Wieża Skytree

29 lutego 2012 roku została zakończona budowa najwyższej wieży na świecie - Tokio Skytree. Wieża telewizyjna i widokowa znajduje się w Tokio, w dzielnicy Sumida. Jest wysoka na 634 metry i liczy sobie 13 pięter.  Przerosła swoją poprzedniczkę, znajdującą się w Chinach Canton Tower (Guangzhou TV & Sightseeing Tower) o 34 metry.

Tokio Skytree jest drugą najwyższą budowlą na świcie. Niekwestionowanym liderem jest Burdż Chalifa (znany pod swoją pierwszą nazwą: Burdż Dubaj). Gigant ma wysokość 829 metrów oraz 211 kondygnacji (w tym dwie to garaż podziemny).

Uroczyste otwarcie miało miejsce 22 maja 2012 roku. Na wysokościach 350 i 400 metrów znajdują się platformy widokowe. Architekt to Nikken Sekkei.

Na oficjalnej stronie znajduje się zakładka Color Design, skąd dowiadujemy się, że „Biała Wieża” na przełomie lat będzie symbolem przyjaznego miasta. W kolejnej zakładce, również z Design, zostały przedstawione stroje pracowników – sprzątaczy, sprzedawców, pani z informacji, kierowników, dyrektorów oraz pani, która u nas nie cieszy się wielką popularnością – sprawdzającej bilety. 

Na stronie znaleźć można również informacje o dojeździe, o godzinach otwarcia oraz przewodnik po piętrach i kilka innych udogodnień

Zapraszamy do galerii.

Komentarzy: 0 12 Sierpień 2013