Sasuke jest jednym z dwóch członków klanu Uchiha, którzy przeżyli. Jego celem życiowym jest pomszczenie swojego klanu i zabicie Itachiego. Sasuke, jako młody Genin jest jednym z najbardziej uzdolnionych shinobi w Wiosce Ukrytego Liścia. Jest bardzo wytrzymały, a dzięki dobrej kontroli Chakry (choć nie aż tak jak Sakury) potrafi wykonywać wiele różnych jutsu.

Sposród jego wielu znakomitych zdolności, tą najgodniejszą uwagi jest napewno Sharingan. Jego właściwości są opisane w innym dziale, więc niema sensu aby się tutaj o tym rozpisywał. Młody członek Uchiha wyznaje regułę "najlepszą obroną jest atak", dlategoteż jego zdolności w TaiJutsu i Ninjutsu są o wiele lepsze niż w Genjustu. Na początku serii Sasuke wydaje się być bardzo silnym, jednak nie posiada żadnych specjalnych właściwości. Dopiero później, kiedy objawia mu się Sharingan, pokazuje co naprawdę potrafi. Pieczęć Orochimaru także ma wpływ na jego siłę - w dodatku zmieniła go jako całą osobę. Podczas używania energii z przeklętej pieczęci, Sasuke uzyskuje dodatkową moc, traci często jednak nad sobą kontrolę. Jest wtedy zdolny zabić każdego (przykładem może być walka z ninja z Wioski Dźwięku, kiedy połamał ramiona Zaku). 

Sasuke ma niesamowitą zdolność do nauki wysoko poziomowych ninjutsu, takich jak Katon Goukaryuu, Katon Ryuuka, Katon Housenka. Jest również wynalazcą własnego stylu TaiJustu - Shishi Rendan (Lion Combo). Tu umiejętności Sasuke się nie kończą. Jest on bardzo dobrze obeznany w używaniu wszelakich broni. Jego celność jest prawie idealna, zna również parę jutsu związanych z bronią, takich jak chociażby Kage Shuriken.

Podsumowująć, Sasuke jest ninją bardzo wszechstronnym. Jest zabójczo szybki, i mocny w TaiJutsu prawie jak Lee. Sharingan zdecydowanie rozwija jego możliwości, uczy się nowych technik w pare dni, gdy druga osoba musi nad nią ćwiczyć miesiące. Sam styl walki Sasuke jest bardzo ciekawy i miło widzieć go w walce.

Komentarzy: 0 08 Grudzień 2011