Siła Wiatru | Hashirama vs Madara | Wygraj #58 tomik!

Naruto Shippuuden #301

W odcinku dużo się dzieje, dlatego fani pojedynków powinni być zadowoleni. Zjednoczone Wojska Shinobi walczą z Trzecim Raikage, ale jak to Kage, sprawia im sporo kłopotów. Dla mnie dużym plusem jest więcej czasu antenowego dla Temari :D Szkoda tylko, że niestety sama dużo nie walczyła ;)

Naruto Shippuuden #301 - Napisy (v.1.1)

Naruto Shippuuden #301 - Online HD

Naruto manga 621

Kolejny rozdział mangi za nami. Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego możemy się spodziewać retrospekcji. I wszystko wskazuje na to, że będą trwały kilka dobrych chapterów. Przynajmniej odpoczniemy na chwilę od nużącej walki między koksami z jednej, jak i z drugiej strony. Hashirama opowiada o swoim starciu z Madarą – poznajemy nowe, pikantne szczegóły z ich zażartej walki. Obaj reprezentowali bardzo wysoki poziom i nic dziwnego, że dorobili się w przyszłości legend na swój temat.

naruto manga

Zapraszamy do komentowania!

Konkurs JPF!

Jak co dwa miesiące, przygotowaliśmy dla Was konkurs z mangowymi nagrodami od JPF-u. Do tej pory serwowaliśmy Wam nieco wymagające konkurencje, tak więc nieodzownym było powrócenie na chwilę do korzeni prastarych konkursów na Senpuu ;). Studenci odpoczywają po wycieńczającej sesji, a niektórzy uczniowie delektują się ostatnimi wolnymi dniami zimowej przerwy - liczy się z tym i bierzemy to pod uwagę ;). Dzisiejszą konkurencją dla Was będzie quiz składający się z 10 pytań o różnym poziomie trudności.

Zasady są proste – konkurs trwa od dzisiaj do 24 lutego, godz. 23:59, czyli momentu pojawienia się nowego Tematu Tygodnia. Wyniki konkursu zaś zostaną podane do Waszej dyspozycji przed końcem lutego. Przypominam, że wygrywają cztery osoby z najlepszym dorobkiem punktowym, a gdy zdarzy się tak, że kilka osób będzie miało taki sam wynik, wtedy – prawdopodobnie – wezmą udział w dodatkowej serii pytań. Nagród rzecz jasna nie trzeba przypominać – 4 świeżutkie woluminy z numerkiem 58. Swoje odpowiedzi przysyłajcie na adres: kontakt[at]senpuu.net w tytule wpisując „konkurs jpf”.

 

 1. Co kryje się pod zbroją Uchiha Madary?
 2. Imię którego Biju nawiązuje do słynnej mangi Akiry Toriyamy?
 3. Kto posługuje się techniką ognistego smoka?
 4. Co ile lat może być aktywowana technika Kotoamatsukami, jeśli użytkownik nie posiada genów Senju?
 5. Jak Minato wpadł na pomysł stworzenia Rasengana?
 6. Kto w pojedynkę walczył z Gyuukim i doprowadził do jego wyczerpania?
 7. Jak nazywa się summon Temari?
 8. Która broń potrafi się dowolnie wydłużać, przecinać praktycznie wszystko oraz lewitować i poddawać się zdalnej kontroli przez użytkownika?
 9. Jaką specjalną umiejętność ma Egzekutor?
 10. Czyje geny przeszczepił sobie Yakushi Kabuto, by zwiększyć swoją siłę?

konkurs jpf

Rekapitulując - konkurs trwa do 24 lutego, do godziny 23:59. Swoje wyniki wysyłacie na mejla kontakt[at]senpuu.net w tytule wpisując "konkurs JPF". Hajime!

Komentarzy: 64 20 Luty 2013
 • Suzume
  Suzume

  Kunoichi z Suna-Gakure wkroczyły do akcji...i całą powagę sytuacji szlag trafił :P

  Nie bądź lepszy od innych. Bądź lepszy od siebie z dnia wczorajszego.
 • PolskiKage
  PolskiKage

  Odcinek spoko, ale najbardziej zaskoczył mnie moment w którym Naruto ogarnął, skąd trzeci miał tą bliznę (chodzi mi o sam fakt jak to się stało), aż mi się śmiać chciało :')

  Bakayarou Konoyarou - Killer Bee
 • kakashi5
  kakashi5

  fajny odcinek. Najfajniejszy moment rasengana naruto i oczywiście bee :P :D 5/5

  ;)
 • toyminator
  toyminator

  Zgadzam się co do odcinków. Musiałem sobie zrobić miesięczną przerwę ,bo mnie szlag trafia. Od tego roku ,odcinki są chyba robione ,jeszcze bardziej na siłę.
  Animacja raz świetna ,raz marna.

  Jeśli Akcja w mandze jest szybka, to w anime jest tak wolna i mało żywiołowa że to się ,w głowie nie mieści:/

  Ale najgorsza to jest chyba kreska ,i ujęcie perspektywy , Pierwszy odcinek Naruto. Tyle klonów i był ładnie zrobione ,wszystkie klony były ładnie wyraźnie zrobione. A teraz?
  Podam choćby przykład ,jak Naruto ,Itachi i Bee są koło siebie na drzewie. Ludzie trzech postaci nie idzie ładnie zrobić? Naruto ładnie ,Itachi już gorzej, A bee stoi koło nich ,a wygląda tak jakby rozmazany :/ A ten jego nos:D

  ~ @toyminator Nie mam po prostu już siły...Odnośnie Twojego stylu pisania. Serdecznie pozdrawiam ~ Alex

  One Piece potrwa jeszcze chyba z 10 lat;D
 • Mencio
  Mencio

  @shimetsu: dzięki :) - staram się zawsze stawiać się na miejscu mieszkańca (zjadacza ramenu hehe). Zasadniczo to wszyscy wiedzą o co chodzi itd, tylko czasem ktoś się lekko zapomni no i są takie 4 wyrazowe komentarze które nic nie wnoszą a Senpuu na pewno nie pójdzie tą drogą (są inne portale na taki spam).

  Co do tego ile robimy, to przecież robimy to dla Was - staramy się bo jest ktoś, kto czyta nasze wypociny, ogląda nasze odcinki itd. tak naprawdę moim zdaniem to działa odwrotnie: to nie my tyle robimy dla Was ale Wy robicie tyle dla nas - jesteście, oglądacie, komentujecie. Tę wioskę tworzycie Wy. My tu tylko sprzątamy :-)

  Broń Boże nie chciałem się wywyższać ani nic z tych rzeczy. Komentarz był z punktu widzenia merytoryki "pusty" - dlatego zwróciłem uwagę. Ot normalnie, bez żadnych ostrzeżeń, banów, niczego. Regulamin jest po to, zeby wytyczyć ramy działania portalu, zarówno dla adminów jak i userów, jednak jest jedna niepisana zasada: jesteś ok to wszystko jest ok, nie jesteś to ban. Nie czarujmy się, że jeśli mielibyśmy w regulaminie pokryć każdy przypadek itd, to przecież byłaby to praktycznie książka.

  @shimetsu: Kishimoto nie może pracować and fillerami bo... to nie byłyby do końca fillery wtedy :D

  To ja też wrócę jeszcze do mangi: nawiązując do wypowiedzi @radish, dużo osób przewidywało powrot minato i paru innych - jednak sposób w jaki Kishi ich "wyciągnął" był przynajmniej dla mnei zaskoczeniem. Czy pozytywnym? Nie do końca. Za to walka "bogów" - na mega plus. Szkoda tylko, że są tak przekokszeni, że każda następna walka innych postaci będzie niczym pierdnięcie przy tej walce. No chyba, że Kishimoto znowu wymyśli coś w miarę sensownego aby to wszystko zrównać.

 • shimetsu
  shimetsu

  @radish
  akurat jeśli chodzi o Mencia, to w przeciwieństwie do wielu innych adminów (w sensie z innych stron, nie z senpuu :P), nie wywyższa się w stosunku do zwykłych zjadaczy ramenu (w sensie mieszkańców senpuu ^^) i chwali mu się to. Jej, czuję się jak dziecko mówiące o "cool" dorosłym :D (choć różnica wieku to tylko 10 miesięcy) Dodatkowo, trzeba pamiętać jaką Mencio, jak i cała redakcja senpuu odwalają robotę dla Nas użytkowników, ciągle usprawianiając stronę i dodając wiele nowości, by była jak najlepsza ;)
  A co do zwracania uwagii i "nadwładczości", w końcu jest Hokage, Hokage nie może być cały czas "spoko", w końcu rządzi całą wioską, więc musi trzymać mieszkańców niekiedy twardą ręką :) plus gdyby nie jego zwracanie uwagii, pod każdym nowym newsem byłby zwyczajny śmietnik niezwiązany z tematem newsa :)

  żeby nie było, że sam nie respektuje praw senpuu...
  @Mencio, wspomniałeś, że chciałbyś, żeby fillery jak już muszą być, były na poziomie chikary. Uważam, że były fillery, które prezentowały się lepiej pod względem graficznym, pod względem historii już gorzej. Historia przedstawiona w chikarze była równie naciągana jak każdy filler, choć widać, że była stosunkowym powiewem świeżości wśród innych fillerów (może nowy scenarzysta). Choć motym z dziwnym muzycznym urządzeniem boleśnie kojarzył się z kinówkami, które są zwyczajnie słabe. Jednak pod względem grafiki było różnie. Kabuto wyglądał jak 14letnia dziewczynka, która zgubiła prostownicę, trójwymiarowe węże były wręcz przekomiczne, tak jak i zła wersja Kyuubi'ego, a pani sierżant/komendant czy czymkolwiek ona była, choć wyjątkowo piękna, ogromnie odbiegała od narutowych standardów i wyglądała jak całkowicie z innej mangi.
  Marzy mi się, by nad fillerami pracował Kishimoto, ale to marzenie ściętej głowy.

 • radish
  radish

  @Mencio: ok, przyjąłem. Do tego zostałem zminusowany, więc pewnie większość akceptuje te zasady.

  Również nadrabiam i odnoszę się do tematu:
  Zgadzam się, anime od dłuższego czasu (kilku lat) oglądam z coraz mniejszą przyjemnością. Pierrot potrafi spaprać nawet naprawdę dobre walki, które są świetnie przedstawione w mandze, np. ze złotymi braćmi, choć to tylko wierzchołek góry lodowej. Do tego mini-wstawki fillerowe, jak choćby pięciokrotne (sic!) uganianie się shinobi za drugim Mizukage (w mandze dwa razy) i tysiące innych przykładów. A przerywanie wydarzeń z mangi po sześciu odcinkach świadczy, że ewidentnie mają widza gdzieś. Może Kishimoto mógłby jakoś na nich wpłynąć, bo robią mu coraz wyświadczają mu coraz częściej niedźwiedzią przysługę. Kończąc, Pierrot zawsze kojarzył mi się z anime dla dzieci i tak też wygląda malowany Naruto - manga a anime to praktycznie dwie zupełnie różne pozycje dla różnych grup wiekowych.

  A skoro o mandze mowa - autor genialnie się nami bawi, praktycznie niemożliwe jest przewidzieć co będzie dalej, a jeżeli nawet komuś się uda, to bardzo rzadko. Akcja oczywiście posuwa się do przodu wolno, ale dzięki temu będziemy mogli cieszyć się samą historią jeszcze przez jakiś czas, zanim się definitywnie zakończy. Oj, będzie lament, bo co prawda są serie trwające dłużej, ale popularność Naruto wyprzedza chyba wszystkie pozostałe.

 • Mencio
  Mencio

  @Eriessette: ale ta płaskość to nie jest styl Pierrota. Przecież wyraźnie widać, że oni potrafią jak chcą. Ja naprawdę nie rozumiem czym idzie taka różnica jakości odcinków...

  Jeśli chodzi o skale ocen, to trzymaj stałą bo będziesz mógł służyć jako punkt odniesienia :D

  Wracając do anime, to mnie też irytuje taka walka gdzie nikt sie nie bije bo wszyscy gadają. Już widzę, jakby to wyglądało na wojnie :D - panowie: przerwa! Bo teraz czas na pogaduchy :D

 • Eriessette
  Eriessette

  ou właśnie zauważyłem, że zapomniałem dopisać jednej rzeczy odnośnie anime :)
  Podobało mi się też to, że Raikage atakował co było czasem słychać jakieś badumbumy w tle. Dobrze, że nie czekał aż skończy się wypowiedź jego własnych wrogów jak to bywało w wielu przypadkach :D
  To emm to odnosiło się do mojego poprzedniego postu, jakoś wyleciało mi to z głowy ^^"

  A co do :
  @Natalie-chan - To miło, że mój post przypadł do gustu heh ^ ^"
  @Mencio - ja również odnoszę takie wrażenie jeśli chodzi o płaskość, ale to już od dłuższego czasu :c Swoją drogą musiałem nawet obniżyć moją skalę ocen, bo by wychodziło tak średnio 5, 6/10 :/ Ale taka prawda, że oni już robią to anime bo TAK a nie by pokazać całą esencje mangi...

  To już na 100% wszystko :D I powodzenia w konkursie życzę ^u^ Mimo, że ktoś tu już spoilerował odpowiedziami ;) Ja niedawno miałem przyjemność przeczytać na zimowisku mangowym pierwsze 21 tomów mangi Naruto i mówię Wam, ah ta kartka :D Ją nigdy nie zastąpi dotykowy fon, czy monitor ^ o^ A okładka nr.58 to jedna z moich ulubionych *W*

  Jya ne ;)

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • Mencio
  Mencio

  @radish: nie ma tutaj nadwładczości (i każdy nastepny komentarz na ten temat też będzie usuwany bo to jest offtop) a dla Ciebie pozwole sobie zacytować fragment z regulaminu:

  wiadomości niezwiązanych tematycznie z przedstawionymi informacjami

  To moim zdaniem idealnie oddaje to, czym był tamten komentarz - komentarzem do komentarza. Gdyby jeszcze odnosił się w jakiś sposób do tematu (tak jak inni mieszkańcy robią: piszą uwagi + cos co dot. tematu). No ale się nie odnosił. Mój na szczęście się odniesie (bo i tak miałem skomentować odcinek):

  Odnoszę wrażenie, żę te odcinki są jakieś takie "płaskie". Mam odczucie, że Pierrot robi te odcinki bo musi, nie wkładając w to serca. Na dodatek zbliżają się fillery, co dla mnie oznacza przerwę w anime (chyba, że będą zrobione na poziomie Chikary - to wtedy co innego).
 • radish
  radish

  @Mencio: nie chcę nikogo bronić, ale Twój ton uznałem za zbyt mocny, więc chciałem sprawdzić czy ma uzasadnienie w regulaminie. Przejrzałem cały i nigdzie, nawet w "5. Komentarze i opinie" nie jest napisane, że "na Senpuu nie pisze się komentarzy bez treści..." -> to nie to samo co flood, spam, czy offtop, a przynajmniej nie jest to tak sprecyzowane.
  Tak więc, czepianie się/grożenie(!?) na pewno nie w takiej formie, zwłaszcza, że jak się okazuje, nie ma poparcia w regulaminie.
  Po prostu poczułem pewną niesprawiedliwość i NADwładczość ze strony administratora.

 • Mencio
  Mencio

  @Natalie-chan: a Ty czasem wręcz przeciwnie - musicie wszyscy w końcu zapamiętać, że na Senpuu nie pisze się komentarzy bez treści... Pochwały, krytyka itd jak najbardziej ale w kontekście wypowiedzi a nie same ohy i ahy. Twój komentarz zostawię, jako odniesienie do czego pieję, jednak każdy kolejny "pusty" komentarz zostanie skasowany.

 • Natalie-chan
  Natalie-chan

  @Eriessette - piszesz za dobre komentarze T^T. Ale to dobrze. ;-)

  Dattebayo! :D
 • Eriessette
  Eriessette

  Ohayo wszystkim ^o^

  Nowy tydzień, nowe wrażenia, nowe oceny i oczywiście nowe litanie od Eriessette :) Zacznę od takiej małej dygresji...tak sobie policzyłem dla ,,jajców'' ilość odcinków od początku wojny i filerów w nim. Wypadło mniej więcej 45 odcinków i blisko 20 to zapychacze...a teraz znowu po następnym odcinku co najmniej 4 nie zgodne z fabułą :/ nie żebym narzekał jak ,,baba w ciąży'', ale to już jest taka niesmaczna przesada...filery z okazji nadchodzącego jubileuszu Naruto, Filery z okazji jubileuszu Naruto i filery z okazji tego, że był jubileusz Naruto to...em leciuteńka przeginka. To tyle ^^"

  ANIME :
  Odcineczek 301 wpłynął mnie w taki sam stan jak kiedyś gdy oglądałem walki, które były walkami ;) innymi słowy mówiąc: Cieszę si, że twórcy anime nie zapomnieli jak się robi walki odwrotnie proporcjonalnie do wspomnień razy długość odcinka. Raikage pokazał, że tytuł Kage nie dostał na ulicy jak większość naszych aktualnych aktorów swoje papiery ^u^ Rad byłem gdy nasza latarnia wkroczyła i próbowała na nim swoje Rasenganki, to takie zabawne jak na odmianie blondas zaczyna myśleć nad ewentualną taktyką a nie lata po polu bitwy i sieka wrogów czyniąc z pozostałych wojowników co najmniej miernych sprzymierzeńców :) Muzyka świetnie dopasowała się w przerażające mordki sojuszu i powagi sytuacji. Nie zabrakło też dwóch ,,lolitek'' które na szczęście miały niewiele czasu antenowego dla siebie, ale fajnie, że się pokazały :D To co mi się nie podobało dziś to nic związanego z TYM odcinkiem, lecz z nadchodzącymi filerami, zatem ocenka pozostaje nie naruszona :)

  OCENA KOŃCOWA : 9/10

  MANGA :
  Uhuhu Hashirama się rozgadał o bitewce :D Pięknie przedstawiona walka dwóch największych hirołsów jakich znamy w Narutoversum. Tak jak ktoś wspomniał, jak tak dalej pójdzie to cofniemy się do protoplasty serii, czyli Rikudo :D Jednakże nie mówię, że byłoby to coś złego, w końcu jakież inne źródło wiedzy byłoby najbardziej wiarygodne do pytań Sasuke z wiedzówki o historii jak nie ,,ten co wszystko zapoczątkował'' ;> Techniki wymienione tam są jak najbardziej w moim domniemaniu na TAK *o* Cieszę się, że były przed Naruto inne prokoksy, bo by mnie to troszkę irytowało jakby blondas był NAJ forever ;) Z drugiej strony nawet jeśli wygrają wojnę to za kilka pokoleń to właśnie ciało i komórki NARUTO nowi źli będą chcieli wykorzystać do swoich niecnych planów i powstanie jeden wielki mindfuck ._." zatem przed Kishim cholernie trudna robota i nie chciałbym być w jego skórze :) Ostatnie stronki pokazujące młodych Hashiramę i Madarę to po prostu perełka ever *w* Bardzo cieszę się, że cofnęli się do czasów zanim w Konosze był jakikolwiek Kage, ciekawiło mnie od zawsze to KTO i JAKĄ władzę sprawował w liściu i innych wioskach gdy nie było jeszcze Kage ^o^ Nawet jeśli pominą ten wątek to i tak jest MEGA, ponieważ Sasuke słuchając tej opowieści w końcu zrozumie, że on i Naruto stają się tacy sami i być może będzie to miało jakieś znaczenie do ich bitwy :) Być może znowu go pokona i się nad nim przechyli ale tym razem go oszczędzi z innego powodu >///<" Dobra nic nie mówiłem :D
  Podsumowując : Anime bardzo ładnie pokazuje, że mimo iż o Kage dopiero 3 odcinek a już się będzie kończyć arc to i tak nie bez powodu się ich tak nazywa ;) Z kolei opowieść byłego Kage robi bardzo ciekawy zwrot fabularny na który tylko czekać czekać i jeszcze raz czekać!

  OCENA KOŃCOWA : 10/10

  To wszystko i do zobaczenia w następnym njusie ^o^/

  Dzięki Dragon Ball dowiedziałem się, co to anime (choć nie do końca, bo wcześniej był Slayer, detektyw Conan :D). Dzięki Umineko no Naku Koro ni wreszcie wiem, że nie tylko ja jestem zdrowo stuknięty ^o^ A dzięki Naruto...tu wypowiem się na koniec ;)
 • aRo93
  aRo93

  Nacieszcie się anime, bo w marcu znów fillery - z Czwórką Dźwięku + 1 o klanie Hyuuga.

 • Mitsuki
  Mitsuki

  @Natalie-chan zgadzam się Trzeci to koks nr.1

  Hejty... Hejty wszędzie... O.O
 • Natalie-chan
  Natalie-chan

  Trzeci Raikage - koksu pierwszego stopnia . :D Fajny odcinek , uwielbiam walki Naruciaka :3

  Dattebayo! :D
 • Mitsuki
  Mitsuki

  Odcinek całkiem fajny ;p Jestem pod wrażeniem siły Trzeciego Raikage. Naruto wykazał się w nim inteligencją. Ogólnie odcinek w porządku, ale niestety fillery nadchodzą ;/

  Hejty... Hejty wszędzie... O.O
 • hajelon
  hajelon

  W tym tygodniu oprócz genialnej mangi był też warty uwagi odcinek, który mi sie bardzo podobał. Wszystko w nim było w odpowiednim czasie-gadanie, wspominki i dynamiczna walka. 3 raikage pokazał że zasługuje na swój tytuł, w sumie gdyby dodai nie uratował naruto to mogłoby się to źle dla niego skończyć. No właśnie, dodai! Bardzo lubie techniki lawy, a jego są naprawde oryginalne, w wersji anime naprawde były przekonujące. Za tydzień walka z mizukage, a potem spotkanie z NIM :D w zasadzie chciałbym żeby tak było, ale niestety czekaja nas 4 fillery, i to conajmniej...

  "Jeśli się wyróżniasz, jesteś znienawidzony przez innych."
 • MI.SU
  MI.SU

  Wspaniały chapter. Madara vs Hashirama, to jedna z najważniejszych walk całej serii, a została tylko powierzchownie przedstawiona. Bardzo dobrze, że Kishimoto wrócił do tego motywu :D

  Co do konkursu: Gdy tylko zobaczyłem dwa magiczne słowa "Konkurs" i "JPF" uznałem, że takiej okazji nie przepuszczę. Odpowiedzi wysłane ;>

  "Ludzie stają się silniejsi, bo mają wspomnienia, którym nie pozwolą wyblaknąć" ~Tsunade