Wioska Ukryta w Dźwięku jest najmłodszą ze wszystkich osad w uniwersum Naruto. Nie wiadomo ile dokładnie liczy sobie lat, ale na pewno jej powstanie wiąże się z opuszczeniem Orochimaru wioski Liścia.

Oto-Gakure leży na wielkim kontynencie, tuż obok znanych nam osad. Od południa graniczy z Ukrytym Liściem, z którym – ze względu na konotacje – Dźwięk był w konflikcie. Zaraz za wschodnią granicą rozpościera się teren kraju, gdzie mieści się Wioska Gorących Źródeł. Za zachodnią miedzą znajduje się kraina, która w czasie Czwartej Wielkiej Wojny Shinobi stanowiła kryjówkę Akatsuki. Shinobi na swoich opaskach mają wyryty symbol przedstawiający nutkę.

Symbol Wioski Dźwięku

Charakterystyka

Rozpoczynając charakterystykę tej osady należy zacząć od organów zarządzających. Trzeba tutaj nadmienić, że Oto-Gakure jest tak naprawdę osadą założoną przez Orochimaru. W związku z tym, oficjalnie to on powinien nosić tytuł chociażby daimyō. Osada nie posiada żadnych struktur zarządzających władzą, a przynajmniej nic nam na ten temat nie wiadomo. Co więcej – w żaden sposób nie jest podporządkowana którejkolwiek z pięciu Wielkich Nacji Shinobi.

Strój shinobi będących pod egidą samego Orochimaru znacznie się różnił od zwykłych wojowników Dźwięku. Ci drudzy charakteryzowali się przede wszystkim szarymi ubraniami. Na szyi mieli owinięty szal w czarno-szare łatki, przez co zgrabnie komponował się z resztą ubioru. Z kolei shinobi Oto biorący udział w wojnie z Liściem dodatkowo na twarzy nosili maski, spod których widoczne były jedynie oczy.

Drużyna Dźwięku na egzaminie na chuunina
Przykład ubioru charakterystycznego dla Oto-Gakure

Shinobi z Oto-Gakure na wojnie z Liściem
Shinobi z Wioski Dźwięku wchodzący w skład armii wroga Liścia

Ludzie, którzy podlegali bezpośrednio Orochimaru, przybierali odzienie na wzór swojego mistrza. Była to luźna szata bez rękawów. W pasie zawiązany był gruby, fioletowy sznur. Jedynym wyjątkiem jest Kabuto, który nie był nim obwiązany.

Ludzie od Orochimaru
Czwórka Dźwięku wysłana po Sasuke w charakrestycznych strojach, podobnych do Orochimaru

Z wielkim trudem przyszłoby scharakteryzować, jakimi technikami posługiwali się shinobi z Dźwięku. Każdy z nich prezentował inny poziom i każdy nie był wyzwaniem dla ninja z Liścia. Czystym zbiegiem okoliczności było to, że dwoje z Czwórki Dźwięku posługiwało się jutsu związanymi z melodią. Tak naprawdę paleta umiejętności shinobi Oto była wielka, ponieważ każdy mógł znaleźć schronienie w osadzie Wężowego Sannina.

Geograficznie nie było nam dane za bardzo poznać tej osady. Podobnie jak w każdej innej – posiada bujną roślinność. Bardziej niż fauna i flora, interesujące wydają się budowle wznoszone przez Orochimaru. Były to głównie bazy, kryjówki, w których mógł spokojnie przeprowadzać swoje eksperymenty. W wielu klatkach więziennych przewinęło tyle królików doświadczalnych, że nie da się nawet tego zliczyć. Do najbardziej znanych nam jego „okazów” zalicza się Kaguya Kimimaro, Juugo, Suigestu czy Czwórka Dźwięku. Każda z kryjówek Orochimaru kryje swoje tajemnice. Wiele z nich zabrał prawdopodobnie ze sobą, ale gdyby komuś jego wiedza wpadła w ręce, bez wątpienia byłaby warta nie jedną uncję złota.

Jedna z kryjówek Orochimaru
Jedna z kryjówek Orochimaru znaleziona przez Suigetsu i Juugo

Najbardziej znanym miejscem, a zarazem granicą między Krajem Ognia, a krajem, w którym leży Oto-Gakure jest Dolina Końca. Znana przede wszystkim z wielkim monumentów założycieli Konohy – Senju Hashiramy i Uchihy Madary. Między nimi znajduje się ogromny wodospad. W tym samym miejscu odbyli swój pojedynek Naruto i Sasuke.

Dolina Końca
Miejsce, które łączy ze sobą Kraj Ognia i obszar, w którym znajduje się Oto-Gakure

Historia

Jak wspomniano wcześniej – Wioska Ukryta w Dźwięku jest najmłodszą ze wszystkich znanych nam osad. Jednak sam kraj istniał już dość długo. Dopiero po pojawieniu się na tamtym terenie Orochimaru, jej pozycja na scenie politycznej zaczęła wzrastać. Dzięki Wężowemu Sanninowi zwiększyła się siła militarna, ale również gospodarczo było nie najgorzej. Dezerter z Konohy podróżował po całym świecie, zbierając informacje o najróżniejszych technikach. Za swoją kryjówkę obrał Oto, a na jej terenie stworzył laboratorium, gdzie mógł przeprowadzać eksperymenty.

Jedna z kryjówek Orochimaru
Jedna z pierwszych kryjówek Orochimaru w Wiosce Dźwięku

W czasie, gdy w Liściu odbywał się egzamin na chuunina, shinobi z Dźwięku brali w nim udział. Dalszy przebieg wydarzeń pokazał, że uczestniczenie w tym evencie było jedynie asumptem do zrealizowania mrocznych planów Orochimaru. Wężowy Sannin planował zniszczenie Konohy i w tym celu zawiązał przymierze z Piaskiem. Oczywiście i oni padli ofiarą, bowiem ich Kazekage został zabity przez Orochimaru. Po zakończonym konflikcie Oto-Gakure nie spotkały żadne reperkusje związane z tym incydentem.

Oto i Suna walczą z Liściem
Czwórka Dźwieku zakłada barierę, by nikt nie przeszkodził w walce Orochimaru z Trzecim Hokage

Od tamtej pory nic nie wiadomo na temat Wioski Dźwięku.

Najważniejsze postacie

Inni shinobi z Wioski Dźwięku znajdują się tutaj.

~Sanzoku

Komentarzy: 15 29 Lipiec 2012
 • Yuukimaru
  Yuukimaru

  @Alextasha - dobrze, następnym razem będę pisała bardziej złożone komentarze ;)

  No ja myślę :D ~Alex

  ,, Tylko dzięki spojrzeniom innych ludzi, nasze życie na prawdę nabiera sensu. Jeśli nikt nie zwraca na ciebie uwagi, jest tak jakbyś w ogóle nie istniał... '' ~Haku
 • Alextasha
  Alextasha

  @Yuukimaru - pisz bardziej rozwinięte komentarze. Dwuwyrazowe komenty są... no właśnie. Tylko są i nic więcej. Nie wnoszą nic do tematu a jak Ci się art podoba to naprawdę można to opisać szerzej (nie chodzi mi o pisanie jakiś poematów pochwalnych xD) ale kurde ludzie... Tekst "Całkiem spoko ;) " naprawdę nie jest czymś co można powiedzieć że jest komentarzem.

  Gdyby w kobiecie nie panował anioł razem z diabłem, nie byłaby interesująca.
 • MeSSer
  MeSSer

  @shimetsu - fakt, motyw samotności, potrzeba bliskości z drugim człowiekiem, określenia własnej tożsamości to motyw napędowy Naruto. Na przykładzie Kabuto widać to najlepiej, napisałem już na temat chyba straasznie długi post. Mam nadzieję, że zarówno Orochimaru, jak i Wioska Dźwięku zostawi swój ślad w obecnej wojnie, bardzo na to liczę.
  A tak z innej beczki, kopę lat, stary.

  Tygrysie, błysku w gąszczach mroku: Jakiemuż nieziemskiemu oku Przyśniło się, że noc rozświetli Skupiona groza twej symetrii?
 • Mencio
  Mencio

  @Sanzoku jak zawsze stanął na wysokości zadania. Dobry rzetelny, obiektywny art. Jeszcze żeby Ci się częściej chciało pisać... :P Gratuluję!

 • kokster
  kokster

  Świetnie i ciekawie ... interesująco ..podoba mi sie...

  Nie żałuje mojej przeszłości tylko czasu, który zmarnowałam dla niewłaściwych osób.
 • _tsu_
  _tsu_

  Oro uwielbiam m.in. za to, że mieszkańcom swojej wioski dawał poczucie przynależności do czegoś, jakiejś grupy i świadomość, że są potrzebni.

 • julka22
  julka22

  Świetyny opis Oto-Gakure musze przyznac że Orochimaru miał na nia pomysł.

  Sometimes solutions aren't so simple sometimes goodbye's the only way
 • shimetsu
  shimetsu

  @MeSSer, zgadzam się z Tobą (zresztą, jak dość często). Wola ognia, wola kamienia, wola wiatru, bla bla bla, aż do obrzygania, umrę byleby moja głupia wioska żyła. Takie teksty może i mnie ruszały jak miałem 12-13 lat i czytałem Naruto i było "wooowww, to mój idol", a teraz jak znowu słyszę, że ktoś chce umierać dla mas, zamiast zrobić wszystko co się da, byleby wszyscy przżyli doprowadza mnie do szału.
  Co do samej wioski, najlepiej skonstruowane, najciekawsza, najbarwniejsza pod względem ludności, poglądów, władzy, polityki, odrębna od 5 wielkich nacji i tego jak są rządzone. Prawdą jest, że Oro eksperymentował na swoich "mieszkańcach", nie zmienia to jednak faktu, że u niego miejsce mógł znaleźć każdy, nawet jeśli ceną było zostanie królikiem, w ten czy w inny sposób.

 • MeSSer
  MeSSer

  Trzeba przyznać, że Orochimaru miał pomysł na swoją Wioskę, jest chyba pierwszym shinobim, w dodatku nukeninem, który stworzył własną siłę militarną ( poza Pierwszym Hokage, ale kiedy to było .. ). Zabuza, na przykład, musiał się ciągle ukrywać ..
  Rekrutowanie shinobi z sierot, ludzi odrzuconych przez własne Wioski, nieodkryte talenty itp. jak najbardziej logiczne i prawdopodobne. Dodatkowo, Orochimaru odrzucił całkowicie układ polityczny panujący na świecie ( Pain nazwał go chyba ,, System pięciu wielkich osad " ), czyli ustawił ją w opozycji do całego świata. Kolejnym ciekawym motywem są słowa Orochimaru, że pragnie dać szansę rozwijać się swoim podkomendym, a nie ich ograniczać. Wiemy, że Orochimaru traktował własnych żołnierzy jak pionki na szachownicy, używał ludzi do eksperymentów, ale nie moża odmówić mu, że znacznie podnosił moc swoich podwładnych, stosując przeklętą pieczęć i zakazane techniki. Wydaje mi się, że większość rekrutów Wioski, oczywiście poza nukeninami, zwykłymi zbrodniarzami i ludźmi bez innej przyszłości, zachęcał fakt, że Orochimaru znakomicie dostarczał to, czego inni dać nie chcieli ( przykład Sasuke ).
  Mimo oczywistego totalitaryzmu w Wiosce, jej mieszkańcy pozostawali barwnymi osobami, mieli własne myśli i poglądy, ( każdy, kto ma dość ,, Woli Ognia " czy Narutowych haseł typu ,, Zginę, ale was uratuję " zrozumie o co chodzi - dla mnie to mdłe i sztuczne ), mieli w sobie krztę dobroci, ale co najciekwsze - nawet taka ekipa, złożona głównie z banitów, święta tak samo jak Krzyżowcy mordujący mieszkańców Jerozolimy w Dzień Męki Pańskiej, nie starała się nigdy zdradzić Orochimaru, co dla mnie jest naprawdę niesamowite.
  Reasumując, sądzę, że Wioska Dźwięku, która symbolizowała jak żadna inna ( nawet Wioska Mgły ), zło, zdradę, pragnienie zakazanego, jest najbardziej oryginalną Wioską, zdecydowanie ciekawszą niż Pięć Wielkich Osad.

  Tygrysie, błysku w gąszczach mroku: Jakiemuż nieziemskiemu oku Przyśniło się, że noc rozświetli Skupiona groza twej symetrii?
 • Nanka
  Nanka

  Świetny opis. Nic innego nie mogę powiedzieć, ponieważ aż brak słów .

  I Like You :P
 • Sanzoku
  Sanzoku

  @Ryu_Makkuro - racja, zapomniałem, ale już naprawiłem swój błąd ^^.

  Tam gdzie Liść tańczy, ogień płonie. Cień ognia zaiskrzy się przez wioskę... i wtedy liście urosną raz jeszcze.
 • Ryu_Makkuro
  Ryu_Makkuro

  Tekst super, bardzo fajnie się czytało, jedynie przyczepić się muszę (a jak) do tego, że podczas wymieniania "okazów" Orochimaru pominięto Kimimaro, który notabene był najsłynniejszym.

  Ale tak to naprawdę super tekst :D

  "And If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver" - Ayrton Senna
 • Sanzoku
  Sanzoku

  @ran - wg Pierrota owszem, ale nasze opisy bazują tylko i wyłącznie na podstawie mangi. Fillery są zue i paskudne, dlatego tylko u nas możecie poczytać fakty zgodne z mangą. A wikipedia to syf akurat jeśli chodzi oto :). Tak więc Wioska Dźwięku to wioska Dźwięku, a nie żadne Ryżowe Pola (blee~!)

  Tam gdzie Liść tańczy, ogień płonie. Cień ognia zaiskrzy się przez wioskę... i wtedy liście urosną raz jeszcze.
 • ran
  ran

  A czy kraj, w którym leży Oto nie był niegdyś nazywany Krajem Pól Ryżowych? Tak, się pytam, bo jak kiedyś czytałam o tej wiosce to chyba było tam takie coś napisane, ale dokładnie to nie pamiętam, więc się pytam. O ile się nie mylę było tak napisane w wikipedii.

  ,,Każdy człowiek zżywa się z tym, co czuje - radością czy bólem.'' Joseph Conrad
 • PainNagato
  PainNagato

  Szkoda że nie ma więcej powiedziane na temat tej wioski i sposobu zarządzania nią przez Oro. Może teraz gdy Oro powrócił dowiemy się czegoś więcej na jej temat. Poza tym Jugo i Suigetsu znaleźli jakieś ważne dokumenty w jednej z kryjówek Sannina, która pewnie mieściła się na terytorium Dźwięku.