Siedmiu mistrzów miecza to elitarna organizacja z Kiri-Gakure skupiająca najsilniejszych ninja w wiosce. Jak nazwa wskazuje, jest to siedmioosobowa grupa, w której każdy ninja posługuje się mieczem o specjalnych właściwościach, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Poprzednia generacja

Poprzednia genreacja Mistrzów Miecza

Organizacja została założona przez Czwartego Mizukage, Yagure, w czasach, gdy Ukryta Mgła była znana pod nazwą Ukryta Wioska Krawej Mgły. Do grupy wstępowali wtedy najlepsi shinobi, którzy odznaczali się wysokimi umiejętnościami, a także bezwzględnością na polu walki. Grupa ta szybko stała się bardzo potężna, jednak zbiorowisko tak silnych shinobi oznaczało, że nie dało się ich tak łatwo kontrolować, przez co dochodziło do popełniania przez nich różnych zdrad, np.:

  • Suikazan Fuguki – jeden z mistrzów miecza pierwszej generacji przekazywał wrogom tajne informacje o swojej wiosce, za co został zabity przez Kisame, który niedługo później opuścił organizację, dołączając do Akatsuki.
  • Momochi Zabuza zorganizował wraz z grupą popleczników nieudany zamach na Mizukage, przez co musiał uciekać z wioski wraz z Haku i Braćmi Gozu i Meizu, zostając nukeninem.

Członkowie Siedmiu Mistrzów Miecza

Miecze

Każdy shinobi miał swój miecz, we władaniu którego był specjalistą.

Oryginalna nazwa Polskie tłumaczenie Właściciele Specjalne właściwości
Kubikiribōchō Egzekutor Zabuza » Suigetsu » Kakashi

Jest to ogromne Zanbato, które potrafi przeciąć każdego wroga. Z pozoru nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak prawdziwą moc ukazuje dopiero, gdy zostaje uszkodzony. Miecz pochłania żelazo zawarte we krwi przeciwnika i dzięki temu potrafi się automatycznie odbudować.

Samehada Skóra Rekina Fuguki Suikazan » Kisame » Killer Bee Jest to legendarny i najpotężniejszy miecz ze wszystkich, jakie posiadali Mistrzowie. Samehada to tak naprawdę żywa istota, która myśli i czuje, dlatego władanie nią nie jest łatwe. Jeśli Samehada kogoś nie akceptuje, atakuje osobę, która ośmiela się ją dzierżyć. W przeciwieństwie do innych mieczy Samehada nie tnie wroga, tylko go rozrywa za pomocą szorstkiej, przypominającej kolce powierzchni. Ponadto miecz posiada zdolność do absorbowania czakry i gromadzenia jej w sobie, a im więcej je pochłonie, tym większy się staje.
Hiramekarei Płastuga Mangetsu » Chōjūrō

Zwany bliźniaczym ostrzem miecz  ma zdolności zmiany kształtu poprzez koncentrację czakry w mieczu.

Kiba Kieł Ringo Ameyuri Są to dwa bliźniacze miecze wyładowane elektrycznością, będące jednocześnie najostrzejszymi mieczami z całej siódemki.
Kabutowari Rozdzielacz Hełmu Jinina Akebino Są to połączone ze sobą za pomocą łańcucha ogromny topór i młot. Atak tą bronią polega na uderzeniu toporem, a w razie przyblokowania dobiciem topora za pomocą młota, skutecznie przebijając się przez każdą obronę.
Nuibari Przeszywająca Igła Kuriarare Kushimaru Jest to miecz przypominający długą igłę z niekończącą się nicią, dlatego jest nazywany Zszywaczem. Miecz atakuje kilku przeciwników przeszywając ich, a następnie splątując tak, by nie mogli się ruszyć.
Shibuki Wybuch Munashi Jinpachi Kolejne wielkie Zanbato, jednak w tym wypadku miecz posiada na swoim ostrzu kilkadziesiąt przyczepionych wybuchowych notek. W razie zetknięcia się z obroną przeciwnika po prostu wybucha zabijając wroga, jednak same notki nie czynią szkody samej broni, czy też jej właścicielowi.

Mangetsu jest ponadto jedynym członkiem grupy, który potrafił władać każdym w/w ostrzem, ale zapewne na stałe przypisany był mu Hiramekarei.

Mistrzowie wraz z bronią

Mistrzowie wraz z bronią

Obecnie organizacja właściwie nie istnieje. Jedynym mistrzem miecza jest młody Chōjūrō. Zabuza zginął w walce z Kakashim, Fuguki został zabity przez Kisame, a on sam popełnił samobójstwo. Reszta członków zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Ponownie pojawili się w czasie Wielkiej Wojny Shinobi, gdzie zostali przyzwani do świata żywych przez Kabuto do walki z siłami sojuszu. Osobą, która pragnie wskrzesić dawną chwałę organizacji, jest Suigetsu Hozuki, który do tego celu gromadzi wszystkie miecze dawnych mistrzów.

IV Wielka Wojna Shinobi

Wskrzeszeni Mistrzowie

Wskrzeszeni Mistrzowie

Podczas IV Wojny Shinobi Mistrzowie Miecza byli jednymi z wielu niewolników zakazanej techniki Edo Tensei. Zostali, wbrew swojej woli, zmuszeni do walki ze zjednoczonymi siłami ninja. Ich przeciwnikiem okazała się dywizja bliskiego i średniego zasięgu, dowodzona przez Kakashiego. Syn Białego Kła od razu likwiduje „martwe punkty”, ustawiając swoich ludzi w odpowiedniej formacji. Dzięki temu „Kirigakure no jutsu” stosowane przez starego przeciwnika białowłosego na nic się zdało, ułatwiając walkę dywizji. Pomimo starań Kakashiego i kunoichi z Suny, Maki, ożywieńcy zbierają krwawy plon, prezentując swoje niesamowite umiejętności we władaniu mieczami. Po raz kolejny Kakashi starł się z Zabuzą. Wspominają ich ostatnie spotkanie, jednak technika Kabuto jest zbyt silna i w końcu stają do walki. Haku znowu stał się żywą tarczą, chroniąc swojego partnera przed Raikiri Kakashiego. Na wiele jednak to się nie zdało, Kakashi wygrywa pojedynek z Zabuzą, zapoczątkowując pieczętowanie wszystkich wskrzeszonych Mistrzów Miecza.

Komentarzy: 0 11 Grudzień 2011