Haku poznajemy podczas walki Kakashiego z Zabuzą - pojawił się jako jeden z członków anbu i zabrał ciało Zabuzy. Później dopiero dowiadujemy się, kim tak naprawdę jest. Haku ma całkiem wyjątkowy styl walki, a zawdzięcza go tym, że jest geniusza posiadającym limit krwi, a także bardzo ciężkim treningom, jakie narzucił mu Zabuza. Haku jest ninja z wioski Ukrytej Mgły, dlategoteż większość jego technik bazuje na wodzie. Uogólniając, Haku wykorzystuje prędkość w połączeniu z silnymi ninjutsu, co daje mu przewagę w walce. Posiada bardzo duże zdolności w nin-justu, zaś jest nieco gorszy w gen-jutsu. W/w ninja jest bardzo aktywnym fizycznie, dzięki szybkości i sile szybko opanował tajniki taijutsu. Co ciekawe, Haku potrafi wykonywać jutsu używając jedynie jednej ręki.

Dwoma najgroźniejszymi technikami Haku są "HiJutsu Sensatsu Suishou no Jutsu" (Flying water needles) oraz "HiJutsu Makyou HyouShou" (Demonic Ice Mirrors). Obydwa jutsu wykorzystują wodę i są bardzo niebezpieczne.

Charakterystyczną cechą stylu walki Haku jest nie używanie broni - używa jedynie igieł, gdyż uważa, że są bardziej poręczne i łatwiejsze w użyciu. Haku używa igieł do uderzania w krytyczne organy, takie jak głowa, serce, płuca itd. Co ciekawe, chłopak potrafi rzucać kilkoma naraz. 

Haku opanował bardzo dobry styl walki - zabiera się w nim szybkość, siła oraz celność. Widać tutaj szkołę Zabuzy. Jest zdecydowanie bardzo silnym ninja, a jego styl walki powinien być wzorem dla innych.

Komentarzy: 0 08 Grudzień 2011