Wielu wspaniałych artystów z Polski postanowiło zrobić coś, by pomóc najmłodszym poszkodowanym. Ale co ja będę dużo pisał - pozwolę sobie zacytować fragment z okładki:

Oddajemy do rąk i serc Państwa piękną i wyjątkową płytę. Wspaniali polscy artyści grają utwory Fryderyka Chopina, by pomóc japońskim dzieciom cierpiącym wskutek trzęsienia ziemi i fali tsunami, które spustoszyły ich kraj 11 marca 2011 roku.

Tragedia dzieci, które w kilka minut tracą wszystkich i wszystko; najbliższych, koleżanki, kolegów, dom, ksiąźki, zabawki, nagle wyrwane z dziecinstwa są samotne i przerazone, porusza ludzi wrazliwych na los innych.

Na hasło "Pomoc dla japonskich dzieci" natychmiast, spontanicznie i wzruszajaco odpowiedzieli polscy artysci; Barbara Hesse-Bukowska i Adam Harasiewcz, Krystian Zimerman i Rafał Blechacz, Piotr Paleczny, Ewa Poblocka i Janusz Olejniczk. Pianisci przekazali na wspólną płytę, własne nagrania muzyki Fryderyka Chopina dokonane w różnych latach, rezygnując z przyslugujących praw wykonawczych i honorariów. Należą się im za to najpiękniejsze podziękowania oraz słowa uznania za wielki talent i wielkie serce.

(...)

Wszyscy razem zachęcamy Państwa do kupienia tej płyty. Sprawią sobie Państwo prawdziwą przyjemnosc, słuchając muzyki Chopina w znakomitych wykonaniach polskich pianistów oraz będą. Państwo Solidarni z Japonią niosąc pomoc japońskim dzieciom tragicznie doswiadczonym przez los.

solidarni z Japonią

Ja od siebie dodam dwie rzeczy.

Po pierwsze płyta jest ŚWIETNA (wiem bo właśnie przesłuchałem ;) ). Utwory są w bardzo dobrej jakości a aranżacje najwyższej klasy (zresztą czegóż innego można się spodziewać po artystach TAKIEGO kalibru?).
Po drugie cena - 20zł? 20zł za naprawdę dobry kawałek muzyki klasycznej oraz za autentyczną pomoc Japońskim dzieciom? Gorąco Was zachęcam abyście udali się do Empiku, sieci Saturn bądź innego miejsca gdzie sprzedają płyty AUDIO i zakupili tę płytę. Nawet jeśli nie jesteście fanami muzyki klasycznej - to na pewno ta płyta sprawi Wam dużo przyjemności.

Płytę można także zamówić zdalnie - w sklepach internetowych, ot chociażby tutaj:

- Merlin.pl
- Empik.pl

Komentarzy: 0 24 Kwiecień 2012