężniejszych Kekkei Genkai pokazanych w serii. Jest na tyle wytrzymałe, że dzięki niemu Kimmimaro zrobił rzecz niemal niemożliwą: przeżył Sabaku Taisō.

Komentarzy: 0 04 Październik 2012