Taki-Gakure bezpośrednio graniczy na zachodzie z Iwa-Gakure, na południu z Konoha-Gakure, na wschodzie z krainą, która podczas obecnej wojny stanowiła kryjówkę Akatsuki, a za północną granicą znajduje się tylko morze. 

Taki na mapie

Na ochraniaczach ninja tej osady znajdują się dwie połówki strzałki skierowanej w dół, symbolizujące wodospad. Znamy niewiele postaci pochodzących z tej osady, ale są one dość istotne. Mowa tu o Kakuzu, który wiele lat temu opuścił wioskę i w ostatnim etapie życia był członkiem Akatsuki, i Fuu – jedynym znanym Jinchuurikim, który nie pochodzi z żadnej z Pięciu Wielkich Osad.

Symbol Taki-Gakure

Charakterystyka

Trudno powiedzieć cokolwiek o ogólnych umiejętnościach mieszkańców tej wioski, ponieważ widzieliśmy tylko dwie postacie z tej osady w walce, w tym jedna „nie była sobą”. Wiemy, że u ninja z wioski występuje wszystkie pięć natur czakry, a niektórzy shinobi posługują się technikami hiden i kijutsu.

Nie można powiedzieć, jak wyglądają ninja tej osady w mandze, ponieważ ich nie pokazano w mundurach. Sześciu geninów z Taki brało udział w egzaminie na chuunina w tym samym czasie co Naruto, ale zawsze pokazana jest głowa lub popiersie i jedyne co możemy powiedzieć o ich wyglądzie, jako zbiorowości, to to, że mają opaski na czołach.  

Historia

Mniej więcej w czasie, gdy formowały się osady, Kakuzu dostał za zadanie zabić Senju Hashiramę. Jak łatwo się domyślić, nie udało mu się pokonać jednego z najpotężniejszych ninja z historii. W związku z tym został ukarany przez swoją wioskę i napiętnowany, co doprowadziło do tego, że opuścił osadę. Napędzany nienawiścią Kakuzu, użył zakazanej techniki wioski – Jiongu – i ukradł serca starszyzny osady stając się pozornie nieśmiertelnym. Nie wiadomo, czy wioska podjęła jakiejś kroki w kierunku schwytania Kakuzu.

Jakiś czas później Taki pozyskała siedmioogoniastego Choumeia. Ostatnim Jinchuurikim demona była młodziutka Fuu. Obecnie wioska nie posiada bestii, ponieważ Fuu została schwytana przez Akatsuki, a Bijuu zapieczętowane. Nie wiemy kiedy dokładnie to się stało.

I to jest właściwie wszystko co wiemy o tej tajemniczej osadzie. Nic nie wiadomo na temat jej udziału w którejkolwiek z pierwszych Trzech Wielkich Wojen, a w tej prawdopodobnie nie bierze udziału, ponieważ sojusz obejmuje Pięć Wielkich Osad  i Samurajów.

Znane postacie:

~_tsu_

Komentarzy: 17 19 Sierpień 2012
 • Sakurcia
  Sakurcia

  W świecie Naruto jest pełno Wiosek.Jednak jeśli miałabym wybrać naładniejszą i najlepsza wybrałabym właśnie tą.

 • AquaDeLagun
  AquaDeLagun

  No tak, cecha charakterystyczna mieszkańców tego kraju to ta, że noszą opaski na czołach =_= ale ogólnie fajne^^

  Cicha woda brzegi rwie.
 • Arczanderek
  Arczanderek

  Fajny i przyjemny do czytania opis całej wioski mimo że w naruto shippuden jest o niej tak mało :(

 • Zelus25
  Zelus25

  Teks jak zwykle świetny i na temat. Czytało sie wspaniale dzieki taki artykułą mozna sie duzo dowiedziec:D

 • Buster
  Buster

  Kakashi ma jedną naturę "wrodzoną", a dwa żywioły opanowane, podobnie jak Asuma, który ma wrodzoną naturę "wiatr" ale jest nauczony też żywiołu ognia. Kakuzu pewnie wsadza każde serce jakie mu wpadnie, bo wtedy dużo łatwiej jest opanować kolejne żywioły.

 • _tsu_
  _tsu_

  @Buster: Kakashi ma kilka natur, w tym wodę, czyli Kakuzu mógł spokojnie w tamto miejsce wsadzić jego serducho :)

 • Buster
  Buster

  Mało znane kraje i wioski mają to do siebie, że dają pole do popisu do tworzenia fanficków i fanartów, więc nie ma źle ;p

 • julka22
  julka22

  Fajny i dobry opis wioski o której mało wiemy.

  Sometimes solutions aren't so simple sometimes goodbye's the only way
 • Mencio
  Mencio

  W ogóle tak sobie myślałem ostatnio, że to uniwersum Naruto to Kishi mógłby rozbudowywać praktycznie bez końca i to nawet bez ciągłego "dokakszania" postaci.

 • hubert65
  hubert65

  super:D

  hehehehehehe
 • kokster
  kokster

  Dużo sie dowiedziałam...

  Nie żałuje mojej przeszłości tylko czasu, który zmarnowałam dla niewłaściwych osób.
 • Nanka
  Nanka

  świetny opis jak na wioskę o której było tylko małe wspominki.

  I Like You :P
 • _tsu_
  _tsu_

  @Buster jak pisałam to miało sens :D teraz nie pamiętam, ale poszukam i napiszę pod tym tt, czy zostaje czy trzeba wprowadzić poprawki. dobre pytanie :)

 • Buster
  Buster

  Tylko zauważ jedno- w walce z Kakashim powiedział, że zabierze jego serce w miejsce tego zniszczonego (Kakashi ma naturę elektryczną, a zniszczył mu wodne), więc analogicznie musiałby zabić kogoś z naturą wodną, by zastąpić utracony żywioł. Nie można więc powiedzieć, że w wiosce występowało 5 typów natur czakry ;p

 • _tsu_
  _tsu_

  kakuzu uciekając zabrał starszyźnie serca, dzięki czemu miał wszystkie 5 natur (jedno serce jedna natura) :)

 • Buster
  Buster

  Jak na wioskę o której w mandze wspomniano ledwie kilkoma słowami to art jest bardzo przyzwoity. Zastanawia mnie tylko jedno zdanie:

  "Wiemy, że u ninja z wioski występuje wszystkie pięć natur czakry"

  Czy autor/autorka (nie wiem, nikt się nie podpisał ;p), może jakoś to rozjaśnić? ;p

 • Mencio
  Mencio

  Mała, skryta wioska ze słabo opisaną w Naruto historią. Mega plus dla Was, że udało się wysupłać tyle informacji!