Sześć ciał Paina, wbrew pozorom, to technika – do jej wykonania potrzeba Rinnegana. Twórcą tego jutsu jest Nagato. Ciała są połączone z użytkownikiem dzięki prętom – odbiornikom czakry. Mają wspólną wolę i kilka cech wyglądu – oczy z Rinneganem, rude włosy i mnóstwo „kolczyków” – zakończeń odbiorników czakry. Każde z „wcieleń” Paina ma inne, szczególne umiejętności.

Każde ciało to osoba, która zmarła i za życia spotkała Jiraiyę. Poprzez wczepienie jej odbiorników czakry staje się marionetką, działającą zgodnie z wolą użytkownika Rinnegana. Ciała mogą mieć różną płeć, nie ważny jest też wygląd - jako jedna ze ścieżek i tak upodobni się do innych ciał. Pozostaną także blizny, które zyskał za życia. 

Ciała jako tako nie można zabić, ale można zniszczyć. Jeżeli któraś ze ścieżek nie nadaje się do użytku, wówczas znajdowane i „przerabiane” są nowe zwłoki, na kolejne ciało, które ma umiejętności takie, jak zniszczony poprzednik. 

Pochodzenie

Ciała Paina nawiązują do buddyjskich krain ponownych narodzin. Pierwsza - Devy - domeny boga. Domena ta jest królestwem błogości, rozkoszy. Kolejna domena to domena zazdrosnego boga – asura. Stoi najniżej w hierarchii bóstw i półbogów Kāmadhātu (Domeny Pragnienia). Opisywane jako istoty z trzema głowami, trzema twarzami i czterema do sześciu rąk. Królestwo to należy do półbogów, ponieważ zazdrościli, walczyli z innymi lub racjonalizowali świat. Kolejne domeny to domena ludzi, która bazuje na pożądaniu, namiętności, wątpliwościach i dumie; zwierząt, która opiera się na mentalnej głupocie i uprzedzeniach z poprzedniego życia; głodnych duchów, która opiera się na zaborczości i pragnieniach, które były uprawiane w poprzednich życiach i piekła, która bazuje na stanach nienawiści kultywowanych w poprzednich życiach. Naraka, nazwa ostatniej domeny, to w buddyjskiej kosmologii nazwa największego cierpienia.

Po co powyższy paragraf?

Powyższy paragraf jest wspaniałym wytłumaczeniem do tej części – poszczególne ciała Paina.

Ciał jest sześć, są to kolejno:

天道, Tendō – Ścieżka Devy/ Domeny Boga

修羅道, Shuradō – Ścieżka Asury/ Zazdrosnego Boga

人間道, Ningendō – Ścieżka Ludzi

畜生道, Chikushōdō – Ścieżka Zwierząt

餓鬼道, Gakidō – Ścieżka Głodnych Duchów i Piekła

地獄道, Jigokudō – Ścieżka Naraka/Największego Cierpienia

Tendō

Najważniejsze ciało NagatoTendo wykonujące charakterystyczną technikę

Jest to ciało najczęściej używane przez Nagato, które należało do jego najlepszego przyjaciela – Yahiko. Tym ciałem stawiał się na spotkania Akatsuki i zaatakował Konohę. Wyglądało prawie tak, jak Yahiko za życia, jedyne co się zmieniło to oczy i „ozdoby” na ciele. Możliwe, że to ze względu na wygląd tego ciała i sentyment do niego, resztę ścieżek przerabiano na jego podobieństwo.

Ciało to posługuje się siłami przyciągania i odpychania, których używa do przemieszczania obiektów i ludzi, odpierania ataków, ale i ich wykonywania. Pomiędzy „sesjami” używania tych ataków musi być określona przerwa czasowa, która zwiększa się wprost proporcjonalnie do użytej siły. Może wykonywać techniki takie jak Chibaku Tensei, Banshō Ten'in i Shinra Tensei.

Shuradō

AsuraAsura w ataku

Najdziwniej wyglądające ciało. Ma trzy twarze i sześć rąk oraz multum broni, przez co przypomina robota. Ma też podobne umiejętności.

Potrafi strzelać strumieniem ognia, pociskami, rakietami, a poprzez otworzenie czaszki zniszczyć całą okolicę wydobywającym się z niej strumieniem czakry. Potrafi przemieszczać się bardzo szybko oraz jest silne fizycznie. Bardzo łatwo miażdży przeciwników rękami – dosłownie. Mogło także rzucić inne z ciał ponad murami Konohy. Poza tym, było bardzo wytrzymałe – zarówno na ataki fizyczne, jak i jutsu.

Ciało to jest mniej ważne od Tendō. Zostało poświęcone, by bronić wspomnianej ścieżki. 

Ningendō

Ścieżka Ludzi

Czytanie w myślachWyciąganie duszyŚmierć

Wyjątkową umiejętnością tego ciała jest czytanie w myślach poprzez położenie ręki na głowie ofiary i wyciąganie jego duszy. Technika zabija przeciwnika, ale pozwala zdobyć tajemnice skryte w najdalszych zakamarkach umysłu.

Chikushōdō

Pierwszadruga i ostania Ścieżka Zwierząt

Ścieżka Zwierząt przyzywająca parecznika

Jest to jedyne ciało, które zmieniło się w trakcie trwania serii oraz jedyne, które należało do kobiety.

Ścieżka ta potrafi przyzywać różne stwory, przypominające zmutowane zwierzęta, jak np. wielogłowy pies, gigantyczna panda czy wół. Wszystkie „zwierzęta” mają odbiorniki czakry i Rinnegana, a do ich przyzywania nie potrzeba pieczęci czy krwi. Sterowane są wolą użytkownika, tak jak ciała.

Wbrew nazwie, ciało to może przyzywać także ludzi – a dokładniej pozostałe Ścieżki i Konan.

Gakidō

Ścieżka Głodnych Duchów i PiekłaTechnika

Ścieżka ta, dzięki wykonaniu techniki Fūjutsu Kyūin może absorbować czakrę – z technik Ninjutsu, których jest celem oraz z bezpośredniego kontaktu. Ponadto może stworzyć barierę wokół użytkownika, która pozwala absorbować ataki ze wszystkich stron.

Jigokudō

NarakaKról Piekieł

Ciało te działa w ścisłej współpracy z Królem Piekieł – wielka głowa z Rinneganem. Dzięki niej można zdobywać prawdziwe informacje – Król Piekieł staje przed ofiarą, a Ścieżka zadaje pytania. Gdy zostaną udzielone odpowiedzi, wówczas następuje weryfikacja, której dokonuje Król Piekieł. Jeżeli odpowiedzi są fałszywe, wówczas Król Piekieł wyrwie wrogowi język i go zje, w skutek czego ten zginie. Jeżeli odpowiedzi były prawdziwe, osoba udzielająca odpowiedzi zostanie zostawiona w spokoju – wyczerpana, ale żywa.

Król Piekieł potrafi także leczyć – bierze do ust uszkodzone ciało, a po jakimś czasie wyłania się ono w pełni zdrowe i odnowione.

~_tsu_

Komentarzy: 1 20 Wrzesień 2013
  • mirek45d
    mirek45d

    Bardzo ciekawe informacje, dzięki :D