Breaking news: ''Rządowa japońska agencja Pożarnictwa i Katastrof poinformowała, że w trzęsieniu ziemi i tsunami zginęły co najmniej 32 osoby. Ogromne trzęsienie ziemi o sile 8,9 w skali Richtera miało miejsce w Japonii o godzinie 14.46 miejscowego czasu. Największe szkody spowodowała jednak wielka fala tsunami wywołana trzęsieniem, która wdarła się w głąb lądu, czyniąc wiele szkód. Fala w początkowej fazie osiągnęła około 10 metrów wysokości. Po pierwszej fali, pojawiły się kolejne. Wiadomo już, że rannych jest wiele osób. Liczba ofiar może wzrosnąć, bo ponad sto osób jest zaginionych. W Tokio zawaliło się kilka budynków, wiele obiektów ogarnęły pożary. To największe trzęsienie w Japonii od 140 lat. Ogromna fala niszczy wszystko na swojej drodze, ciągnąć ze sobą samochody, łodzie, domy, a nawet płonące budynki rolnicze. W Tokio cztery miliony domów jest bez prądu. W siedem godzin po silnym trzęsieniu, które nawiedziło w piątek północno-wschodnie wybrzeża japońskiej wyspy Honsiu, do 110 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych, a 350 osób jest zaginionych. Agencja Jiji donosi, że na plaży w mieście Sendai znaleziono od 200 do 300 ciał. Jak z kolei informuje telewizja France24, powołując się na źródła policyjne, śmierć poniosło 288 osób, a za zaginione uznaje się 349 osób. ''

Mamy informacje dot. ludzi pracujących nad anime i mangą, z czego najważniejsze dla fanów Naruto jest:
- Masashi Kishimoto (autor Naruto) przebywał w czasie katastrofy na wakacjach na Hawajach, żyje i prawdopodobnie nic mu nie jest.
- Junko Takeuchi (seyiu Naruto) żyje, dała informacje przez Twittera
- Kazuhiko Inoue (seyiu Kakashi'ego) żyje, ewakuowany z miejsca, w którym przebywał, nic mu nie jest.

Ponadto - MangaHelpers poinformowali, że żaden mangaka nie zginął w katastrofie! Wszyscy żyją, jednak budynki, w których urzędowali zostały w większości zniszczone.

Już w tę sobotę wydany zostanie kolejny numer WSJ, w którym ukażą się znane mangi (w tym Naruto). Dzięki Bogu!

Senpuu.net życzy Japończykom jak najszybszego odrobienia strat i jak najmniejszej ilości ofiar.

Jeżeli chcesz zobaczyć efekty wielkiego trzęsienia ziemi w Japonii, zapraszamy do naszej galerii.

Komentarzy: 0 24 Kwiecień 2012