Z pewnością nie każdy wie, że w północnej części prefektury Tokushima, w mieście stanowiącym bramę do najbardziej dzikiej wyspy Japonii – Shikoku, znajduje się miejsce, które skrywa w swoim wnętrzu piękno i tajemnicę wirów wodnych oraz kunszt teatru Kraju Kwitnącej Wiśni. Miejsce to nosi nazwę „The Great Naruto Memorial Museum”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „Wielkie Muzeum Pamięci w Naruto”. Budynek ten znajduje się 20 minut drogi od Nanairo House, pokonując ten odcinek darmową komunikacją miejską udostępnianą przez władze miasta Naruto dla turystów. Muzeum podzielone zostało na dwie części, które postaram się Wam przybliżyć.

Pierwsza cześć to „Science Museum of Whirlpools” (tłum. „Muzeum Wirów Wodnych”), w którym bez przeszkód można dowiedzieć się bardzo ciekawych informacji o arcypięknym zjawisku przyrody jakim są wiry obserwowane z Naruto Bridge i wybrzeży wyspy. Cud natury, jakim są wiry wodne w kanale Naruto, znane są z ich unikalnego i niezwykłego kształtu. W muzeum znajdują się takie atrakcje jak sala, gdzie zwiedzający mogą nauczyć się wszystkiego o owym zjawisku poprzez filmy, wykonane techniką 3D. Turyści mogą również obejrzeć wiry „na żywo” poprzez kamery umieszczone na moście Naruto. Ta część muzeum otwarta jest codziennie przez cały rok od 9 rano do 17 po południu. Koszt biletów wynosi 500 jenów.

Drugą cześć budynku stanowi „Awaji Puppet Drama” czyli w tłumaczeniu na nasz ojczysty język oznacza „Teatr Kukiełkowy w Awaji”. Teatr ten jest tradycyjną sztuką Japońską, wykonaną jako ważny element kultury regionu. Aktorzy i przewodnicy wystawiają przedstawienia i wyjaśniają konstrukcję kukiełek osiem razy dziennie. Ludzie zajmujący się kierowaniem lalkami są tak doskonali w swojej pracy, że kukiełki wyglądają prawie jak żywi ludzie! Wszystkich oglądających występy zadziwia harmonia jaka panuje pomiędzy doskonałą techniką poruszania porcelanowymi lalkami, tradycyjnymi balladami stanowiącymi narrację całego widowiska, a trzystrunowymi instrumentami muzycznymi grającymi piękną, delikatną i dostosowaną do treści melodię. „Awali Puppet Drama” otwarty jest od 9 do 17 każdego dnia z wyjątkiem 17 i 31 grudnia, a bilety kosztują 1260 jenów.

W muzeum znajdują się trzy sklepy z pamiątkami, gdzie można zakupić produkty z obydwu wysp - Awaji i Shikoku. Znajduje się tam również doskonałe miejsce do oglądania Mostu Naruto. Po jakże ciekawej wycieczce po obu częściach kompleksu na zmęczonych widzów czeka piękna muzealna restauracja z widokiem na kanał, wiry i most.

Zdjęcia z Muzeum Wirów:

Zdjęcia z teatru:

Komentarzy: 0 07 Grudzień 2011