W tym artykule chciałbym poruszyć temat wspaniałego Ninja Zabuzy. Zabuza to shinobi z wioski Ukrytej Mgły. Poniżej opisałem moje refleksje na jego temat.

Jeszcze jako małe dziecko, kiedy nie był nawet ninją, Zabuza wybił w pień gołymi rękoma 100 geninów przystępujących do egzaminu końcowego. Od tamtego momentu nazywany jest "Cichym Zabójcą", ponieważ jego przeciwnik nie zdąży nawet zauważyć, że już nie żyje. Charakterystyczną rzeczą dla Zabuzy, po której można go rozpoznać, jest mosiężny tasak, a także maska, która zakrywa połowę twarzy. Jego bezwzględny wzrok daje przeciwnikowi od razu do zrozumienia, że Zabuza walczy na śmierć i życie. W/w jōnin stał się missing-ninem(więcej w dziale rangi) po tym, jak przestał się stosować do rozkazów swojego Kage, dlatego też goni za nim oddział Anbu. W anime spotykamy go po raz pierwszy, kiedy atakuje Naruto, Sasuke, Sakurę i Kakashiego ochraniających Tazunę. Kakashi znał już wcześniej Zabuzę i wiedział, że jest to bezwzględny morderca. Pracował on razem ze swoim pomocnikiem, również wspaniałym shinobi, Haku dla Gatō, bardzo wpływowego i bogatego człowieka, który jako przykrywkę prowadził firmę "Gatō Corporation", a tak naprawdę był w posiadaniu kilku wiosek i wyłudzał od nich haracze. Kiedy do wioski przybył Tazuna, który miał zbudować most(co było bardzo nie na rękę Gatō), ten wynajął właśnie Zabuzę i Haku, aby go zabili. Jednak okazało się to dość skomplikowane, bo jak wcześniej wspomniałem, Tazuna był chroniony przez naszych bohaterów.

Zabuza rozpoczął poszukiwania lecz nie mogł go znaleźć. Podczas spięcia z naszymi bohaterami prawie mu się udało, jednak Tazuna pod eskortą zdołał uciec. Zabuza we wszystkich wioskach siał postrach, wszyscy bali się o własne życie. Pewnego dnia na moście budowanym przez Tazunę, Zabuza wraz z Haku zaatakowali. Odbyła się długa i emocjonująca walka. Haku walczył z Naruto i Sasuke, natomiast Zabuza z Kakashim. Haku został pokonany przez Naruto. Podczas ostatecznego ataku Kakashiego, Haku osłonił Zabuzę i sam zginął. Wtedy na most wkroczył Gatō ze swoimi ludźmi. Chciał osobiście zabić Tazunę. Jednak rozwścieczony Zabuza wziął Kunai w zęby i zaczął pędzić w strone Gatō. Po drodze wyrżnął jego ludźi i osobiście zabił go! Sam resztkami sił położył się obok swojego wiernego przyjaciela Haku i rozpłakał się. Wszyscy byli bardzo zdziwieni. Jak taki bezwzględny morderca może płakać? Było mu bardzo przykro, że Haku osłonił go przed śmiercią, jednak Zabuza miał także wiele ran. Leżał tak obok Haku i wspominał dawne czasy, jak go poznał, wytrenował i zaprzyjaźnił się z nim. Po kilku chwilach zmarli obydwoje. Pokazuje to, że nie był on do końca taki zły, posiadał uczucia jak każdy z nas. Żałował za swoje wcześniejsze błędy, lecz było już za późno, aby je naprawić...

Podsumowując, Zabuza był płatnym mordercą, ale skrywała się w nim cząstka uczuciowego i bardzo wrażliwego człowieka. Dzięki temu, że Haku poświęcił swoje życie, aby go ratować, zrozumiał on, co to znaczy miłość, lecz już było za późno.

Zabuza i Haku

Komentarzy: 0 22 Grudzień 2011